Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hol olcsóbb lakni falu vagy...

Hol olcsóbb lakni falu vagy város?

Figyelt kérdés
pl egy falusi 100-120 négyzetes ház vagy egy panel?

2019. febr. 5. 09:51
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
85%
Ja, biztosítás is van a közös ktg-ben.
2019. febr. 6. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 mindentudó99 ***** válasza:
18%
Ha benn e van ha nincs ki akar 40 m2-eken nyomorogni ? Aztán hallgatni a szomszédok életét
2019. febr. 6. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
59%

Községben, kertes hàzban élünk, 120 nm, és hatalmas udvar van, de be van füvesítve, csak tujàk, fenyők, sziklakertek egyéb növények vannak, hàtul van egy pici konyhakert, hàrmunknak elég nyàron annyi paradicsom, paprika, zöldbab ami megterem, meg salàta, zöldhagyma.

Hely lenne, de pàrom sem akar nagyobb részt kialakítani.

Lekvàrt eszembe nem lenne főzni, nincs is aki szereti.

Van egy hatalmas cseresznyefànk, abból cseresznyepàlinka szokott lenni, meg eszegetjük ha jól esik.

Fűtés (gàzkazàn) évi 280.000 ft, de mindig jó idő van bent.

Élelmiszerek sokkal dràgàbbak mint bent a vàrosban, de minden aprósàgért nem kocsikàzunk bent.

Állatot meg végképp nem tartanànk, kutya, cica, halastóba halak vannak, ennyi doszt elég.

Laktam tömbhàzba elég sokat, vissza nem mennék, de a vàrosba se!

Ezt a rengeteg zöldet ami körbevesz minket az udvaron, semmilyen bezàrtsàgra nem cserélnénk el.

Hogy melyik az olcsóbb nem tudom, de az se érdekelne minket, ha fele ennyi lenne egy lyukban élni, sehovà nem mennénk.

A gyerek is nyugodtan eljàtszik az udvaron, nincs mitől félteni kint.


Még annyi, hogy rendszerről locsoljuk a növényeket, vízdíjunk gondolom magasabb mint annak, aki ilyen célra nem hasznàlja.

De ahhoz, hogy az ember szép helyen éljen, àldozni kell rà.

2019. febr. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
81%
12: Vannak 800 nm-es penthouse lakások is szomszéd nélkül.
2019. febr. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
84%

Mivel mindkettőt próbáltam, nyugodt szívvel mondhatom, hogy a város olcsóbb, méghozzá jelentősen.

Vonatkoztassunk most el attól, hogy madárcsicsergés meg kert, csak az anyagiakat nézzük!

A városban minden a szádban van, tehát nagyjából 10 perces sétával be tudsz szerezni mindent - ha odafigyelsz, akkor még akciósan is - de alapból olcsóbb, mint a falusi kisboltban. Vidéken ha utaznod kell csak 10 km-t egy normálisabb készletű boltért, az már oda-vissza 20 km, tömegközlekedéssel (menetrend!)útiköltség, autóval üzemanyag és akkor még az idődet nem is számoltam, pedig az idő=pénz!

A házon mindent fizetsz, ami pl. egy viharosabb idő után milliós nagyságrend is lehet, ha van biztosításod, ha nincs, mert a biztosító nem nagyon kapkodja magát a fizetéssel. A rendszeres karbantartás (kerítésfestés, mázolások, kúttisztítás, kerti munkák) sincsenek ingyen, még ha nem is ért semmi természeti csapás.

Orvoshoz (szakorvosi rendelőbe) munkába, középiskolákba, állatorvoshoz, hivatalos ügyeket intézni jó eséllyel ingázol, ez sincs ingyen és az idődet nem is számoltam. Nekem egy vérvétel 50 km-t jelentett (2x25 km.)

Ha rendelési időn kívül dagad be az arcod a fogadtól, akkor utazhatsz megint csak 50 km-t, hogy valami privát kihúzza este. Ha szerencséd van és találsz, akkor az útiköltségen kívül kifizetsz 15-20ezret a maszeknak. Közben örülsz, hogy van kocsid és el tudtál odáig vergődni, mert egyes falvakból ahol a vonatot buszjárat köti össze, hétvégén este 7 után már se ki, se be, mert elmegy a vonathoz az utolsó busz.

A fűtésről már nem beszélek, azt fentebb már ki lett vesézve.

Falun rengeteg idő elmegy feleslegesen, ami a városokban a kapun kilépve karnyújtásira van.

A társasházaknak van egy állandó költségük, ami mindent fedez (sok helyen még mindig korlátlan a vízfogyasztás) ha ezzel a kiadással számolsz, akkor további gondod nincs!

Tehát, ha csak financiálisan nézzük a dolgokat, akkor a város sokkal olcsóbb, kivéve, ha albérletben laksz egy vagyonért.

2019. febr. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
86%

15: Szia, kérlek, gyere be ebbe a topicba, mert ugyanezt nem hajlandó elfogadni a beszédpartnerem tőlem!

Köszönöm!

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__ingatlan-vasarlas-ela..

2019. febr. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
37%

"Vidéken ha utaznod kell csak 10 km-t egy normálisabb készletű boltért, az már oda-vissza 20 km, tömegközlekedéssel (menetrend!)útiköltség, autóval üzemanyag és akkor még az idődet nem is számoltam, pedig az idő=pénz!"


Marhaság. Biztosan vannak ilyen települések is, de nem ez az általános, nem ez a jellemző. A jellemző az, hogy minden faluban van egy(-két) nagyobb bolt, ahol el tudod végezni a bevásárlást.

Persze, ez attól is függ, kinek mi a "normálisabb készletű".


"A házon mindent fizetsz, ami pl. egy viharosabb idő után milliós nagyságrend is lehet"


Igen, lehetséges, ebben igazad van. Előfordulási gyakorisága kb. ezer házanként egy, harminc évente. De ilyen gyakoriságú dologgal minek kell ijesztgetni az embereket? A következő az lesz, hogy féljünk a meteoroktól is, hiszen egymilliárd ember közül egyet úgy 300 évente meteor üt agyon?


"Orvoshoz (szakorvosi rendelőbe) munkába, középiskolákba, állatorvoshoz, hivatalos ügyeket intézni jó eséllyel ingázol, ez sincs ingyen és az idődet nem is számoltam."


Nem mintha Budapesten nem kellene fizetni a metróért, villamosért, buszért, amivel elmégy ezekre a helyekre. Ha autód van, az majdnem biztos hogy plusz fizetendő parkolási költséget jelent városban, főleg fővárosban, vidéken ez azért többnyire ingyenes. Meg megállni is, ami városban többnyire megint plusz költség (parkolási díj).


"Ha rendelési időn kívül dagad be az arcod a fogadtól, akkor utazhatsz megint csak 50 km-t, hogy valami privát kihúzza este. "


Nem tudom, milyen isten háta mögötti helyen lakhattál, ha ezek a körülmények így mind egyszerre értek téged, amiket eddig felsoroltál. Mert hogy ezek közül egy vagy kettő igaz egy adott településre, az még oké, de hogy ez mind együtt... Én vidéki vagyok, voltam, több helyen is laktunk, de olyan még soha nem volt, hogy ennyire el legyünk vágva az összes ilyen jellegű dolgoktól. Tanyán laktál, vagy hol? 50 km-re van a legközelebbi fogász, 25 kilométerre a legközelebbi bolt, nincs állatorvos, nincs munka, nincs középiskola... Ez mikor volt ez, 60 évvel ezelőtt?


"Falun rengeteg idő elmegy feleslegesen, ami a városokban a kapun kilépve karnyújtásira van."


Városban meg másra megy el rengeteg idő, amire falun nem. Na bumm!


"Tehát, ha csak financiálisan nézzük a dolgokat, akkor a város sokkal olcsóbb, kivéve, ha albérletben laksz egy vagyonért."


Na ja, csak éppen vidéken kétszintes házat kapsz 3000 m2 telekkel annyiért, amennyiért városban egy 50m2-es lakást a második emeleten. Főleg annyira vidéken, amit itt lefestettél.

2019. febr. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
86%

"Na ja, csak éppen vidéken kétszintes házat kapsz 3000 m2 telekkel annyiért, amennyiért városban egy 50m2-es lakást a második emeleten. Főleg annyira vidéken, amit itt lefestettél."


Pont azért.

Összességében ugyanannyiba kerül az élet mindenhol, hogyha bejársz a városba az ottani javakért faluról, csak a városi ingatlanok árába ez a pluszköltség be van építve, az ingatlan árával már kifizetted ezeket 50 évre előre egy egész családnak.

Azért így árazta be az ingatlanokat a kereslet.

2019. febr. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
57%

#18

Ezzel még úgy kábé egyet is értek. De kinek van pénze előre kifizetni 50 évnyi árkülönbséget?

2019. febr. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
0%
Tőlünk pl 5 km-re lakik és rendel a hàziorvos.:)Hàzhoz is jön természetesen.
2019. febr. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!