Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Tudtok adni spórolási tippeket?

Tudtok adni spórolási tippeket?

Figyelt kérdés
Bármi érdekel 😊
2016. dec. 15. 17:31
 1/7 A kérdező kommentje:
Fűtés,főzés,világítás......
2016. dec. 15. 17:32
 2/7 TappancsMancs ***** válasza:

Volt már a kérdés, ha nem baj linket teszek ide válaszképp mert - szerencsére - jó sok dolog összejött. Azért érdemes sokat átolvasni mert változó egy egy válasznál ... De egy gyors példa: kajánál amit lehet akciósan venni (szóróújságok) és csak kaján 5000-8000 Ft-ot meg lehet spórolni.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=sp%F3rol%E1s..

2016. dec. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ott is javasoltam a cherokee hajtampont. Mondjuk itthon nincsenek indiánok, úgyhogy szerintem a fodrászodat kérd meg, hogy gyűjtse a hajakat. Kézműves hajtamponokkal még pénzt is kereshetsz.
2016. dec. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kedves kettes.nem azt mondtam hogy extra spórolást!!csak hogy hogyan lehet kicsit spórolni....
2016. dec. 15. 20:56
 5/7 anonim ***** válasza:
39%

Nekem sajnos az a tapasztalom, hogy sehogy, mert min spóroljak?Ételen nem lehet, hacsak nem olcsó ehetetlen dolgokat veszel.Rezsin megint nem nagyon, a gáznak mennie kell télen.

Iskolai szereken megint nem tudok, mert a minőséget nézem elsős kislányomnak.Öltözködésnél meg az a baj, hogy cipőt/csizmát nem szabad megvenni a kínait, mert szétmegy.

Főzni meg mindennap főzök szinte, mosni is többször kell egy héten.


Hiába, hogy kertes házban lakunk hatalmas udvarral, veteményesnek csak kis részt használunk, paprika és paradicsom, de ez ugye télen nem oszt nem szoroz, inkább a különleges fákat, bokrokat részesítjük előnyben.

Spórolni egyszerűen nem lehet.

Vagy ha mégis, akkor pocsék ételt eszel, a házadban meg lesz 15 fok.

2016. dec. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem szólóval csak félig-meddig értek egyet!

Én jelenleg egyáltalán nem vagyok rászorulva, de a szüleim így neveltek (40 vagyok).

A minőségi ételek ált. jó drágák, de én mindig nézem az akciókat. Pl. a gyerekeim - sajnos - esznek virslit is. Megpróbálom a 'drágábbat' is vmi. árcsökkentés keretén belül beszerezni (nem 2500-ért kilóját, 'csak' 1999-ért). olyankor veszek 2 kg-ot, és azon kívül amit megfőzök, a többi megy 'adagokra' szedve a fagyasztóba. Így van ez a fagyasztott zöldséggel, dobozos fagyival, gesztenyepürével, stb.

Próbálok mindent, amit fogyasztunk, nagyobb kiszerelésben és/vagy dömpingáron vásárolni. Most sok helyen pl. 200 Ft a narancs (Penny, Lidl, talán Spar) is - ott veszem meg.

Vannak élelmiszerüzletek, amiknek a konkurenciához képest (ugyanazt, v. azonos kategóriájú a terméket) alapul véve, nagyon jó áraik vannak:

Pl. alapélelmiszerekben a Penny verhetetlen (tejtermékek, száraztészta, sokszor a gyümölcsök, zöldségek). Az Auchan sokáig úgy volt nyerő az árakkal, h. ehetetlen ipari szemetet árult... A Tesconak csak az akciós árai versenyképesek.

+ gyűjtöm a kuponokat, pontokat, kedvezményre jogosító blokkokat/bonokat stb. - mondjuk 20000-ért nem veszek magamnak egy 30. rozsdamentes serpenyőt.

A FŰTÉSHEZ: 1. Fűteni kell, de azt is lehet okosan (a távhő erre nem ad lehetőséget...)

2. Engem úgy neveltek, h. a rövid ujjú póló nyári viselet - otthon is! trikót + pólót + pulóvert hordunk - érezhető a gázszámlán :)

Sok 'belevaló' csaj télen is otthon trikóban/topban szaladgál, a szüleik meg engedik és fizetik...

2016. dec. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
6-os: mi közöd hozzá, hogy mások miben flangálnak otthon? Nem kötekedésképpen, csak kérdezem.
2016. dec. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!