Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Készítettek a zsidókból...

Készítettek a zsidókból lámpaernyőt és szappant a holokauszt idején?

Figyelt kérdés
2010. júl. 14. 16:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/74 anonim ***** válasza:
0%
Tisztelt Uram! Joey 0115 Én volnék akinek volt olyan kedves és egy linket küldött.Természetesen azonnal elfogom olvasni amint Google oldal ezt engedi.Már több mint 1,5 órája várom, hogy megnyissa az oldalt.Különösen nagy érdeklödéssel várom mert a linkből kitünik, hogy a "radioiszl.-nak keltettem fel a figyelmét. S valószinűsitem, hogy helytelen fogalmazásom miatt ír.De amennyiben hitetlenkedő kifejezésemmel sértettem volna meg, ugy bocsánatott kérek nem vallási hitetlenekre gondoltam.Természtesen amint sikerül az oldal megnyításának és válaszát elolvastam volna, csak még egy mondat a többieknek és természetesen Önnek. Van egy Nobel dijas írónk Kertész Imrének hívják.Ő valós és még élő túlélője az akkor történteknek. Mindenkinek figyelmébe ajánlom a Sorstalanság c. könyvét ezért kapta a Nobeldíjat. Az ebből készült filmet Oskardíjra jelőlték az Amerikai Filmakadémia ajánlásával.Igérem hamarosan válaszolok Önnek Tisztelettel egy történelmet megismerni akaró
2010. júl. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/74 anonim ***** válasza:
Aki irodalmi művekből, és hollywoodi filmekből akarja megismerni a történelmet gyakran tévútra téved.
2010. júl. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/74 anonim válasza:

Tisztelt Uram!!!

Sajnálattal hallom hogy nem tudta megnyitni azt a linket amit küldtem Önnek. Hiszek magának előfurdul az ilyesmi. Még szerencse hogy több oldalon megtalálni a szóbanforgó irásokat.Ha kérhetném probálja meg ezt a linket:


[link]


Nagyon örülök hogy azt írta elfogja olvasni. Nagyon kiváncsi vagyok a véleményére.


Van egy íronk (nekünk magyaroknak) Kertész Imre, aki Németországban él. Megjárta Auswitzot majd irt az akkori időkről egy könyvet. Rengeteg holokauszt tuléló volt aki regény írt az akkori borzalmakról(gázkamrák stb.) Sokuknál kiderült hogy nem minden szál fedi a valóságot ami a műveikben szerepel. Azért mert Kertész Imre MAGYAR(zsidó), nála se hiszek el mindent. A Sorstalanságot olvastam (mivel ez nekem kötelező olvasmány volt a Gimnáziumban), és filmen is láttam. Igen a Sorstalanság című művéért kapott Irodalmi Nobeldíjat is, amit nagyon sokan elleneztek és sokan fel voltak háborodva hogy ő, "ez a mű" kapta meg mert voltak nála sokkal nagyobb alkotások is.Ezt nem én találtam ki!!!

És hogy miért ő kapta. Mert egy ilyen megrenditő történetet, és egy ilyen embert aki megjárta Auswitzot 14 évesen jutalmazni kell!!!

Amugy sajnálom mert parkinzonkóros....

2010. júl. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/74 clint ***** válasza:

tisztelt 11:01

Kertész imre sorstalanságában, zuhanyrózsákon jött a gáz.

Mikor a ciklon-b granulátum.

Ha ma elmegy aushwitzba akkor bedobónyilásokat lát a gázkamrában és úgyis mondják, hogy azon keresztül dobták be a gázgranulátumokat...

Ennyit KErtész Imréről.

JA és Kertész Imre nem Nobel díjas... Abban a kitüntetett kivételességben részesült, hogy amikor elolvasták a Sorstalanságot, rögtön visszavonták tőle a díjat, utána lehet járni...

Ebből is látszik mennyire dobálják a nobel díjat, olyan műveknek amit nem is olvasnak. Holokauszt és kész akkor már nobel díjas. PErsze a nobel díjjal járó egymillió dollárt nem csengette vissza.

2010. júl. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/74 clint ***** válasza:
100%

Ja és az oscar díj semmit nem jelent. A gyűrűk ura is kapott oscart, sőt a bárányok hallgatnak is. Maga szerint az oscart kik osztják?

Mel Gibson passiója is megérdemelte volna, még csak jelölve sem volt... Sztem ebből világos...

A legtöbb irodalmi mű a holokausztról hazugság és kész.

Tökéletes példa erre a Anna Frank naplója, amiből anna frank apukája multimilliomos lett, pedig ő irta a lányka nevében. És még mai napig kötelező olvasmány.

2010. júl. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/74 anonim ***** válasza:
50%
Tisztelt Joeyo115 Igéretemhez híven kb. 1o perccel ezelőtt válaszoltam Önnek.Mely válaszom nem került az oldalra.Kérem Önt,hogy válaszomat kérje az oldal szerkesztőitől mert nem került fel valamilyen okból kifolyólag.Röviden megismétlem, hogy elolvastam linkjét és ajánlatot tettem, hogy arra részletesen válaszolok.Bizom benne, hogy eltudja olvasni és csak valamilyen technikai ok nehezíti a válaszom megjelenítését.Kérem visszajelzését.Tisztelettel egy olvasója.
2010. júl. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/74 clint ***** válasza:

Joeyo115

ez gyanus, itt már fel akarnak jelenteni barátom...

2010. júl. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/74 anonim ***** válasza:
55%
Joey0115 Mélységes döbbenettel értesültem válaszáról? Én még életemben nem jelentettem fel senkit! Mire alapozza ezt? Én csupán időt kértem, hogy az Ön által küldött link számomra ismeretlen részeit tanulmányozni tudjam és utána folytathassuk eszmecserénket.Ezek szerint Önnek nem továbbították a válaszomat.Miért fél egy tudását bővíteni szándékozó teljesen jó indulatú választól? Ez számomra felfoghatatlan. Kérem nincs oka félni én Tőlem meg különösen. Ha vélemény különbségünk van, vagy lesz még akkor sem.Sajnálatosnak tartom ha ilyen világban élünk ahol az emberek félnek egymástól.Ismeretlenül is Tisztelettel üdvözli egy megszólított olvasója
2010. júl. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/74 anonim ***** válasza:
A nagyon távolságtartó udvariaskodás közepette sikerült észrevenned, hogy amire reagáltál, azt nem az írta, akire te gondoltál?
2010. júl. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/74 clint ***** válasza:
nem lenne egyszerübb megint leírni azt a véleményt?????
2010. júl. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!