Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ez jó módszer a spórolásra?...

Ez jó módszer a spórolásra? Ingyen fürdünk?

Figyelt kérdés

Van egy 300 literes sarokkádunk.

Egy ideje azt csináljuk, hogy 2-3 naponta együtt megfürdünk benne a párommal, de nem eresztjük le a vízet, hanem felmosóvödörrel azzal öntjük le a wc-t.

Eddig sosem volt zavaróan büdös.


Most rendeltem egy 12 voltos szivattyút, és be szeretnék szerezni egy 300 literes tartályt, amit felteszek a padlásra, remélem elbírja a födémünk, így fürdés után automatikusan felszívom majd a vizet a padlásra, és egy előszűrés után ez fogja öblíteni a wc csészét.


2015. máj. 16. 14:29
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:

Így ez olyan, mintha nem is fürödnénk a sarokkádban. Csak a wc-t használnánk normál mennyiségben.

300 liter víz ára megközelítőleg 300 forint, ha 2-3 naponta fürdünk le, legalább 5000 forintot spórolunk havonta, egyébként ennyibe került a szivattyú, ezért annak az ára már az első hónapban meg fog térülni.

2015. máj. 16. 14:30
 2/27 A kérdező kommentje:
Így kb 12 ezer ft helyett 5-7 ezer forintot fizetünk majd a vízért.
2015. máj. 16. 14:31
 3/27 anonim ***** válasza:
43%
Akkor mar inkabb az esovizet gyujtsd erre a celra :D
2015. máj. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
41%
Vagy csinaljkatok kinti wc-t ;)
2015. máj. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Az esővízet úgy terveztem gyűjteni, hogy azt egy komoly szűrősoron átvezetve az megy majd a fürdőkádba, mosogatóba, mosógépbe. Majd az így lefürdött szürkevíz (csak a fürdővíz) lesz átemelve a wc-be.

Persze amikor elfogy az esővíz, akkor hálózati vizet használunk.

2015. máj. 16. 14:33
 6/27 A kérdező kommentje:
A kinti wc meg az alomszék is jó ötlet amúgy, de még nem tudtam rászánni magam.
2015. máj. 16. 14:34
 7/27 anonim ***** válasza:
66%
Remek módszer, csak kérdés, hogy mikor hozza vissza az árát a berendezés.
2015. máj. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
85%

Jó módszer, van egy ismerősöm, akinél pont ilyen szivattyús módszerrel működik.


Ill. régen, a 90-es években, amikor nagyon csórók voltunk szüleimmel, és 40%-os kamatra kellett fizetni a lakásra felvett bankhitelt, éveken keresztül alkalmaztuk a fürdőkádból leöntögetős módszert a panelben.

2015. máj. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
60%
Ne furgye le! :D Inkabb tusoljatok, azt legalabb naponta. Tisztalkodasra a tusolas valo, ha szeretsz egy oran at lubickolni a kadban, azt megteheted hetente egyszer, kadban tisztalkodni nagyon pazarlo.
2015. máj. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
65%

Én azt javaslom inkább zuhanyozzatok,és akkor jut a takarékos WC használatra is . Számold ki,mennyit használsz fürdésre,mennyiszer ürited ki teljesen a wc tartályt.

300 l vizzel kényelmesen lehet 2 hétig zuhanyozni 2 főnek .

Itt kicsinyeskedsz a vizzel,és ennek a víznek a felmelegitése talán ingyen van ?? Mert ilyen is lehet.A kérdésből még nem igazán ismerjük a körülményeidet .

Nekem csak az tünik ki,egyik helyen megpróbálok takarékoskodni,amig a másik oldalon meg a pazarlást látom .

2015. máj. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!