Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Van más is aki úgy gondolja,...

Van más is aki úgy gondolja, hogy az átlagfogyasztás fölötti rezsi piaci áras megfizettetése alapvetően egy jó ötlet?

Figyelt kérdés
Mármint persze kidolgozhatták volna a részleteket tisztességesebben, pl. figyelembe venni a lakók számát, vagy kárpótolni akinél csak áram van, de alapvetően végre egy intézkedés, ami spórolásra ösztönzi a lakosságot.

2022. júl. 19. 13:27
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/141 anonim ***** válasza:
100%

"Jó, és szerinted mi a megoldás? Az, aki spórol, kis lakásban él, modernizáltatta az otthonát, finanszírozza azt, aki - ha kényszerből is - de irdatlanul pazarol?"


Mit nem lehet azon felfogni, hogy hiába költözne valaki kisebbe, kevésbé pazarlóba, modernebbe, DE NEM TUD. Szerinted ki a f.om veszi meg a 200 nm-es, lepukkant, leszigeteletlen szarokat a világ végén? Jaaaa, hogy senki:D

Egy kisvárosban keresünk házat pár hónapja, pontosan látom a kínálatot, meg azt is, hogy már lassan szarért-húgyért adják a kádárkockákat, csak senki se veszi meg.


Mit kellett volna csinálni? Na szerinted? Mondjuk 12 évig nem rezsicsökkentést adni, hanem abból a pénzől olyan támogatásokat nyújtani, amit korszerűsítésre lehet fordítani és MINDENKINEK elérhető, nem csak annak, aki ellett 3 kölyköt?


A fidesz család- és gazdaságpolitikája teljesen elb.ott, azért tartunk ott, ahol.

2022. júl. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/141 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos akkor azt mondom, költözzön panelba, vagy sokkal kisebbe. De tényleg, akkor kinek a feladata finanszírozni azokat, akik nem akarják feladni a 3 emeletes házukat és panelba menni? Én pl. jelenleg panelban lakok, teljesen kibírható ez is, persze szeretnék majd házat, de arra nekem kell előteremteni a pénzt, nem várom el másoktól. Így tőlem sem várható el, hogy bárki rezsijét finanszírozzam.


Egyébként nekem szüleim szintén elég nagy házban élnek, jelenleg még 6-an, nagyszülővel, fiatalabb tesóval, de ők simán azt mondták, hogy ha kevesebben lesznek és nem tudják fenntartani, vagy szimplán nem akarják kergetni egymást 200 nm-en, akkor majd eladják. Jelenleg épp napelemet szereltetnek és a fűtést is korszerűsítik, nem a gyerekeiktől vagy a társadalomtól várják a sült galambot.

2022. júl. 20. 16:25
 73/141 A kérdező kommentje:
Pl. pesti agglomerációba pár hónapja még minden ami ház formájú volt, horror áron ment. Valószínűleg azért ez a rezsicsökkentés eltörlésével fog változni, de azért valamennyi pénzt biztosan lehet kapni egy házért. Ha nem is annyira sokat, de egy panelra valószínűleg elég azonos környéken.
2022. júl. 20. 16:28
 74/141 anonim ***** válasza:
100%

"Így tőlem sem várható el, hogy bárki rezsijét finanszírozzam."


Tőlem sem elvárható, hogy a köpcös egész uradalmát fizessem, meg a miniszteri fizetésemelést félévente, mégis rám verik.


És még egyszer mondom, ezek a házak NEM eladhatóak. Nem arról van szó, hogy nem akar kisebbe költözni, hanem nem tud. Régen többgenerációs házak voltak, együtt éltek a nagyszülőkkel. Manapság ki akar felnőtt léttére a szüleivel élni? Kicsit változott ám a világ.


Még egyszer mondom: 12 kib.ott évük lett volna ÉRTELMES család- és gazdaságpolitikát folytatni. 12 év korlátlan hatalom. Ehelyett mit csináltak? El.ott családtámogatást, ami úgy felverte az árakat, hogy egy szakadt panel is 35 milliónál kezdődik Mucsaröcsögén, ellopták az összes nyugdíjmegtakarítást, felépítettek 600 dr stadiont (köztük nem egyet külföldön), aminek a gyepfűtését fizethetem én stb.

Van pofájuk kiállni a nép elé és azt mondani, hogy nincs pénz a rezicsökkentésre meg a tanérok bérfejlesztésére, mikor éppen most emelték meg az összes miniszter fizuját 600 ezerrel?


Köpje arcon magát az összes! Remélem egyszer valaki rendesen fellázad, és eltakarítja innen ezt az élősködő bandát, mert marha unalmas.

2022. júl. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/141 anonim ***** válasza:
34%

"Mit nem lehet azon felfogni, hogy hiába költözne valaki kisebbe, kevésbé pazarlóba, modernebbe, DE NEM TUD. Szerinted ki a f.om veszi meg a 200 nm-es, lepukkant, leszigeteletlen szarokat a világ végén?"


Most ezzel mit kezdjek? Hány éve is van szó arról, hogy a globális felmelegedés miatt előbb-utóbb ki kell vezetni a fosszilis tüzelőanyagokat? Hogy a gáz, az áram ára fel fog menni az egekbe? Nem csak a háború miatt, hanem mert fenntarthatatlan ez a rendszer. 10-15 éve?

Értem én, hogy most éppen eladhatatlan, de több, mint egy évtizede lehetett volna erre készülni.

Ha nincs pénzem korszerűsíteni a hodályomat, akkor eladom a hodályt és megyek akkorába, ami fenntartható jelentős beruházás nélkül is. Értem én, hogy komoly visszalépésnek éli meg a garzont az, aki többszintes házból kénytelen költözni, de mi a fenét tud csinálni? Hidd el, engem is dühít, hogy azokat támogatja a kormány, akik se számolni, se védekezni nem hajlandóak és koton használata is megugorhatatlan feladat a számukra. De ha a kormánytól/államtól semmiféle segítség nem jön az ilyen helyzetekre, akkor magán kell segítenie az embernek.

2022. júl. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/141 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és "te nepazarojjááááááá", de azért Európa legnagyobb tűzijátéka az baromira kell ám. Le tudok róla mondani, köszönöm szépen.
2022. júl. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/141 A kérdező kommentje:

Igen, félreértés ne essék, szerintem is borzalom amit itt 12 éve művelnek. A tüzijáték is felháborító, a miniszteri fizetésemelés is.


Viszont ezt a kérdést nem politikai céllal tettem fel, sokkal inkább környezetvédelmi szempontból. Az energia válság már tényleg 10 éve legalább téma és lehetett arra számítani, hogy az energiaárak drágulni fognak. Míg azzal 100%-ban egyetértek, hogy az államnak kellett volna foglalkoznia a kérdéssel sokkal sokkal többet, de szerintem az embereknek is van valamennyi felelősségük abban, hogy a saját környezetüket fenntarthatóbbá tegyék, legalább szigeteljék le a házat, korszerűsítsék a fűtést.

2022. júl. 20. 16:49
 78/141 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, de miből? Basszus, ebben az országban a legtöbb helyen nettó 250 ezer fizetés jónak számít. Hány év alatt lesz szerinted ebből szigetelés?

Mi ennél többet keresünk, de 3 éve vettük a házunkat. Vidéki, 2 szintes, de nem az a 200 nm hodály (szerencsére). 120 nm, 3 szoba+ nappali, 2 gyerekes család vagyunk, kényelmes, de nem luxus. Le akartuk szigeteltetni, de először nyilván a lakhatóvá tétel volt fontos. Mire azzal kész lettünk, úgy elszálltak az árak az építőiparban, hogy annak örültünk, hogy belül kész lett és lakható, esély nem maradt szigetelni. Annyit még összekuporgattunk, hogy a nyílászárókat kicseréltjük, az is horror volt már. A gázfogyasztásunk télen 21 fokos nappali, 19 fokos éjszakai hőmérséklettel több, mint 300 m3 egy hónapban. A villanyban kis odafigyeléssel benne tudunk maradni szerintem, minden led, villanybojler hálistennek nincs.

Szóval érted, mi nem a csóró réteg vagyunk, de jelenleg nekünk sincs miből. A vidék nagy része meg 200 nettót sem keres, miből csinálta volna meg?

2022. júl. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/141 anonim ***** válasza:
100%

Persze, azzal szerintem mindenki egyetért, hogy a pazarlás nem jó, változtatni kellene. Csak épp olyanokra akarják ráverni, akik jelenleg nem tudnak változtatni, közben meg Kylie Jenner az 50 perces autóút helyett magébrepülőzik. Az a probléma, hogy a "nagyok" pazarlása mellett ez olyan szinten eltörpül, hogy mondhatni jelentéktelen a környezetvédelem szempontjából. Ellenben az emberek nagy részének a megélhetését meg elég durván ellehetetleníti.

Arról nem is beszélve, hogy jellemzően nem a k.vagazdagok fognak ezért fizetni, hanem az alapból hátrányos helyzetűek. Akinek van pénz medencére pl., annak van pénze napelemre is. Párom faterja nem épp a csóringer kategória, elég durán felette van az áramfogyasztása az átlagnak, de a napelem miatt nullás a rezsije. Hozzáteszem, ő mondjuk pont ki tudta volna fizetni teljes áron is a napelemeket, de mivel van egy kiskorú gyerek, ezért az is féláron volt.

Ennek a kormánynak valahogy sosem sikerül eltalálnia, hogy azokat támogassa, akik rászorulnak, és ne a gazdagokat hozza még jobb helyzetbe.

2022. júl. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/141 anonim ***** válasza:
100%
Megjegyzem, az agglomerációs kiköltözés is alaposan lecsökken és szerintem az ingatlan árak is lejjebb mennek, ha a benzinsapka megszűnik és 800-900 Ft-os benzinnel kell be- és hazajárni naponta.
2022. júl. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!