Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogy kell intézni a (villany)...

Hogy kell intézni a (villany) ksmegszaító cseréjét?

Figyelt kérdés

A jelenleg üzemelő 16 Amperos automatánk egyre többször lekapcsol, gondolom a több háztartási gép miatt.

Hallomásból tudom, hogy alapból jogosult minden háztartási fogyasztó 25 Amper áram vételezésére.

Hol találok erre jogszabályt? Az áramszolgáltató(DÉMÁSZ) honlapján nincs erről információ!

Volt aki azzal riogatott, hogy kemény tízezreket kell érte fizetni!



2015. nov. 16. 18:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Nézesd meg egy villanyszerelővel, hogy a kábelek kibírják-e a 25A-t
2015. nov. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi 3 éve igényeltünk ilyet az Eontól. Nálunk indokolt volt mert egyre gyakrabban kapcsolt le az automata és ugye nekünk el s volt már fáradva a kismegszakító. Akkor az Eon villanyszerelője ideiglenesen kicserélte nekünk nagyobbra díjmentesen mert nem a mi hibánk végett volt a gubanc, és a házban az össze létező konnektort meg a vezetékeket is bemérte hogy alkalmasak-e ekkora terhelésre. Nálunk a házunk felében már újabb erősebb vezetékek vannak, nekünk javasolta a srác hogy a nagy teljesítményű készülékeinket inkább arról üzemeltessük amivel nem is volt baj. Akkor ugye kitöltöttünk közösen egy kérelmező adatlapot és azt vitte is magával be a központba. Pár nappal később telefonáltak hogy mikor jönnének megcsinálni a dolgot és mondták hogy nem kell ráfizetni mert a fő megszakító a szolgáltató tulajdona és az ő jogosultságuk a cseréje. A helyenkénti kismegszakítók cseréjét is javasolták picivel erősebbre azért már fizetni kellett ami 30 ezer forint körül volt. De erre számoltunk is hogy ez ezzel fog járni, de azóta nem volt gond.
2015. nov. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Alanyi jogon 32A jár, de azért nem árt a lakás vezetékeit is átnézni, hogy bírják-e a terhelést.
2015. nov. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Teljesítménybővítésre keress rá, ott minden infót megtalálsz.Amúgy alanyi jogon 32A jár, ez felett az E.On-nál minden plusz Amper 3600HUF+Áfa. Pár éve vettünk egy házat, abban is csak 1x16A volt. Én kértem a 3x16A-t. Először is hívnom kellett egy E.On minősített szerelőt, aki átnézte a hálózatot. Szerencsémre az ismerős szerelő az, aki a felújításnál az egész házat újravezetékezte. Neki is alá kellett írnia a papírt és be kellett adni az áramszolgáltatónak. A légkábeles megoldás helyett földkábeles csatlakozást kértem, mivel tervben volt a tető cseréje is, nem szerettem volna, ha a tetőtartó útban lett volna. A régi kábelt amúgy cserélni kellett volna, új tetőtartó is kellett volna egy csomó szabállyal. A kertben elhelyezhető fogyasztásmérő doboz sem drágább, így azt választottam. A légkábel 30 méterig, a földkábel 15 méterig ingyenes a fogyasztásmérőig. E felett előbbi 1200Ft/m, utóbbi 4000Ft/m. Pár hét múlva kijöttek és megállapították, hogy a jelenlegi oszlop nem alkalmas erre, ki kell cserélniük. Na meg kijelölték, hogy hová kerüljön a fogyasztásmérő. Jó néhány hónap eltelt, mire kicserélték a fa oszlopot betonra (az üzemszünetet 30 nappal előtte be kell jelenteniük, stb.). Az oszlop csere után újabb hónapok jöttek, kb. fél évbe telt az egész.
2015. nov. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szintén démász(EDF)Szeged~Móraváros

Nekem 3 éve volt a hálózatbővítésem,mivel nem volt megfelelő a ház vezetékelése,így nem "kaptam",csak 25 A-t...ami azt jelenti,hogy az óra előtt van(lehet) 25 amperem,az óra után csak 20.

Be kell adni egy ezirányú kérvényt,van negyedéves bővítési tervük,és attól is függ,hogy a gerinc bírja,terhelhető-e. Adnak listát,kiválasztasz egy külsőst,az megrajzolja,tervezi,aláírod,beadja,és 2~4 hónapot biztosan várnod kell.

Nekem az oszloptól új vezetéket húztak,az óra maradt,a megszakítót adják...ez ingyé van.

DE! előtte az óránál a hatályos rendelkezés szerinti tökéletes földelést kell megcsinálni(erre ")ugranak".

Addigra a "belső" hálózatnak kész kell lennie,a saját kismegszakító(k)val,é.v.relével.

Maga a cég csak annyit csinál,hogy adott időpontban lekötik az áramot,és leveszik az órát...majd pár óra múlva visszajönnek,rákötik a kismegszakítójukat,visszarakják,plombázzák az órát,főldelést mérnek,és visszakötik a(z új) vezetéketaz oszlopra(komplett 15perc)

Mindent a külsős csinál. A földelés,az új szerelvények elvisznek egy jó tiz~tizenöt ezret,+ha belül kell vezerékelni+cserélni,amúgy a többi ingyenes. A tetőtartó is. Viszont ha a tetőn jön be a vezerék,és csövön megy le az óráig...és több évtizedes,akkor 1:vagy kijön a régi,vagy nem-és az gond lehet.2: az új vagy belemegy a csőbe,vagy nem...és az is gáz!

2015. nov. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szegedről van szó és panellakásról.

Ezek szerint annak volt igaza, aki kemény kiadásokkal riogatott!

2015. nov. 16. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!