Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Kajakérdés! Ti mennyit költötö...

Kajakérdés! Ti mennyit költötök étkezésre?

Figyelt kérdés

Leginkább egyetemisták/egyedül élő emberek véleményére lennék kíváncsi, hogy mennyit költötök étkezésre, és hogy oldjátok meg?

Az a helyzet, hogy (nem kell felettem ítélkezni, tudom, hogy nincs jól így), de van, hogy reggel 8-tól este 7-ig bent voltam a suliban, néha dolgoztam is, egy egész napos rohanás volt a nap, és össze-vissza ettem, mert nem tudtam hogy megoldani a kajakérdést. Illetve, ha beülök valahova, általában kétezer forintból jövök ki, és ez csak az EBÉD!

Valahogy változtatnom kellene, de nem tudom hogy. Főzni nem tudok, nem is szeretek. Egyedül vagyok, ha főzök is valami kiadósat, nincs kedvem azt enni 5 napig, másképp meg nem éri meg. Ti mit csináltok? Napi rendszerességgel mentek pl. plázákba megebédelni?


2016. júl. 19. 20:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Ugyan most a párommal élek, de ez nem számít, egyedül a fele lenne, sőt az étrendem sem befolyásolja. Átlagban napi 1000 ft-ból mindig kijöttem, csak akkor nem, ha sok éttermezés volt. Menne a feléből is, de már aszkéta módon.


Én gyermekkorom óta főzök, így sokkal egyszerűbb. Nekem pont fordított problémám van, bármit főzök, szinte azonnal elfogy... A zöldségételek problematikája...

Le is lehet fagyasztani a maradékot, de pl. egy lecsót vagy palacsintát, tócsnit s még kismillió ételt összedobhatsz egy étkezésre is.

Olcsóbb büfék is vannak, nem mindenki ebédel kétezerből... Én nem is szerettem, néha beültem a kollégákkal, de sokkal jobb volt a saját főztöm. Majd megváltozott az étrendem és a működésem, bármikor boldogan elvagyok ebédre pár tojással és zöldséggel.


Suli? Én a végén bent voltam reggel 8-tól este 10-ig, ah régi szép idők és a netfüggőségem kezdete... Bolt, iskolai büfé, extrém esetben az egyetem étterme, de az drága volt... Valamit mindig ettem s nem drágán, akkor is, sok-sok éve. A munkahelyemre már főtt ételt vittem.

2016. júl. 20. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy ezresből ki lehet hozni.


Ha akciós a tasakos virsli akkor abból szoktam venni annyit ahány napig jók(20-30db), ez jó reggelire, két perc alatt kész van, 5 perc alatt meg lehet enni. 180ft+két szelet kenyér+kecsap(kb 200ft)


Csomagolok reggel 2-3 db zsemlét egész napra

3 zsemle+vaj+felvágott+kecsap kb 100ft a 3db


700ftból meg meg lehet venni egy másodikat az egyetem éttermében(Miskolcon olcsó, finom és nagy adagok vannak)



Ha meg itthon vagyok egész nap akkor főzök valami gyorsfagyaszott cuccot(gordon bleu stb,), esetleg valami porkaját csinálok(gyros, különböző tészták)

Nem muszáj 3-4 napra főzni, ha rendes kaját csinálok(tudok főzni) akkor elkérem édesanyámtól a receptet, és százalékosan csökkentek mindent, hogy kb 1-2 napra legyen elég, akkor csak azt eszem, majd fél-egy évig rá se gondolok


20F, egyetemista

2016. júl. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha nagyon fogadhoz vered a garast akkor itt vannak olcsó, finom és egyszerű receptek egyetemistáknak:

[link]


Ha nem vered akkor is van pár jó kaja

2016. júl. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!