Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Jól értelmeztem, hogy attól...

Jól értelmeztem, hogy attól még hogy én éves szinten az 1728 köbméter gáz alatt fogyasztok, A téli hónapokban fizethetek akár százezres számlát is?

Figyelt kérdés
Átalányban fizetek. Most csak 1800 Ft ot... Vagyis nem egyenletesen az éves vállalás alapján. Úgy értettem speaker t a tévében hogy fogyasztási jelleggörbe alapján kell majd fizetni... Vagyis lesz majd bőven olyan része a számlámra mondjuk decemberben ami havi 144 köbméter fölé megy és azt piaci Áron körülbelül tízszeres Áron fogják nekem kiszámlázni és állítólag ugye az év végi elszámolásnál majd jóváírják vagy visszaadják de hát könyörgöm :én nem fogom befizetni az biztos
2022. szept. 17. 10:34
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:

Bocs mindenkitől Nem olvastam végig a hozzászólásokat csak addig amíg.... Úgy gondoltam hogy tudok reagálni

Azért sem olvastam végig mert közben muszáj volt némi alkoholhoz nyúlnom

Annak aki azt írja hogy az átalány fizetős ök a talán füzetnek szeretném még egyszer is leírni bár már leírtam hogy én általány os vagyok és az elmúlt két hónapban 1800 valamennyit fizettem

Tehát nem áll fenn az hogy velem nem fognak kibaszni... És rám nem az lesz érvényes hogy a jelleggörbe szerint most mondjuk nem fizetek (az 1800 as nem téma mert azt én is elfogadom hogy rendelkezésre állási díj meg ilyenek). Regisztrálva vagyok, átalánydíjas vagyok be is írtam azt a mennyiséget amit az idén fogyasztani tervezek.... Lehet mérvadó az hogy tavaly mennyit fogyasztottam bár alig többet mint az a bizonyos limit... De most nyilvánvalóan kevesebbet fogok mert nem akarom a gatyámat is ráfizetni ,. én viszonylag könnyen vagyok, mert egyedül élek meg tudom oldani hogy ott legyen meleg ahol tartózkodom abban a helyiségben

2022. szept. 17. 12:39
 12/36 A kérdező kommentje:

Vártam volna a szokásos 20000 Ft körüli számlát mivelhogy általány ban fizetek

Az hogy csak 1805 küldtek mostmár két hónapig aggodalom tölt el, mert nyilván úgy tervezik hogy most igaz nem fogyasztottam keveset fizetnek de majd amikor működni fog a kazánnál akkor bőven túlléptem annak bizonyos éves mennyiségnek a havi beosztását aztán rám baszhatja a tízszeres szeress szózat. És ez nem a gázszolgáltató műve ez annak a k******** Orbán Viktornak a műve ennek a k******** Orbán kormánynak

2022. szept. 17. 12:42
 13/36 mindentudó99 ***** válasza:
100%

Mar az első eset után kellett volna telefonálni. Itt hiába találgatunk csak a szolgàltatób mndja meg mi van

Tavaj hívtam őket leolvasás után júliusban 22 ezerre kértem az általányt. Annyiról is kaptam 22 szer csekket. 15000 et kellett ráfizetni. Jött a mizéria pont a leolvasás után. Havi 144 m3 ert kértem általányba. A kedvezményeset. Majd ügyelek hogy beleférjek. Jött a csekk annyi volt rajta amennyit kértem. 15000 párszáz forint 144 m3. Szóval mindenképp hívd fel őket mert itt csak talágatni lehet. Nekem annyit küldenek amennyit kérek.

2022. szept. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:

Nem változtattam az átalány fizetés a szisztémát

Viszont mivel augusztus 1 től új szisztéma van beküldtem nekik a gázóra állásomat... De nem kértem átállást a diktálásosra.

Tudod az ember talán kicsit lassan reagál mert alapból normálisan gondolkodik és tisztességesen Nem abból indul ki hogy őt majd át fogják b*****.... Mert ő sem erre törekszik. De így most tényleg úgy néz ki hogy diktálás os ként értelmezhetőek pedig ez valahogy talán le is volt beszélve hogy csak azért küldtem el merthogy ő szisztéma van de nem tértem át diktálásra

2022. szept. 17. 17:40
 15/36 anonim ***** válasza:
50%
Azt hányszor kell még elmondani, hogy egyáltalán nem 1729 m3 a határ?
2022. szept. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megpróbálok kapcsolatba lépni a szolgáltatóval

Úgy tűnik számomra hogy a szolgáltató nem független cég hanem az állam a kormány irányítja azt is

2022. szept. 17. 17:41
 17/36 anonim ***** válasza:
15-ös, hanem szerinted mennyi?????
2022. szept. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%

17.

63645 MJ. Ez a gáz fűtőértékétől függően 1768-2150 közötti m3-nek felel meg.

Csak 1729 m3 a 36,8-as fűtőértékre jönne ki, ilyen viszont - éves átlagban - sehol sincs:

[link]

2022. szept. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
61%

Tehát még több is, mint 1729 m3.

Akkor, ha az ember törekszik arra, hogy 1729 m3-en belül maradjon, akkor a 63645 MJ-on is belül marad.

Az átlagembernek ennyi bőven elég.

2022. szept. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Kérdező én is bediktáltam mint sokan mások mégse raktak át diktálósra. Es nem hinném hogy a kormány odaszólt a szolgáltatónak hogy toljon ki veled. Elég nagy most a keveredés. Téves számlázások is voltak. Holnap telefonálj
2022. szept. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!