Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi az a minimum összeg,...

Mennyi az a minimum összeg, vagy összeg intervallum, amely kelhet egy 2 pelenkás, apa, anya család,1 autó fenntartásához normál szinten, nem kuporogva? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Mondjuk az egyik gyerek 15-18 hónapos, a másik újszülött. Hitel nincs. A kuporgást úgy értem, hogy a pénzt ugyan be kell osztani, de nem fillérre kiszámolva. Nem is nagylábon, de ne is 20-án már a következő hót várva.

Csak elméletileg kérdezem.

Nyilván babaholmik vannak az előzőtól csak a fogysztási cikkek kellenek az újszülöttnek.


2012. júl. 4. 10:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Attól függ mekkora ház, mekkora rezsivel.

Amúgy szerintem olyan 400 000 elég.

2012. júl. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
egy 60nm-es lakás, átlagos rezsivel
2012. júl. 4. 10:48
 3/14 betta55 válasza:
100%
Mi 200.000 Ft.-ból élünk, hitelünk is van a házon mégis szépen megélünk, igaz egy gyerek 10 hónapos!400 ezerből én világot tudnék váltani!
2012. júl. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

60 nm lakásban lakunk mi is, havi 300 000 a bevétel, egy gyerekkel, nekünk sincs hitel meg ilyesmi és megtakarítani is tudunk, szóval azért adtam hozzá egy százast, hogy az két gyerekre tuti elég kényelmesen.

Első voltam.

2012. júl. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
betta55 , érdekelne a pénz beosztási módszered :))) Nagyon ügyes vagy! (megint első és bocsi az offért)
2012. júl. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%

Szia! Nekem ikreim vannak, pelenkásak, 1 autónk van, 1 férjem:) Tehát ez a rész stimmel. Mondjuk ikrek lévén, ők nem örökölnek egymástól, így egyszerre sok a kiadás. De van némi segítségünk.

Én 78-at kapok a 2 gyerekre, a férjem változóan 140 és 200 között kap kézhez. Néha ez feljebb megy,mert van 1-2 jobb nyári hónap. Volt már,hogy alig vártuk a hónap elejét, de azért inkább azt mondom,hogy megvagyunk ennyi pénzből, megvan, ami kell.

Albérletben vagyunk, rezsivel együtt 90ezer. Ehhez jön még telefon ill net számla, van 20ezres megtakarításunk és egy 20ezres személyi kölcsönünk. Minden hónap elején bevásárlunk a DM-ben kuponokkal, szinte csak a pampers pelus jó. Ami marad, ill esetleg még amit hónap közben kapunk, az van kajára. Sztem ennyiből is ki lehet jönni, persze könnyebb nekünk is, ha jobb hónapok vannak, de nem hiszem,hogy 400ezer alatt nem lehet megoldani. (ahogy az első válaszoló írta) Nem kuporgatunk, csak ha olyan hónap van, odafiygelünk jobban. De a gyerekeknek megvan véve a gyümölcs, a ruháikra is telik szerencsére. Persze hozzáteszem, egy kis segítség is sokat számít, ezt mki tudja...

2012. júl. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%
250e elég 1 hónapra. Mindent megveszünk, amit szeretnénk, normál keretek között. Lakáshitel van, autó is, de az hitel nélkül. Félretenni is tudunk, nyaralni is elmegyünk, nincs okunk panaszra szerencsére. Bár hozzáteszem, hogy rommá tanultuk és dolgozzuk/tuk magunkat... 8 hós kisfiú anyukája ( ha lenne még egy újszülött babánk, kb. + 30ezret számolnék hozzá)
2012. júl. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is elég 250000 Ft, ha nem költ az ember hülyeségekre. Vidéken viszont olcsóbbak pl. a szogáltatások, mint Pesten.

400000-ből már jócskán félre lehet rakni.

2012. júl. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Na a kedves moderátor megint átpakolta a kérdésemet, nem véletlen, hogy a babásba tettem!!!!!!!!!!!!!!!!

Biztos huszonéves pasi volt :-XXXXXXXX

2012. júl. 4. 12:02
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

ha nem lenne hitelünk, akkor 150 ezer összbevétel nekünk elég lenne, még ha kocsink is lenne.

nem túl nagylábon, de elég kellene h legyen, mivel most élünk pár tízezer ft-ból, 3-an. Kocsink nincs,

csak hitelek.


Ilyen anyagi körülmények közt megtanultunk "spórolni". Azért írom " jelbe, mert igazából ez nem spórolás, ami nálunk van, mert spórolni csak abból lehet, ami van is, de nekünk egyszerűen nincs pénzünk, és így meg kellett tanulni beosztani ezt a keveset, csekkek feladása után 50 ezer marad.


Szóval a 150-ben benne kell, hogy legyen a 4-őtök kajája (nem étterem, nem minden nap kóla, gyereknek nem bolti üveges kaja), benzin (havi 20 körül gondolom elég a tankolás), rezsi ( ez 50 körül lehet, mert nekünk is annyi, de ne 25 fok legyen télen, és ne teli kádban való fürdés folyóvizes mosogatás mellett, mert akkor lehet, h kevés az 50). Talán még öltözködésre is marad, ha elég az olcsóbb, turis, használt cucc.

Én magamnak meg a kislánynak elég jól be tudok vásárolni a neten aukciós oldalakon, a páromnak nem, mert neki méreten felüli kell, azt meg sajna jópénzért lehet csak beszerezni, ruhák darabját pár ezerért,


Na, 200 ezerből meg vígan meg lehetne élni 4-en (nem túl nagy lakásban), HA nincs hitel! Persze, egy kicsi kis odafigyeléssel...

2012. júl. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!