Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » 55 nm-es lakásban egyedül...

55 nm-es lakásban egyedül élve milyen rezsire számíthatok?

Figyelt kérdés

-Téglalakás, kb. 55 éve épült.

-Nincs külön leszigetelve a lakás, viszont vannak új nyílászárók.

-4 emeletes, az elsőn lesz a lakásom.

-A fűtés gázkonvektorral van megoldva.

-Villanybojler van a zuhanyhoz.



2021. aug. 19. 18:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyrészt töled függ: ha a lakást 28 fokra fütöd, értelemszerüen jóval magasabb lesz, mintha elég a 20 fok, ha naponta tele kád forró vízben fürdesz, akkor jóval több vizet használsz, mintha meleg vízzel röviden lezuhanyozol, ha mindenhol állandóan nagy teljesítményü lámpákat égetsz, meg sik fogyasztó van folyamatosan bekapcsolva, akkor az áramszámlád is jóval több lesz.

Szóval a legalacsonyabb meg a legmagasabb érték közti eltérés akár kettö-négyszeres is lehet.

2021. aug. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
28%
Vásárlaskor elkérheted az előzőbévi rezsi számlákat
2021. aug. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Túzhely, sütő mivel megy?

Milyen elektronikai cuccaid vannak, mennyit fogyaszt a hűtőd, stb.?

A pontos tipus neten beírásával megtalálod a műszaki leírást. És ott van a gépek éves fogyasztása. Pl. egy hűtő fogyasztása lehet évi 110-450 kWh.

Kb. 40 Ft 1 kWh.

A bojlernek is megvan ugyanígy az adatai közt a fogyasztás.

2021. aug. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nincsenek korábbi számlák, mert évek óta üresen állt a lakás.


Én pedig egy teljesen más típusú helyen laktam (családi ház, hatan éltünk ott, vegyestüzelésű kazán), szóval minden új és fogalmam sincs a dolgokról...

2021. aug. 19. 22:14
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én hasonlóban kijöttem jellemzően épp 30 ezer alatt pár éve az internetet is beleszámolva. A közös költség sem mindegy, nálunk az 8 ezer volt. Nem fűtöttem agyon a lakást, nem álltam órákig a zuhany alatt, nem égett minden villany mindig.
2021. aug. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

Hgyanekkora ugyanilyen dolgokkal felszerelt lakasunk rezsije nyaron 30-40 000,telen 50-60 000 forint.


Sporolunk. Alig fozunk,1 db 1 perces zuhany van mindkettonknek naponta.

2021. aug. 20. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
39%

Spóroltok de alig főztök.

Tehát fényen éltek.

1 perces zuhany... stopperrel? Aztán ha habos a párod háta lenyomod a vizet?

2021. aug. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

7. Nem. De érted a normál használat és a pazarlás közt is óriási különbség van. Pl sokan szeretnek télen otthon pólóban, alsógatyában lenni ahelyett, hogy felvennének pulcsit és hosszú szabadidő nadrágot. Vagy éjszaka alaplángnál magasabban ég a kályha, mert nincs téli vastag takaród és aludni is csak alsónadrágban szeretsz. Ez is nagyon képes megdobni a költségeket. Vagy este mindenhol ég a villany az egész lakásban, nem csak abban az 1 (max 2) helységben ahol éppen a legtöbbet vannak. Vagy lezuhanyzol tényleg 3-4 perc alatt vagy állsz 10-20 percig bambán a zuhany alatt és ott akarsz rájönni az élet értelmére. Ezek közt óriási különbség van, szerintem lehet érteni.


Nyilván nem kell ezeket így csinálni, ha van pénzed a drága rezsire + nem szabad utána panaszkodnod a drága rezsire, hiszen te okozod magadnak azt pl ezekkel a szokásokkal. (Nem direkt neked mondom ezt, hanem bárkinek.)

2021. aug. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bocs, ez csak a szokásokra: Attól függ kinek mi a fontos. Például én csak tiszta szeretek lenni, de a zuhanyzás nem kapcsol ki. Az csak egy átlagos tevékenység,amit el kell végezni kb. minden nap. Tehát az, hogy 2-3 percig tart, teljesen oké. Másnak ez a jutalma, a kikapcsolás a nap végén, és elmerül benne. Oké, hogy ez pénzzel jár, de a komfortérzet is fontos. Én viszont nem bírom, ha 22-23 fok alatt van a fűtés, mert egész gyerekkoromban fáztam, szar szigetelésű házban éltünk, és az utcát fűtöttük ráadásul spórolós fűtéssel... ezt többet nem akarom. Másnak meg elég a max. 20 fok is.
2021. aug. 23. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9. De mondom, lehet máshogy csinálni felőlem.


Csak aki 20 percig áll a zuhany alatt, vagy maxra csavarja állandóan a fűtést, az aztán ne panaszkodjon a magas rezsiszámla miatt, hiszen ezeket ő okozza magának a (rossz?) szokásaival, amiken nem akar változtatni. Csak ennyit mondok. Természetesen mindent meg lehet indokolni mindennel. Biztos vagyok benne, hogy mindenkinek van valamilyen indoka, mint ahogy neked is ez a gyerekkori fűtés dolog. Tényleg nem beleszólni akarok, úgy csinálod, ahogy akarod. Főleg ha pl jól keres valaki, akkor most ne azon filózzon, hogy valamilyen számlája 5 vagy 20 ezerrel több lesz, azért keres jól, hogy azt kényelemre váltsa és tudja élvezni.

2021. aug. 23. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!