Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Egy diktatúra lehet jó rendsze...

Egy diktatúra lehet jó rendszer is?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy amennyiben hagyja élni a népet, nem központosít, nem veszi el a pénzüket és engedi érvényesülni a piacgazdaságot, annyiban működhet jól?

Szingapúr például elég hatékony és jóléti, annak ellenére, hogy diktatúra. Mondjuk nekem nem szimpatikus, hogy lecsuknak rágózásért és ehhez hasonlók, mert ezt már túlzásnak tartom, de egy lazább formában teljesen élhető lenne, nem?



2019. dec. 1. 11:39
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
52%
#9 A Kádár-rendszernek még az is a "szerencséje" volt, hogy konkrétan nem ők biztosították a diktatúra erőszak szervét, hanem az "ideiglenesen" itt tartózkodó szovjet csapatok. Az egész rendszert átlengte az az érzés, hogy ugyan mit tudnánk mi csinálni a Varsói Szerződés országai ellen, maradjunk inkább kussban, mert Kádár így is megtesz mindent, hogy élhetővé tegye az országot.
2019. dec. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem,mert az erőszak sosem lehet jó.

Ha valamit erővel kell kivívni azt már nem akarják az emberek,és annak oka van.


Az,hogy valaki megvan róla győződve,hogy valami jó,mert szerinte az jó,szimpla egoizmus.


Vannak,akik szerint a fasizmus is jó.

2019. dec. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
70%
A diktatúrát soha semmiféle jólét nem mentheti fel a bűne alól amivel az embereket bünteti, megnyomorítja, a szabadságuktól megfosztja. A szingapúriról is akkor fogjuk majd egyszer megtudni mit gondoltak róla valójában a benne élő emberek ha egyszer már nem lesz diktatúra.
2019. dec. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
52%
Szingapúrban jó a diktatúra. Bár az nem nacionalista, és nem kommunista, mivel eleve sok nemzetiségű ország. De sok ilyen rendszer volt már, régebben nem is volt demokrácia, a görögöknél sem.
2019. dec. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
66%

Elképesztően sok marhaságot összehordtak itt a kádári diktatúráról, de hát most ezt tanítják, mert kell egy sokkal rosszabbat felmutatni a jelenleginél, hogy ezt jónak lásd!

Én négyszer voltam Szingapúrban, és eszméletlen általános jólétet láttam, fantasztikus természetvédelemmel, békét és mosolygást és hihetetlen tisztaságot tapasztaltam - mindezt szuper technikával megfűszerezve! Autokráciának mondják arrafelé, vannak igen szigorú szabályok, amiket tüzön-vizen keresztül betartatnak: valóban nem lehet rágózni, mert mindenhova felragasztották, és nem lehet fogpiszkálót sem használni, mert a maradékot megevő disznóknak gyomorsérülést okozhat... Az utcán való szemetelés főbenjáró bűn -nem is látni még csak eldobott csikket sem sehol!!! Éjszaka is nappali fényár és gigantikus forgalom - és hihetetlen olcsóság a fogyasztási cikkeknél! A mi árainknak kb. 50-60%-a!

A repülőterük olyan, hogy Európában nem is látni hasonlót: a negyedikről dübörög a vízesés, a mozgójárda mellett kilométernyi hosszban akvárium, ahol veled úszik a cápa a falban - meg ilyenek. Rengeteg náció és vallás - teljes békességben! Szóval vannak még élhető országok... ahol nem idióta haramiák a vezetők.

2019. dec. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
76%

Szingapúr messze van a diktatúrától (vagy inkább mi nem vagyunk tőle olyan messze), közel a mi szintünkön vannak. Diktatúrák magas életszínvonal mellett a gazdag arab országok.


A diktatúra nem azt jelenti, hogy lecsuknak rágózásért, hanem hogy korlátozottak a demokratikus jogaid. Szingapúrban pl. a szólásszabadság van erősen kolátozva.


Az arab országokban magas az életszínovnal, de közel nulla beleszólásod van az ország irányításába, amit egyszemélyben vezet egy király, akinek a hatalma öröklődik. Ettől még élhetsz tök jól és kényelmesen, boldogan mondjuk Katarban, csak felejtsd el, hogy a vezetés számonkérhető és kritizálható.

2019. dec. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
76%
Nem lehet jó rendszer.Mert sok mindent nem lehet a diktatúrában csinálni amit a demokráciában igen. Hallottál már arról hogy csengőfrász??? 50-es években volt divat magyarországon amikor még pártállam volt magyarország.
2020. máj. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
83%
Szingapúr az az eset, ahol jó diktátor volt. Ezért persze nem is tűnik annyira diktatúrának, pedig az. Egypártrendszer, a legapróbb dolgok szabályozása. Még a rágózás is tilos!! De ezek jó szabályok többnyire. A büntetést, ellenőrzést is enyhítették, mert ez felel meg a többség igényeinek.
2020. máj. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
83%
A Magyar Királyságban közel 1000 évig volt korlátlan hatalma a vezetőknek, mégis sok olyan uralkodó volt, akivel az emberek meg voltak elégedve.
2020. jún. 5. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Diktátor és diktátor között is zongorázni lehet a különbséget!

Szingapúr egy autokrata városállam, ahol adott egy teljesen normális keménykezű vezető, aki a 60 évvel ezelőtti "világ kuplerájából" csinált egy szinte mindenben vezető ultramodern - és mégis boldogan élhető, gyűlöletmentes iszonyúan gazdag "országot" úgy, hogy aztán ha valakinek nincs semmilyen energiája és árványkincse az Szingapúr! De - nagyon okosan - kihasználta a kiváló földrajzi fekvését, és olyan szabaddá tette a kereskedelmet, amilyenné csak lehet! Ha Szingapúrba mész, akkor készülj fel mogorva vámosokra, akik fegyvert és kábítószert keresnek mindenhol, viszon amikor elutazol, akkor minél több és nagyobb a csomagod, annál udvariasabbak, barátságosabbak, segítőkészebbek lesznek - mert tudják hogy a sok szajrét ott vetted, és annak az adótartalma náluk marad (az összes járulékos fogyasztással együtt) Jóléti állam (sehol sem láttam még ennyi Rolls-Royce-ot...) Lehet hogy nincs igazi szólás-szabadság, de éhezés sincs, hajléktalanság sincs - igaz, Nemzeti Konzultáció sincs..

És mindenütt elképesztő fényár egész éjszaka, olcsó (és jó) kaja (ott ettem eddig életem legfinomabb Debreceni Párosát!)

2020. jún. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!