Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hol olcsóbb lakni falu vagy...

Hol olcsóbb lakni falu vagy város?

Figyelt kérdés
pl egy falusi 100-120 négyzetes ház vagy egy panel?

2019. febr. 5. 09:51
1 2 3 4 5 6
 41/51 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Falusi vagyok de ezzel a faaprítékos dologgal én se értek egyet. Úgy írja itt valaki mintha bárki számára ingyen vagy fillérekért elérhető lenne. Az ilyet ne számold. Mint ahogy más egyéb olcsó tüzelőhöz ( pl ágfa ilyesmi) se jut hozzá mindenki mert akkor mindenki azzal tüzelne. A fűtés mindenképp olcsóbb városi lakásban.
2019. febr. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
19%
Hát nem tudom utolsó, de ha ágfát akartunk venni, eddig mindig tudtunk, pedig nem iside születtünk erre a régióra. Ha nem ágfát számolok, akkor is max 150 az éves fűtésünk és ugye nem 50-60 négyzetméterre. Falun is van ám gáz, meg nem muszáj leharcolt rendszerekkel fűteni. Illene továbbá a kifűtendő terület méretével arányosan párhuzamot vonni. Hiába lobogtatja valaki, hogy Ő ennyiből fűt városban, ha az 55 négyzetméter, a másiké meg 120 mondjuk. 40 voltam
2019. febr. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
71%

Ez az apríték nem hülyeség. Nálunk a faluban minden tavasszal, meg minden ősszel nagy halomban kirakják a kapu elé a venyigét, meg a metszési nyesedéket. Jön az önkormányzat traktorosa, felpakolja és kiviszi a szemétre. Közben meg azzal "dicsekszenek", hogy ki mennyit költött tüzifára a 70ezres nyugdíjából.

Hát nem hülyeség? 50 éve a nagyszüleim korában falun a kukoricaszárat berakták a jászolba, a tehén lerágta róla a levelet, a többit meg behordták a kemencébe, és azzal fűtöttek. Ma meg a szemétre megy az is.

Én felaprítok mindent. Ami nem a tűzre megy, az a komposztra.

Legyünk már kicsit környezettudatosak, kérem! :-))

2019. febr. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
86%

#43

Ahol a nyaralónk van a szőlőhegyen, ott az önkormányzat gyűjti be saját célra a metszési hulladékot, valamilyen eljárással viszonylagosan tömörítik és az önkormányzati intézményeket fűtik vele.

Viszont itthon a kandallóban az ezzel való tüzelési mód azt jelentené, hogy egy családtag éjjel-nappal ott áll és pakolja, mert pillanatok alatt ellobban.

Az rendben is van, hogy eltüzeled mondjuk az udvaron a dézsa alatt, amiben melegíted a csirkepucoló vizet, de metszési hulladékkal, szőlővenyigével nem tudom hogy lehet kazánt fűteni úgy, hogy valakinek ne erről szóljon az élete.

2019. febr. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 mindentudó99 ***** válasza:
72%
Itt nem a tüzelési technikáról van szó. Már ki van ez találva. Átalakítasz egy vegyeskazánt. Szerelsz rá egy adagolót ami viszi be az aprítékot meg fújatsz be levegőt. Erre jó apríték vagy napraforgóléha akármi. Napraforgóléhával állítólag 50 ezerből kifűtöttek egy telet. Nem is ezzel vitatkoznék egyáltalán. Hanem hogy ez bárki számára elérhető. Egyszerűen nincs annyi hogy mindenki ilyennel tüzeljen. Se apríték se ágfa. Ha lenne mindenki ilyennel fűtene. Vagy ha egyes helyeken van is ez nem igaz az ország egész területére. Erdészet válogatja mit csinál az ágfával is. Felénk pl abszolút nem árusítanak. Erdőírtás utáni tereprendezés fejében adják oda. Tehát ha összetakarítod a placcot viheted az ágfát. Ezt is csak az teheti meg akinek van segítsége.
2019. febr. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
32%

Nos, kandallóban tényleg nem megoldható a dolog, (oda a kévézőt javasolnám) de kazán esetében nem ördöngösség.

Viszont tegyük picit félre a fűtést, és nézzünk körül az élet egyéb területein, hogy mennyivel olcsóbb falun, mint városban.

Sietek leszögezni, hogy 40 évig én magam is városlakó voltam, van tehát viszonyítási alapom.

Vegyük pl a táplálkozást. Ne úgy ahogy ma megy, hogy faluról is bejárnak a legközelebbi multiba megvenni a "ződséget", hanem úgy, ahogy normális esetben lennie kéne. Egy kiskertben rengeteg mindent meg lehet termelni. Miközben dolgozunk, alszunk, a növények nem lazsálnak, hanem nőnek. Ugyanúgy hasznot hajtanak, mintha bankban lenne a pénzünk és kamatozna. Néhány tyúk elkapirgálhat az udvaron, megeszik a konyhai hulladékot, s ha normálisan etetjük is őket, egész évben ellátnak tojással. Ha emellett még egy malackát is tartunk romeltakarítónak, minden háztartási hulladéktól megszabadulunk.

Ez napi egy-két óra tevékenység, egy kis mozgás a friss levegőn. Ugyan mi drágább az egészségünknél? Amíg megvan, addig nem becsüljük, de amint elveszni látszik, mindjárt látjuk az értékét.

A multikban vásárolt élelmiszernek csúfolt vackoknak 0 beltartalmi értékük van. 1964-97-ig 95%-kal csökkentek a zöldségek, gyümölcsök ásványi anyag- és vitamintartalma. Később már nem is merték mérni! Ma szinte mindenki minőségi éhezésben szenved. Nagyon beteg a társadalom! Nem csoda. Hazamegyünk a lakásba, ledöglünk a fotelba, hogy kipihenjük a nyolcórai irodai ücsörgés fáradalmait. A kezünk ügyébe tesszük a távirányítókat, hogy véletlenül se kelljen megmozdulni, aztán meg drága pénzen bérletet váltunk valamelyik edzőterembe. Ha magunk termeljük a betevőnk nagy részét, (persze nem műtrágyával) annak megvan a beltartalmi értéke, megvan a mozgásunk, és még az alkotói vágyunknak is hódoltunk.

2019. febr. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
71%

Kedves mindentudó99, és a falusi életről beszélek. Falun pedig szinte mindenhol van sövény, amit nyírni kell. Mindenhol vannak gyümölcsfák, szőlő amit metszeni kell. És mint írtam, a legtöbben inkább megveszik, s rossz hatékonysággal eltüzelik a drága pénzen odaszállított tüzifát, mintsem, hogy az aprítással bíbelődjenek. Ágfa tehát annyi van, mint égen a csillag.

Én banános kartonban tárolom, egy elektromos csörlővel felhúzom a padlásra, s nyáron a nagy melegben,,, miközben szárad, még a házat is hűti.

2019. febr. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
30%

46: Minden lokációban lehet érteni hozzá, hogyan lehet olcsóbban élni.:) Van a városban egy magukat ingyenélőknek nevező csoport, tartottak előadást egy művházban. Rezsi, bor és hús kivételével mindenhez ingyen jutnak.:) De még internethez is.

Bicajjal járnak.

Lehet, azt is ingyen szerezték, nyilván nem idei Hervis-bicikli.:) De még azt is lehet promóciós céllal szerezni.

2019. febr. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 mindentudó99 ***** válasza:
100%
#47 Én is falun élek. Sövényem gyümölcsfáim is vannak. De az nem ad csak pár heti tüzelőt nem túl hideg időre. Mint fentebb írtam nem mindenhol hozzáférhető az ágfa vagy más olcsóbb tüzelő. Nem tudom mit nem lehet ezen érteni. Én is azt venném ha lenne. Marad az olcsóbb nyárfa 15erdei köb. A napokban hozzák is . Aztán vágoü hasítom had száradjon. Ennél olcsóbb fa fa)ru felénk nincs
2019. febr. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
71%

Ha van területed, kedves mindentudó, telepíts turkesztáni szil sövényt. Nem kerítésnek, hanem energetikai célból. Iszonyt mennyiségű gallyat hoz.

Nekem energiafűz ültetvényem is van, de még nem vágásérett, hiszen csak áprilisban költöztem haza németből.

2019. febr. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!