Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ez jó módszer a spórolásra?...

Ez jó módszer a spórolásra? Ingyen fürdünk?

Figyelt kérdés

Van egy 300 literes sarokkádunk.

Egy ideje azt csináljuk, hogy 2-3 naponta együtt megfürdünk benne a párommal, de nem eresztjük le a vízet, hanem felmosóvödörrel azzal öntjük le a wc-t.

Eddig sosem volt zavaróan büdös.


Most rendeltem egy 12 voltos szivattyút, és be szeretnék szerezni egy 300 literes tartályt, amit felteszek a padlásra, remélem elbírja a födémünk, így fürdés után automatikusan felszívom majd a vizet a padlásra, és egy előszűrés után ez fogja öblíteni a wc csészét.


2015. máj. 16. 14:29
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

3 ampert vesz fel, 4 méterre viszi fel a vizet, 4000 forintba került. szárazonfutás ellen védett. Óránként 4 köbmétert mozgat meg. (hajózási fenékszivattyú)

Azt meg mondtam, hogy nekem ok úgy is, ha a falon kívül futnak a vezetékek, számomra nem az a luxus, hogy minden faszán le van csempézve, most is szét van verve a ház fele, mert még építkezünk, nincs leburkolva a fele. De gondoltam ezzel fölöslegesen bonyolítom a kérdést...

2015. máj. 19. 10:23
 22/27 anonim ***** válasza:
Megértettem. Arra majd vigyázzál, ha megvalósítod, hogy télen be ne fagyjon. Valami fűtőpatront és egy egyszerű vezérlést tegyél bele, hogy 5 fok alá ne menjen a hőfok. Nyáron meg valami olyan hypo adagolóra lesz szükséged, ami minden felszivattyúzás után egy adott adagnyi hypót beletesz a lébe... (de lehet a Neomagnol tabletta olcsóbbra jön ki)
2015. máj. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Én a furdővzbe áztatom elő a retkesebb,fehér ruhákat.

Az belemegy a mosógépbe, a vizet leeresztem.

A kövi mosásra engedem rá a mosógép vizét.

Általában heti kétszer mosok három-négy adagot.

2015. máj. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

[link]

nekem még nincs, de lesz!

2015. máj. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

nekem most 3 hónapig nem volt meleg vizem a fürdőben, ezért a konyhából kellett átvinni vizet. azt csináltam, hogy egy kisebb lavórt bevittem a fürdőbe, és abban mosakodtam. untig elég volt. ekkor jöttem rá én is, milyen sok vizet pazarol az ember.

nem tudom, a hőségben hogyan bírnátok ki a kétnaponkénti fürdést.

sztem sokkal egyszerűbb, ha egy gyors mozdulattal bevizezed magad, elzárod a vizet. beszappanozod magad, és gyorsan leöblíted.

2015. jún. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

és annyi még, hogy amíg nem volt bojlerünk, a tusfürdőről, amit nehezebb leöblíteni, áttértünk a szappanra.

na, ha ezt nem öblíted le kellő mennyiségű melegvízzel, frankón lerakódik...

2015. jún. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

Most csináltam egy solar zuhanyt.

Amúgy mi slaggal vittük át a fürdőbe a melegvizet amikor kellett, :)

2015. jún. 28. 21:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!