Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha van Trianon ünnepe akkor...

Ha van Trianon ünnepe akkor van holokauszt ünnepe is?

Figyelt kérdés

Sokat beszélnek Trianon ünnepéről, ünnepi beszéd, stb.

Miért csinálják ezt? Szerintem nem ünnep, te hogyan vélekedsz erről?



#ünnep #Trianon #holokuaszt
2020. jún. 3. 10:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
61%
A Fidesz nem érti, mi a nemzeti érzés, ezért hozta létre ezt az ünnepet. Ahelyett, hogy kiállna a magyarokért.
2020. jún. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

A fidesz szokott róla ünnepként beszélni -magyar ember nem beszél így-.

Kivonulni trianoni emléknapon is csak Orbán Viktor és csapata szokott.


1990.június 4. parlamenti jegyzőkönyv:


"ELNÖK: Tisztelt Képviselőtársaim! Több oldalról fordultak hozzám képviselőtársaim, hogy a mai napon emlékezzünk meg a számunkra oly tragikus trianoni béke 70. évfordulójáról egyperces néma felállással. Kérem képviselőtársaimat, álljunk fel! (Egyperces néma felállás, a FIDESZ képviselői kivonulnak.) Köszönöm szépen."

2020. jún. 3. 11:10
 13/19 anonim ***** válasza:
94%
Nem ünnep, megemlékezés. Elvileg az összetartozásról szól, hogy bár területileg sok magyar elszakítottak tőlünk, mégis összetartozunk, egy a nyelvünk, egy a kultúránk és egy a hazánk. A Holokausztnak is van emléknapja.
2020. jún. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Trianon nekem nem ünnep, én még a "nemzeti összetartozás" napjával sem értek egyet.

A nemzeti összetartozás egy nagyon szép dolog, felőlem tehetünk neki egy ünnepet. De június 4. nem erről szól, hanem a trianoni békediktátumról. Egész más a kettő.

Ahogy írták, a holokausztnak is van emléknapja, sőt több is:

jan. 27: a holokauszt nemzetközi emléknapja

ápr. 16. a magyarországi holokauszt-áldozatok emléknapja

aug. 2. a roma holokauszt emléknapja

2020. jún. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
85%

Szetintem pedig a naptárban fekete betűs gyásznappá kellene nyilvánítani.


Mert sokszor tényleg valamiféle ünnepnap jellege van az egésznek.

2020. jún. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Trianont és a holokausztot nem ünnepeljük hanem megemlékezünk róla.
2020. jún. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
76%

#12 Ne kezdd már újra ezt a baromságot, eleget vitáztunk már arról mennyire nem igaz az állításod.

Az AKKORI, 1990-es fidesz nem azért vonult ki a parlamentből mert nem akartam megemlékezni Trianonról, hanem - ahogy jegyzőkönyvbe is rögzítették és neked is bemásoltam - nem értettek egyet azzal hogy előre nem megbeszélt akció volt ez a felállva tisztelgés.

A fidesz képviselői, frakciójuk éppen úgy aláírta azt a KÖZÖS parlamenti nyilatkozatot amiben EGYÜTT AZ ÖSSZES PÁRT megemlékezik Trianon tragédiájáról.

2020. jún. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
3%
A lényeg meg: Az emberek nagy többségét teljesen hidegen hagyja, hogy épp minek a napja vagy ünnepe van, egyébként jóformán minden napra jut " valaminek a napja ".
2020. jún. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
40%

17-es:

"#12 Ne kezdd már újra ezt a baromságot,"


Nem a 12-es baromkodik, hanem a fidesz baromkodott akkor - és most is.

2020. jún. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!