Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ti havonta hányszor fürödtök?...

Ti havonta hányszor fürödtök? Mennyi vizet fogyasztotok egyéb dolgokra? És így mennyi a hideg és melegvíz számlátok?

Figyelt kérdés
Azt is írjátok oda, hogy hányan laktok együtt. Mert azért 1 embernek jóval kevesebb a rezsije, mint mondjuk egy családos embernek, akinek van 3 gyereke.
2015. júl. 22. 14:25
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek, utolsó, és nem is értem, miért kell mosni napi 3-4 szer 3 felnőtt emberre....

Mit mostok, most komolyan, főleg nyáron, amikor nincs se vastag pulóver, se kabát, se hosszú nadrág, nem értem?

2015. júl. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

1. Le kell dobni az alsógatyát.

2. Ha kimegyek utcára húzok trikót meg zoknikat. A zoknikat még aznap ledobom, a trikót meg 2-3 naponként (ha póló lenne, azt is naponta cserélném).

3. 3-4 naponként a rövidnadrágot is ki kell mosni.

4. Minden nap másik törülközőbe törlöm a kezem, meg az arcom, miután megmosakodtam.

5. Ha fürdök, akkor a hatalmas fürdőlepedő szerűséget is ki kell mosni a kövi alkalomra.

6. Apukám pólót hord, ő minden nap kimossa.

7. Anyukámat nem figyelem, de ő minden nap kimossa az aznapi ruháit (szerintem).

8. És mindenkinek külön törülközői vannak.


Amúgy most is megy a mosógép, napi 3-4x szokott vagy másfél órán keresztül mosni, aztán kiöblítjük 20percessel, meg ilyesmi. Lehet ezért használunk olyan sok vizet.

2015. júl. 23. 09:03
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

A mosás a sok. Ha a mindennapi váltás ruhákat kimossátok, akkor is miért kell mennie 3x-4x naponta? Itt valamit nagyon rosszul csináltok. Vagy mindenkinek külön mossátok a ruháját és gyakorlatilag üresen megy a gép? Képtelenség, hogy napi 3-4 alkalommal megteljen egy mosógép 3 embernél. Ha belegondolsz, akkor ez napi 20 kg ruhát jelent!

Anyukádnak erősen át kellene gondolnia ezt a dolgot.

2015. júl. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 kovpet ***** válasza:

Annyi ruhátok van, amennyi pont rajtatok van? Vagy miért nem lehet mondjuk hetente egyszer mosni?


Egy takarékos zuhanyzás nem igényel sok vizet. Sokkal inkább a napi többszöri mosáson spórolj mint ezen.

2015. júl. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

A mosás lesz a ludas, és most lehet én vagyok igénytelen, de nálunk hetente egyszer cserélem a fürdés után használt törölközőt, a kéztörlőt pedig heti kétszer cserélem, így heti egy adag csak a törölközők.

Ja, és minden nap zuhanyzunk, van, hogy kétszer is.

Most pl. mivel nyár van, alig telik meg a mosógép a szennyessel, mert csak póló meg rövidnaci van, plusz a fehérnemű. Ha minden nap tisztát veszünk mindhárman, akkor is 3-4 nap eltelik, mire megtelik a mosógép, hogy takarékos legyen elindítani. Ha ti tényleg minden nap cserélitek a törölközőket, akkor is két nap, mire annyi törölköző összegyűlik, amivel elindítható a mosás. (a mi átlagos gépünkbe 4 nagy törölköző + 2 kéztörlő fér bele)

Szóval még mindig nem értem ezt a rengeteg mosást...

2015. júl. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

#25: Nem hinném, hogy igénytelen vagy, szerintem a legtöbben nem mossuk ki a törölközőt, mert egyszer beletörölköztünk fürdés vagy kézmosás után...


Én sem értem a sok mosást. De a heti egy hosssssssssssssssszú zuhanyzást se, napi pár perc ugyanannyiba kerülne s akkor nem lenne izzadt és piszkos az ember napokig... De egy röpke zuhanyzás eleve nem sok vizet jelent.


Nekünk annak idején havi 3 köbméter víz ment el 2 főre, akkor ott kád se volt... Heti 1-2 mosás, főzés, mosogatás, a szokásos. Nem takarékoskodtunk extra módon, de persze nem is pazaroltunk.

(Ma már saját kút van, s a vízfogyasztás inkább villanyfogyasztással jár.)

2015. júl. 24. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Hihetetlen ez az ésszerűtlen vízfelhasználás.


Egyrészt egy takarékos 5 perces zuhany (elzárom míg behabozom magam, nem teljes víznyomáson megy takarékosabb fejjel...) alatt 15 liter ha elmegy.

Nem takarékosan egy kádnyi vizet is el lehet pacsázni 5 perc alatt.

Egy átlag kád 3/4-ig töltve ~150 liter.

Ha a 30 perces hétvégi fürdésed abból áll, hogy 30 percig folyatod a vizet, akkor akár 5-6 kádnyi vizet is elfolyathatsz.

De még ha 1 kádnyit is, abból is kijön 10 visszafogott zuhany. Nem éri meg bűzleni a 40 fokban spórolásból.


A mosásról meg annyit, hogy ha nem modern a gépetek, akkor egy töltéssel akár 120 liter vizet is elfolyat (30-szor 4 mosással ez több mint 14 m3) .

Modern, energiatakarékos (súlyautomatika...stb.) is elhasznál 50-80 liter vizet egy mosáshoz.

Na, ha ebből van nálatok napi 3-4.... akkor a legoptimistább számolással is ~4,5 m3 csak a mosásotok (és erre még mennyi áram megy...)!

Napi 5 perc zuhany 3 emberrel pedig ~1,3 m3.

2015. júl. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Annyira nem olvastam végig a hozzászólásokat,de amiket olvastam azokba a mosás a fő probléma... noh de kérem sokkal több meleg víz fogy mint hideg és napi 3-4 mosással nem is olyan rossz ez a fogyasztás mert ugye feltételezzük azt,hogy a kérdezőnek nem a régi keverőtárcsás gépe van amibe meleg vizet kell engedni,tehát ha a mosógép hideg vízre van kötve mert képes felmelegíteni a vizet és nem a meleg vízre lett kötve akkor a hiba főleg ott van ahol leginkább elhasználódik a meleg víz és ez a fürdés/zuhanyzás és a FOLYÓVÍZBE történő mosogatás.
2015. júl. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
nem a furdessel megy fel a vizszamla hanem a mindennapi mosassal. napi negy mosas es ha evente ketszer furdesz akkor se fog csokkenni a szamla. mellesleg napi 5 perces zuhanyzas ahogy a szuleid csinaljak teljesen jo ahelyett hogy cask heti egy alkalommal furdesz. a meleg nyarban ha nem tisztalkodsz rendesen budos leszel akar hissed akar nem.
2015. júl. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

28-as,

nem tudom h a kerdezoeknel hogy van, de a modern gepeket is ra lehet kotni a melegvizre es ez tobbnyire olcsobban jon ki, mintha a gep melegitene a vizet.

2015. júl. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!