Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Üdv Gázkonvektorom a kéménybe...

Barnuska18 kérdése:

Üdv Gázkonvektorom a kéménybe van vezetve és a helyére szeretnék egy kályhát tenni, lehetséges?

Figyelt kérdés
Nos úgy hallottam hogy olyan kéménybe amelyikre gázkonvektor volt kötve arra a kéményre nem lehet kályhát betenni valami cső miatt mert nem szabályos, nos megnéztem a kéményt és valóban van benne egy cső de elég széles, lehet még szélesebb is mint a normál kályha cső, ugyhogy nem értem miért nem lehet a konvektor helyére kályhát betenni. Aki tud erről a dologról valamit vagy van valami tapasztalata a választ előre is köszönöm. SOS...
2016. dec. 11. 12:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha úgy áll a dolog, ahogy írod, akkor lehet. Az a kémény nem tudja azt, hogy ő gázkonvektor-kémény volt egykor, és nem szabad neki kályhakéménynek lennie. :)
2016. dec. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Na már most böngésztem egy kicsit és a ha jól értelmezem akkor ez ugy is van hogy annak a csőnek nagyobb átmérőjűnek kell lennie mint a kályha csővének, nos az én kéményem 130-as csővel van kibélelve és a kályha csövem 120-as, ugyhogy szerintem nem szegek szabályt, de ha valaki másképp tudja akkor az írjon...
2016. dec. 11. 13:10
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A problémás rész abból adódhat,hogy vegyes v. fa tüzelésnél

akár nyílt láng is érheti az alumínium béléscsövet.

Ami ugye össze is olvadhat,esetleg még el is záródhat a

füstjárat.

2016. dec. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan. Ha a bèlès alumìnium, az a magas füstgáz hőfoktól amit a fa vagy szèn ad, egyszerűen összerogyik. Ha rozsdamentes a bèlèscső akkor mehet rá a vegyes kájha, az kibìrja.
2016. dec. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Miért szeretnél kályhát kötni a konvektor helyébe?
2016. dec. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!