Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » A gáz árát is felemelték?...

A gáz árát is felemelték? Megjött a számlám 25 m3 gázt fogyasztottam augusztus 1-től augusztus 22-ig, és 17287.- forintot számoltak. Szerintetek ez így jól van? Mi az a versenypiaci költségeket tükröző ár?

Figyelt kérdés

2023. szept. 7. 20:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Túllépted az aktuális hónapra vonatkozó kedvezményes keretet. Ez augusztusban a legkevesebb. Ha a következő hónapokban az egyre magasabb keretet nem használod el, akkor jóvá lesz írva.
2023. szept. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%

Ezért nem lesz ebben az országban soha rend, mert bicikli belsőben élnek az emberek. Azt sem tudják mi folyik körülőttük.

Cicám már réges régen felemelték a gáz árát!

2023. szept. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
24%
2. Átlagfogyasztásig ugyanannyit fizetsz.
2023. szept. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
39%

Igen felemelték tavaly azoknak, akik többet fogyasztanak a "megengedettnél" nekünk tavaly ez miatt 700ezer ftal többet kellett fizetni!


A durva az, hogy a gáz szarabb(hígított?) minőségű volt, és szerintem ezért fogyott több, mert amugy nem léptük volna túl!


A kávé 10 perc helyett 13 perc alatt jött le!


Egyébként meg állítólag 5-öd annyiért kapja a kormány a gázt!


Ha ez igaz, illegálisan nyerészkedik!

2023. szept. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
42%

"Én évek óta 12.000 ft-ot fizetek minden hónapban ."

Én meg meoldottam a benzinár emelés problémáját is, mindig 5000-ért tanikolok.

2023. szept. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
27%

#5 "A durva az, hogy a gáz szarabb(hígított?) minőségű volt, és szerintem ezért fogyott több, mert amugy nem léptük volna túl!"

A gáznál csak te látod úgy, hogy köbméterben menne az elszámolás, valójában a hőmennyiséget, az energia tartalmat fizeted ki. Ott van a számlán is a fűtőértéke MJ-ban, ezt fizeted ki. A mérőórád köbmétert tud mérni de az árát az határozza meg, hogy mennyi a fűtőértéke, azt központilag nézik. Ha kisebb a fűtőértéke akkor kevesebbe is kerül.

2023. szept. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
62%

6.

"A gáznál csak te látod úgy, hogy köbméterben menne az elszámolás, valójában a hőmennyiséget, az energia tartalmat fizeted ki. Ott van a számlán is a fűtőértéke MJ-ban, ezt fizeted ki. "


Az lehet, de a lakossági mennyiséget m3 után adják, így már érted, miért fizetnünk többet??

2023. szept. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
46%

Kérdező az ezredik aki valószínűleg azért fizet piaci árat nyáron a teljes gázfogyasztása után mert rosszul kötött szerződést. Amiről nem a gázszolgáltató tehet. Mindig az a történet hogy csak fűtésre van bejelentve a fogyasztási hely aztán az ügyfél gázzal főz és azzal melegít vizet.

A szolgáltató azt mondja hogy augusztusban nincs fűtés ezért 0 m3 jár kedvezményes áron. Az ügyfél aztán nézi bambán a gázszámlát és pötyögi a felháborodott kommentet a GYK-ra. A végén meg kiderül hogy ki a hülye.

2023. szept. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Az ügyfél aztán nézi bambán a gázszámlát és pötyögi a felháborodott kommentet a GYK-ra."


Az rendben, hogy kérdez,

DE egy év alatt nem olvasott erről ?

2023. szept. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

16.25 köbméter a kedvezményes gáz.

A többit emelt áron kell megfizetni.

2023. szept. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!