Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Tegnap találkoztam olyan...

Tegnap találkoztam olyan emberrel aki tudom hogy kötelező karanténban van és megszökött. Bejött a boltomban és még részegen randalírozott is. Mi csináljak?

Figyelt kérdés
Egy pánikban vagyok. Kihez fussak?

2020. márc. 23. 06:57
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
81%

Ne fújjuk már a hülyeségeket! Ez a piros matrica azoknak van kirakva, akiknek kötelező karantén van elrendelve. Akik külföldről jönnek haza nem kapnak egyből, csak akik vírus gyanús és karantént rendelnek el. Pont az ilyen ostobaságok terjesztése miatt terjed a vírus.


Kérdező: be kell jelenteni. Legegyszerűbb az önkormányzatnál ők meg tovább jelentik az illetékeseknek.

2020. márc. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
90%
Kerdezo en linkeltem a police.hu-t. Ne itt tajekozodj, hanem a kormanyzati portalokon, mert ez emberi ostobasag hatartalan. Ahogyan az a matrican is fel van tuntetve ez hatosagi karanten es az erre kotelezett szemely a karantent nem hagyhatja el. Ez nem valasztas kerdese.
2020. márc. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
0%
FOGD MÁR FEL, HOGY EZ ÖNKÉNTES KARANTÉN! Mit nem értesz ezen?
2020. márc. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
15: Te mit nem értesz azon, hogy ne terjeszd a hülyeségeidet? Ezt a hatóság rakja ki, ugyanúgy nem mehetsz ki.
2020. márc. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

#15

Te fogd fel hogy nincs olyan hogy önkéntes karantén. Ezt a szarságot csak a celebek talalták ki hogy a címlapokra kerüljenek. Otthoni karantén van az pedig nem önkéntes hanem kötelező. Sajnos itthon csak pénzbüntetés jár a megszegéséért meg senki nem ellenőrzi a betartását.

2020. márc. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
20%
Ne terjeszd a h.lyeségeidet, mert mindenki ezt kapja, aki fertőzött területről, azaz Olasoztszágóbl, Ausztriából stb. helyről jött haza. Kérdezz már utána könyörgöm, mennyiből tartana?
2020. márc. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Kinyomoztam mi a helyzet. Ez egy HATÓSÁGI karantén. Fertőzött területül jött egyikük és lázas ezért rendelték el. De Nálunk a házi karantén úgy néz ki, hogy nem hatja el az az ember a házát akire a karantén vonatkozik. De bárki él vele akár 8-10eni is, ők teljesen korlátozás nélkül mozoghatnak. Szóval ez az intézkedési is szart sem él.
2020. márc. 23. 10:07
 18/27 anonim ***** válasza:
77%

"De bárki él vele akár 8-10eni is, ők teljesen korlátozás nélkül mozoghatnak"


Nincs ilyen! Aki vele egy háztartásban annak mindenkinek ugyanúgy karanténban kell lennie. Apám itt polgármester, nálunk is lettek volna már olyanok, akiknél felmerült, hogy karanténba kell menniük, így azért tudom mi a helyzet. Aki ezt mondta neked kérdező az úgy átvert téged, mint annak rendje és módja.


18: Te ne terjeszd a hülyeségeidet. :D Nem kap senki se automatikusan ilyet, aki hazajött külföldről. Azokra rakják ki ezt a matricát, ahol karantént rendeltek el.

2020. márc. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó: Nem tűnik fel, hogy senki sem ért veled egyet? Attól, hogy pusztaröcsögén apád a polgármester és ott nem terjednek a hírek, az a te bajod, attól ez még úgy működik, ahogy mi mondjuk
2020. márc. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Utolsó: Nem tűnik fel, hogy senki sem ért veled egyet?

Felhivnam a figyelmedet, hogy a tudasod hianyossagaira ramutato kommentek harom kulonbozo embertol erkeztek. Itt te vagy az, aki egyedul. Tajekozodni pedig nem a szomszedsagnal kell, hanem a magyar kozlonyt kell olvasni, annak pedig aki azt a szoveget nem vagy nehezen erti, rendelkezesere allnak a kormanyzati portalon kozertheto nyelven megfogalmazott kormanyhatarozatok. Ebben az esetben azonban meg erre sincs szukseg: a matrican vilagosan fel van tuntetve mire szolgal.

Kerdezo: a hatosagi hazi karantenban levok eseteben a vele egy haztartasban elok sem hagyhatjak el az otthonukat.

2020. márc. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!