Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Készítettek a zsidókból...

Készítettek a zsidókból lámpaernyőt és szappant a holokauszt idején?

Figyelt kérdés
2010. júl. 14. 16:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/74 anonim ***** válasza:
74%

"már elnézést, de kitaláció? a múzeumban megtalálhatóak ezek a dolgok. és sajnos nem kell vérmes túlzásokba esnünk, mert nem tudtánk szörnyűbb dolgokat mondani, mint amik megtörténtek. szerintem az emberiség mélypontja, hogy egy népet szinte teljesen ki tudtak írtani, holott nem volt több bűnük, mint bármely más népnek...

"



Ahhoz képest, hogy milyen jól kiirtották őket 1946-ban mégis 17.5 millió rohangált belőlük kárpótlásért.

2010. júl. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/74 anonim ***** válasza:
89%

"tess, még a wikipédián is legendának mondják ;) amúgy ezek szerint ezt a rémhírt az 1. VH _nál is használták propagandára."



Nem egészen ezt. Az első Világhábi rémhírpropagandája az volt, hogy a németek csecsemőket esznek, és a levegőbe dobálják őket majd a szurony hegyére tűzve kapják el. Majd a második világhábiban jött ez az elgázosítás és szappan, lámpaernyő mítosz. Az ilyen háborús propi azt a célt colgálja, hogy a világot az ellenség ellen hangolja és így a szövetségesek és az oroszok vérengzését, jogosnak itélje.

2010. júl. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/74 anonim ***** válasza:
70%

"Kedves fiatalok és hitetlen középkorúak!Bizony ezek a szörnyűségek megtörtétek és nagyon sokan vannak akik még mindig éritettek ezeknek a borzalmaknak az eltusolásában.Ezért akiknek olyan történelem tanárja volt, hogy a tényeket elferdítve tanítót a holokausztról szíves figyelmébe ajánlom A Halálgyár c.könyvet, mely minden könyvtárban megtalálható.A könyv nemcsak írásban, de eredeti fényképekkel is igazolja a fentin tényeket.Nagyon megrázó lesz ígérem nincs olyan horror ami a valósággal fel veszi a versenyt.

"



Én meg ajánlom neked a Magyar helyesírás szabályai című kézikönyvet.

2010. júl. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/74 anonim ***** válasza:
66%
kit érdekel?
2010. júl. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/74 anonim ***** válasza:
0%
Minket. :)
2010. júl. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/74 anonim ***** válasza:
100%
2010. júl. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/74 anonim ***** válasza:
85%

És még egy kis segítség: [link]



'Emberi szappan'.

Wiesenthal hitelt adott és terjesztette az egyik legocsmányabb holokauszt

történetet, a vádat, hogy a németek szappant fõztek a meggyilkolt zsidók testébõl.

Meséje szerint a 'RIF' betûk a német gyártású szappanon állítólag 'tiszta zsidózsír'-t

("Rein jüdisches Fett") jelentenek. Valójában ezek a betûk a birodalmi ipari

zsírellátás szavakból származnak ("Reichstelle für industrielle Fettversorgung").(27)

Wiesenthal elõsegítette az 'emberi szappan' legenda terjedését cikkeivel,

melyeket 1946-ban az osztrák zsidó közösség újságjában, az új út ('Der Neue Weg')

publikált. Egy 'RIF' címû cikkében ezt írta: 'A rettenetes szavak: Szappanért

szállítás, elõször 1942 végén voltak hallhatók. Ez a lengyelországi

generalgouvernementben volt, és a gyár Galíciában, Belzecben volt. 1942 áprilisától

1943 májusáig 900 0000 zsidót használtak ebben a gyárban alapanyagként.

Wiesenthal szerint, miután a holttesteket különféle célokra fölhasználták, a

maradékot szappangyártásra használták.

Így folytatja: '1942-ben a generalgouvernementben az emberek tudták, hogy

mit jelent a RIF szappan. A civilizált világ talán el sem hiszi, milyen örömmel

gondoltak a nácik és feleségeik a generalgouvernementben erre a szappanra.

Minden darabban egy zsidót láttak, aki valami csoda folytán odakerült és így nem

lett belõle egy második Freud, Ehrlich vagy Einstein (28).

Egy másik 1946-ban publikált fantáziadús cikkben, melynek címe: 'A belzeci

szappangyár', Wiesenthal azt állítja, hogy zsidók tömegeit végezték ki elektromos

áramot vezetõ zuhanyozókban: (29)

Az összezsúfolt embereket az SS hajtotta, litvánok és ukránok, hogy

bemenjenek a nyitott ajtón át a 'fürdõbe'. Egyszerre ötszáz ember fért be. A

'fürdõszoba' ajtaja fémbõl volt és a plafonon zuhanyrózsák függtek. Amikor a terem

megtelt, az SS 5000 voltos feszültséget vezetett a fémlapba. Ugyanakkor víz folyt a

zuhanyokból. Egy rövid sikoly, és a megsemmisítésnek vége volt. Egy Schmidt

Simon Wiesenthal: A csaló nácivadász 031/01/Tuesday 15h19

[link] Page 6 sur 15

nevû SS fõorvos állapította meg egy kémlelõnyíláson keresztül, hogy az áldozatok

meghaltak-e. Egy másik ajtó nyílt ki és a hullaszállító csoport bejött és gyorsan

kivitte a hullákat. Utána a terem kész volt a következõ 500-nak.


-----------------------

Ma egy komoly történész sem fogad el olyan történeteket, hogy emberi

testekbõl szappant fõztek vagy hogy zsidókat elektromos árammal végeztek volna

ki Belzecben (vagy bárhol másutt).

2010. júl. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/74 anonim ***** válasza:
85%

Wikipédián én is azt olvastam (jóval régebben) hogy készültek szappanok, azt nem szabad elfelejteni hogy azt is bárki szerkesztheti,tehát lehet másnap már egészen mást ír.

(ilyen lámpaernyőröl soha a büdös életben nem hallottam még)

Sokan azthiszik hogy a táborokban csak zsidók voltak-természetesen volak ferdehajlamúak(rózsaszin háromszög),cigányok,meg minden kisebségből emeberek(vagy akikre azt gondolták hogy azok, tehát bárki bekerülhetett volna közüllünk.Szintén legtöbb embernek az elgázosítás jut eszébe-pedig tudjuk hogy inkább a halálradolgoztatástól kellett félni jó ideig.


Egyébként ha volna persze hogy tagadnák még a győztesek is,az USA-nak is volt haszna a táborokból.(egyébként aranynak hívjuk).

És ki használná?Bárki.Miért kéne tudniuk hogy az emberből van?

2010. júl. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/74 anonim ***** válasza:
76%

Örömmel olvasom, hogy a lámpaernyő és szappan legendáját, itt a Gyk-n a többség nem hiszi el.


Mikor vetünk véget a többi mesének???

2010. júl. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/74 anonim ***** válasza:
63%

Igen, én is láttam a szappant, meg a lámpaernyőt Birkenauban. Azt mondták, zsidókból csinálták.


Elhittem.


Aztán másik múzeumban láttam múmiát, arról azt mondták, hogy Egyiptomból való, és több mint 4000 éves.


Ezt is elhittem.


Később láttam a Szépművészeti Múzeumban pár képet, amelyekről mondták, hogy Botticelli festette őket.


Na ezt már nem hittem el. Tudom én, hogy Botticelli nem is élt, hanem csak kitalálták a Tiziano-pártiak!

2010. júl. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!