Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ha jól értelmezem, akkor...

Ha jól értelmezem, akkor visszamenőleg leszünk megsarcolva a rezsivel?

Figyelt kérdés

[link]


Ahogy számolgatjuk, most 2000kW-al vagyunk túl az "átlagon". Ha így lesz ahogy a cikk írja, akkor ebben a pillanatban már 500e Ft-os tartozásunk van amit év végén behajtanak visszamenőleg.



2022. júl. 15. 12:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
51%
Tartozásotok semmiképp nincs, legrosszabb esetben augusztustól az előző év havi átlaga lesz kiszámlázva. De nyilván ez sem valószínű, mert ha valaki innentől átáll spórolós üzemmódba, esetleg más fűtésre, akkor jelentősen változhat a fogyasztás.
2022. júl. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
13%

Én ezt nem így értelmezném.


"előzőleg megállapított éves átlagfogyasztásra lesznek kiállítva a számlák"


Én jelenleg 9 ezret fizetek, ez a legutóbb megállapított átlagfogyasztásom, tehát elvileg ezután is erre lesz kiállítva. Én legalábbis így értelmezem, azt gondolnám, egy összegben hajtanák be a plusz összeget a következő éves elszámoláskor. Nem?

2022. júl. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Ha az éves fogyasztást januártól nézik, akkor év végén több ezer kW plusz lesz az "átlagon" felül, amit már 250 Ft-al kell szorozni.

Elszámoláásnál levonják a 210*12 -ből és a maradékot szorozzák a "piaci" árral.

Ez most speciel 2e kW nálunk.


Remélhetőleg lesznek annyira gerincesek, hogy aug 1-től nézik a fogyasztást.

2022. júl. 15. 12:59
 4/19 anonim ***** válasza:
És aki kisebb házat vett mint mi? Akkor fogyasztási helyet néznek vagy a régi házban fogyaszotott áramot, gázt..
2022. júl. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Gondolom az élő szerződéseket nézik csak.
2022. júl. 15. 13:02
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Az jó mert itt tavaly senki nem lakott 😆
2022. júl. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Itt meg jövőre nem fog senki lakni :D
2022. júl. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Én egy olyan házat adtam el tavasszal ahol a havi! gázfogyasztás télen 600 m3 volt. Jól tettem azt hiszem!!

Bocsi eltértem a tárgytöl

2022. júl. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
76%

#2 Értelmezd kérlek a mondatot. Nem átlag összegről van szó, hanem átlag fogyasztásról (kWh).

Ha eddig 9 ezret fizettél, akkor most 17-et fizetsz egy éven keresztül.


Nem az a cél, hogy idejében elkezdj spórolni, hanem az, hogy a kormánynak a lehető leggyorsabban bevétele legyen. Ne légy naiv!

2022. júl. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
24%

9-es, de azért fizetek 9 ezret, mert ennyi volt a megállapított átlagfogyasztásom, vágod?


Átalánynál azt fizeted, amit az előző évre megállapítottak.

2022. júl. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!