Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » A következő paraméterekkel...

A következő paraméterekkel rendelkező kicsike háznak, klímafűtéssel + ( ha nagyon hideg van ) Nobo panelekkel + napelemekkel, mennyibe áll majd meg a fűtése? Alul hasznos: 50 m2 + tetőtérben (alacsony belmag 230 cm) 21 m2.

Figyelt kérdés

35-ös fal, mély alapra épített kisméretü tégla fal + 10-es szigetelés.



műanyag korszerű nyílászárók, vadi újak.


födém és padlás 10 cm-es üveggyapot szigetelés. zsindely tető, ami alatt normális fólia van, nem kátrány, mivel új a tető. a padláson 1 szoba lett még kialakítva ami 21 m2.


A háznak magas az ajzata, magasan van a földszínétől. Betönnal kilett öntve az ajzat.


A fűtését klímával, illetve Nobo panelekkel fogom megoldani. a klíma tud fűteni -15 fokig is, de az valéóságban olyan -10 fok, utána hidegebb napokra bekapcsolom a paneleket is, és együtt fognak menni.


Vajon mennyi lesz a fűtése ennek a kis viskónak?


2018. márc. 23. 19:19
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Amúgy megosztod velem, milyen márkáju a klímád? Mert nekem maga a klíma szerelő mondta, hogy -25 fokig hitelesíttet kell vennem ahhoz hogy hozza talán a -15-fokos üzemteljesítményt.
2018. márc. 24. 21:48
 12/17 anonim ***** válasza:
Daikin ftxb35, egy sima fapados inverteres klíma a márkától. Nincs wifi és programozhatóság de az idei meg a tavalyi telet is végigdolgozta. 2 szomszédnál pedig gree comfort klíma dolgozott idén télen.
2018. márc. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Ha nagyon olcsón akarsz fűteni, vagy éppen melegvizet is előállítani, akkor levegő-víz hőszivattyú. Az utóbbi időben a hatékonyságuk javulásának és a könnyű telepíthetőségüknek köszönhetően terjedtek el a levegő-víz hőszivattyúk, melyek közül az egyedülálló technológiájával és hatékonyságával, valamint kiváló ár/érték arányával kiemelkedők a japán gépek pl. Mitsubishi vagy Panasonic. Persze még tudnám sorolni, de ezek a készülékek tudnak -28 de akár -35 fokban is garantáltan fűteni gond nélkül. Egy komplett rendszer amiben a napelem is van hűtő/fűtő és még melegvizet is biztosít az általad leírt háznál kb. 3 milla. Ezek a gépek 4,9-5 COP értékkel rendelkeznek.


Ha, nem akarsz több milliót beruházni akkor marad, a levegő-levegő hőszivattyú mint pl. a split klíma, sajnos az említett daikin gép nem fűtésre optimalizált, neked pedig mindenképpen olyan kell, így a másik az említett gree comfort plus az viszont már az! Ezzel a garantált fűtés -20 fokig érhető el, de már van ettől újabb típus is ami -22 illetve -25 fokig képes fűtésre, egy 3,5kw split kb 3,5 COP értékkel rendelkezik ebben a kategóriában 150-200 ezer között mozognak a fűtésre optimalizált GREE gyártmányok. Csendes módban 20 decibel környékén van a zaj érték, ami már elég halk. Ha többet szánsz rá akkor van fűtésre optimalizált japán split is pl. Toshiba, Mitsubishi 3,5kw-os klímák olyan 250-300 ezer között mozognak -25 fokig lehet velük fűteni, de van amivel -28. Az hogy mennyibe kerülne a fűtésed a gép megvétele után lehetne pontosan kiszámolni, vagy ha kiválasztottada pontos típust, így előre senki nem fogja neked megmondani pontosan, mivel nem tudja mivel számoljon. Én régebbi nem invertres (on/off) klímával fűtük 160m2-ert. A legnagyobb villanyszámlám alig éri el a 17000 forintot télen és ebben minden benne van nem csak a klíma. Hozzáteszem a házam szigetelt ablakok/ajtók szintén minőségi márkás anyagokból, tehát én nem az utcát fűtöm. Anno a háznál mindent én terveztem és számoltam ki, a klímákat magam szereltem, mivel klímaszerelő vagyok és a cégnél most is ezzel foglalkozom légkondicionálók/hőszivattyúk forgalmazása telepítése.

2018. márc. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Valószínüleg Gree lesz, nagyon szépen köszi a válaszodat :) Valamilyen kiegészítő fűtést használsz? Télen mennyire hangos a beltéri/kültéri?
2018. márc. 29. 19:28
 15/17 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nen fűtésre optimalizált az ftxb35 de azért csak kifűtöm vele a tetőteret kizárólagos fűtésként második éve. Végigdolgozta a tavalyi folyamatos -10-15 fokot és az idén márciusi -20 fokos minimum hőmérségletet is, mindenféle segédfűtés nélkül. Szóval bőven van olyan jó mint a gyengébb kínai márka fűtésre optimalizált klímája.
2018. márc. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Annyit elmondanátok még, hogy hány fokot tartotok a házatokban? -15 fokban mennyit hozott?
2018. márc. 30. 19:11
 17/17 anonim ***** válasza:
Állandó 21 fok van nálunk, -15ben ezt tartotta is probléma nélkül. Az idei -19-ben 1 fokkal lejebb vettük biztos ami biztos alapon.
2018. márc. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!