Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Miért lehet egy társasházban...

Miért lehet egy társasházban 270e Ft-nyi víz mérési különbözet?

Figyelt kérdés
42 lakás és egy mért vízcsap. Elvileg mindenki fizeti a sajátját, de valami gond van mégis, mert egy év alatt 250e-270e Ft-nyi a mérési különbözet. Ez azért érdekes, mert egy rokonom ugyanezen a településen családi házban használ évente összesen 290e Ft-nyi vizet úgy, hogy nevel 2 gyereket is és még a szőllősébe is onnan viszi a vizet. Nálunk meg majdnem ugyanennyi egyszerűen csak eltűnik.
2022. máj. 1. 18:58
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
20: Szerencsére vannak hiteles források is, mint a KSH. Egy ember évente átlagosan 35,7 M3 vizet fogyaszt el. Ezt 12-vel elosztva egy nagyon kicsi számot kapunk...
2022. máj. 3. 11:23
 22/25 anonim ***** válasza:
Szerintem csőtörés, én egész évre kb. 29 ezret fizettem vízért. Havi kb. 2400.
2022. máj. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
#22 : Ez a helyzet már 3. éve tart, tavaly átfogó csővizsgálat volt. Nem találtak csőtörést. Amúgy úgy van ahogy írod, egy személyre havi 3-4e a normális.
2022. máj. 6. 08:15
 24/25 anonim ***** válasza:

Honnét szerzel tudomást arról, ha valakinél volt csőtörés? A falak sok köbméter vizet felszívnak, mire észreveszed, hogy van egy kis folt.

Mindenki magának javíttatja, majd a számlát bemutatja a biztosítónak. A közös képviselet és a többi lakó nem kell, hogy részt vegyen ebben és hogy eljusson hozzá az infó.

Ahogy írtam, minden társasházban van minden háztartásból + 1 m3 víz erre fizetve (már eddigi életünkben a 11. társasházban van így).

Valószínűleg a ti közös képviselőtök még ebben nem elég felkészült.

2022. máj. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 NTBS ***** válasza:
Rossz óra, alábecsült fogyasztás, csőtörés.
2022. máj. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!