Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hány fokig bírjátok a hideget?

Hány fokig bírjátok a hideget?

Figyelt kérdés
Nálunk most 18 fog van, és már eszembe jutott, hogy pulcsit kéne venni. De szerintem 15-16 fogban is ellennék, csak vennék egy második zoknit, és még egy felsőt. Aludni még majdnem túl meleg. Szóval minek kell ilyenkor fűteni? Egyik ismerős már befűtött, de rövidgatyában van otthon. Nem lenne jobb felöltözni?

#fűtés #rezsi #végre hideg van
2022. szept. 25. 18:50
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
Függ a tevékenységtől is.. Ha takarítok, főzök, teregetek, rohangálok a lakásban, 15 fokban is tökéletesen elvagyok. De ha homeoffice-ban ülök, akkor 20 is kevés.
2022. szept. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
59%
Nagyon fázós vagyok, viszont utálok vastagon beöltözve lenni itthon (nekem nem kényelmes), szóval 24-25 fok a minimum, ami komfortos nekem.
2022. szept. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 19fok van most, az ablakot nyitva tartjuk. 16fokig egész jól el szoktunk lenni napközben, éjszaka meg utáljuk a meleget. Novembertől szoktunk csak fűteni, de ez régóta így van.
2022. szept. 27. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
29%

Nálunk 16 fok van

Rohadt meleg

Várom az éjjeleket mikor kint csak 5-6 fok van és aludhatok nyitott ablaknál takaró nélkül.

Mi nem fütünk

Ha 10 fok alá esik a hőmérséklet a lakásba,akkor kabát sapka

Nem kell feleslegesen fűteni

Még sokszor homeoffice ban is ventit kapcsolok mert kibirhatatlan ez az őszi meleg.

Ha meg épp barkácsolok,takaritgatok akkor azt egy bugyiban teszem nehogy túl megizzadjak

2022. szept. 27. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Nyilván attól függ mit csinálok.

Mozogni, tenni-venni teljesen jó a 15-16 fok.

Aludni 17 fokban szoktam.

Ülős, mozdulatlan elfoglaltsághoz viszont kell a 19-20 fok nekem. (Ezért is fűtünk már otthon. Meg azért, mert a növényeim nem bírják a hideget.)

2022. szept. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim válasza:
32%
reggel 13 fok volt a házba, nyilván nem kellemes, de a piaci áru gázszámlát befizetni még rosszabb lenne.
2022. szept. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%
18 fok sincs az irodában (állami szféra), jéghideg a kezem és az orrom, nem tudom hogy fogom bírni.. alig várom hogy menjek haza egy kád melegvízbe..
2022. szept. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy,hogy egy 3. emeleti lakásban, vagy egy földszintes kőházban van ennyi fok. Teljesen más a hőérzet. Amikor lakásban laktunk, ahol alulról-felülről-oldalról szigetelt minket a többi lakás, ott bármilyen hőfokon elvoltam. Most kőházban élünk, hiába vannak a legdrágább nyílászárók, meg lehet fagyni 20 fokon. 21 fokra van beállítva, de így is pulcsiban, zokniban, takaróban ülök.
2022. szept. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem ez eléggé egyedi. Például attól is függ, hogy mihez szoktál hozzá, férfi vagy-e vagy nő, milyen a vérkeringésed, testsúlyod, sportolsz-e, dohányzol-e.... Nagyon sok mindenen múlik ez. Meg úgy alapból mindenkinek más lehet a komfortos.

Én pl télen 22-23 fok között tartom a lakást. A konvektor a kanapé mellett van, de még így is pulcsiban és pokrócba bugyolálva nézek végig egy filmet, különben megfagyok. Én egy 20-21 fokos lakásban már nagyon szenvednék. Félek is a téltől, mert közsszférában dologozm és már megjött róla a körlevél, hogy bizony 18 fok lesz az irodban. :(

2022. szept. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%
20 fok van. Ez nekem még bőven jó, home officeban vagyok, olyan 18,5 körül már cidrizik a lábam, úgyhogy felkapom a rendkívül férfias mamuszomat. Amúgy hosszú gatya, zippes felső. 17-18-nál már beröffentem este a klímát, 1-2 óra fűtésre, reggel szintén. Délutánonként ha besüt a nap, nagyon jó idő van, így nem bánnám, ha ezek a legalább 18-20 fokok még pár hétig kitartanának. Azért ha már tartósan 12-14 fok körül lesz kinn, akkor jobban be kell pendítenem, sajnos régi nyílászáróim vannak, kiszökik a meleg. De alapvetően nem pánikolok. Október közepéig szerintem még csak alig-alig kell fűtenem.
2022. szept. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!