Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Szerintettek villannyal vagy...

Mono11 kérdése:

Szerintettek villannyal vagy gàzzal lehet olcsobban fűteni?

Figyelt kérdés
2018. okt. 22. 21:20
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

3-4-szeresébe kerül az áram.

Csak akkor éri meg, ha valamiért akadályba vagy extra költségekbe ütközik a gázfűtés kiépítése, vagy nincs hely rá pl. Én voltam olyan 28 nm-es garzonban, amit 1 nobo panellel fűtöttek fel és villanybojler volt és azt mondták, a téli villanyszámla 10 000 Ft. Nekem nagyon valószínűtlen volt, de ebben az esetben érdemes. Az ingatlan adottságaitól is függ, hogy meg lehet-e ezt a hatásfokot valósítani villannyal.

2018. okt. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Jani333 válasza:
55%
Második éve nem fűtök gázzal, hanem inverteres klímával. Harmada annyit fizetek az áramért így, mint a gázért. A többi elektromos megoldásban nem vagyok jártas, de a klíma messze veri árban a gázt ;)
2018. okt. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Tóth Károlyka válasza:
Modern klíma + "H"-s tarifa, ami 29 Ft. 49 Ft helyett. Olcsóbb mind a gáz. (Saját tapasztalat.) És nyáron klímád is van.
2018. okt. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Tóth Károlyka válasza:
Fordítva. 49 helyett 29. :) Reggel van. :)
2018. okt. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Az utolsóktól kérdezném, hogy mekkora az alapterület, és mennyi a téli villanyszámla?
2018. okt. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 bolec válasza:
Ahogy azt előttem is leírták néhányan, a klímával lehet a legolcsóbban kijönni. Ezek az A++ -os inverteres klímák minimum 40-50%-al kevesebbet fogyasztanak mint a régi klímák és -15C foknál is működnek. A fűtési hatásfokukat Scop értékkel jelölik amiből látható hogy 1KW áramból a hőcserés(hőszivattyús) eljárással 4 kw hőmennyiséget állítanak elő. A hagyományos olajradiátorok és társaik 1kw áramból 1kw hőenergiát állítanak elő. A wifis megoldással ráadásul nem kell azon agyalni hogy milyen hányason hagyd a gázt vagy hogy mit állíts be a termosztáton, mert hazaérkezés előtt rászólhatsz a klímádra hogy kezdje meg a fűtést. A 'H' tarifával októbertől-májusig csak a 2/3-ét kell kifizetni az így használt áramfogyasztásnak. Ez minimum annyi, hanem kevesebb mint a gázzal használt fűtés költsége. Az én legolcsóbb klímám három évvel ezelőtt beszereléssel együtt 150.000 forintba került, de most láttam 200E körül beszereléssel együtt full profi klímákat. Mostanában a gázcírko rendszer kiépítése 1,5-2 millió forint, és 5-6 év eltelte után jönnek a szerelői költségek. Egy gázszerelő 30E Ft alatt hozzá sem nyúl a rendszerhez. És hát a nyári kánikulában meg heti 1000 forintért jól alszok és nem a kádban kell magam hideg vízzel életben tartani. Az én szobám 36! négyzetméteres és legfelső emeleti, és a 3,5 kw-os legolcsóbb klíma így is kifűti. De ha több szobás lakás vagy netán egy nagyobb ház fűtési rendszerét kell kiépíteni akkor valószínű hogy ahhoz én is gázcírkót választanék. Viszont ha már van a lakásban gázfűtés, akkor esetleg azt a szobát amiben rendszeresen tartózkodsz még így is érdemes beklímáztatni.
2018. okt. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
AZ utolsónak köszönöm a kimerítő választ.
2018. okt. 30. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
80-as évekbeli szigeteletlen házat villannyal kb. 3-5x többe kerül kifűteni, mint gázzal. Egy vadi új AA besorolású háznál már egyenlő a költség, de a villany felé billenti a mérleget ha van napelemed.
2018. nov. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy egyenlő a költség?


Bármennyire is kevés hő kell egy új, modern házba, akkor is olcsóbb gázzal előállítani, mint villannyal.


Villany alatt természetesen itt villanykazánra, hősugárzóra gondolok, nem pedig klímára, vagy hőszivattyúra.

2018. nov. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Azért egyenlő a költség egy AA házánál, mert egy 3-4 kw-os hőszivattyúval annyiba kerül megtermelni a kívánt hőmennyiséget, mint egy 6-8 kw-os pici gázkazánnal.

Nézz utána a gázkazánok hatásfokának. Ahogy csökken a teljesítményük, úgy romlik a hatásfok is.

Elektromos eszközöknél ilyen probléma nincs, tehát alacsony fogyasztás estén hiába drágább a villany kwh-ja, azt hatékonyabban tudod felhasználni.

Egy barátom nagyon benne volt nemrég a számítgatásban, neki kijött, hogy évi 4000 KWh energiaigény alatt hatékonyabb a hőszivattyú.

2018. nov. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!