Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Véleményeznétek a politikai...

Véleményeznétek a politikai ötleteimet?

Figyelt kérdés
Őszintén megmondva, mindig is nagyon érdekelt a politika és mostanában egyre többet gondolok arra, hogy esetleg tevőlegesen is részt akarnék venni benne és nem csak a hírekben olvasni róla. Valószínűleg az vezetett ilyen gondolatokhoz, hogy nem igazán bírom már nézni, hogy az ország vezetése mindig olyan hataloméhes emberek kezébe kerüljön, akik a saját érdekeiket az ország érdekei elé helyezik. Főleg az utóbbi időben kezdett el igazán foglalkoztatni a téma és annyira belemerültem, hogy konkrétan már majdnem teljes politikai programokat is sikerült készítenem. Elsősorban ezeket szeretném valaki olyannal megvitatni, aki teljesen független tőlem és bármilyen befolyástól mentesen tud véleményt alkotni róla. Elsősorban főleg olyan emberek véleményére lennék kíváncsi, akik a fiatalabb korosztályba tartoznak (de természetesen az se túl nagy baj, ha nem) és akiknek a nézetei teljesen mértékben demokratikusak és valahol közepén helyezkednek el, de talán egy picit konzervatív. Nem igazán hajlok semmilyen szélsőségre, de az olyan nézeteket vallók véleményét is szívesen meghallgatnám. Ha ezután bárkit érdekelne, hogy meghallgassa az ötleteimet, akkor az jelezze és leírom neki privátban.

2020. jún. 14. 22:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem írd ide nyugodtan, amit privátba írnál.
2020. jún. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Sajnálom, de inkább maradnék a privát üzeneteknél. Az csak a probléma egyik része, hogy az ötletek egy jó részét tényleg elég alaposan kidolgoztam ezért elég hosszadalmasak, meg nem mindenkivel ugyanazokat szeretném megbeszélni. Szóval ha többen írnak, akkor nem mindenkinek ugyanazokat az ötleteket adnám, hanem más témákról szólókat is. Igazából szerintem ezt most elég hülyén magyaráztam el, a lényeg az, hogy inkább csak privátban írnám le őket teljesen.
2020. jún. 14. 22:45
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én meghallgatnám.
2020. jún. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Így nehéz lesz választást nyerni.
2020. jún. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
75%
Ne haragudj, de látatlanban megmondom, hogy rosszak az ötleteid, akármilyen okos is vagy. Ötletelni mindenki tud, de reális célok kitűzéséhez és azok szakmai kivitelezéséhez már szakértői csoportok kellenek.
2020. jún. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
45%

"demokratikusak és valahol közepén helyezkednek el,.....Nem igazán hajlok semmilyen szélsőségre...."


Az ilyenek baxták tönkre az országot 30 év alatt. Úgyhogy.....!

2020. jún. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Először is, nem mondtam olyat, hogy választást akarnék nyerni, legalábbis a közeljövőben még biztosan nem. Másodszor, maga az ötlet lehet jó, de teljes mértékben egyetértek, hogy ahhoz, hogy jogilag meg formailag is elfogadható legyen, ahhoz egy szakértői csapatnak át kell néznie ezeket az ötleteket és ha szükséges bele kell javítaniuk. Harmadszorra úgy gondolom, hogy minden ember különbözik és a mostani politikusokkal nem az a baj, hogy milyen nézeteket képviselnek, hanem az, hogy elsősorban a saját érdekeik a fontosak nekik.
2020. jún. 15. 10:17
 8/13 Deák Dominik 2020 ***** válasza:

Nem a jogi szempontokkal van baj, hanem hogy laikus vagy, nincs rálátásod egy probléma egészére és felvettett javaslatod megvalósíthatóságának realisztikusságára.


Ahogy írtam, ötletelni könnyű, biztos jól is hangzanak az ötleteid, csak más kérdés, hogy a valóságban mennyire kivitelezhetőek és hogy nem okoznak-e nagyobb kárt, mint amin javítani akarnak. Ezért van szükség elő- és utótanulmányokra, szakértőkre.

2020. jún. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
én meghallgatnám
2020. jún. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Szia!

Legjobban eddig szerintem az ország demokratizálásával kapcsolatosan sikerült elég ötletet gyűjtenem. Lehet kicsit hosszú lesz, de nyugodtan véleményezd azokat a pontokat amelyeket szeretnéd, természetesen nem várom el, hogy az összeset.


1. Meg kéne változtatni a választási törvényt és ismét kétfordulóssá tenni az egyéni választókerületekben a szavazást, természetesen ha az egyik jelölt eléri az 50%-ot már az első fordulóban, akkor nincs szükség következőre, de amennyiben nem, akkor a két legtöbb szavazatot kapott jelölt mérkőzzön meg a második fordulóban.

2. Létre kéne hozni a parlamentben egy felsőházat úgynevezett szenátust, ahova szintén választások által kerülnének a képviselők. Minden megye kettő képviselőt küldhet a főváros pedig négyet.

3. A köztársasági elnököt is közvetlenül az emberek válasszák meg, ne a parlament. Illetve legyen az is egy kitétel, hogy nem lehet a köztársasági elnök semmilyen pártnak a tagja és legalább 10 éve ne legyen benn semmilyen pártban

4. Az önkormányzati választásokon csak független jelöltek indulhassanak, és a jelölteknek minimum 5 éve párton kívülieknek kell lenniük

5. Biztosítani kell a független közmédiát, ennek érdekében létre kéne hozni egy bizottságot, ahova a mindenkori parlamentbe bejutott pártok delegálhatnak pártonként egy személyt és ez a bizottság évente megvizsgálja mennyire független a közmédiát és pontozza az eredmények alapján azt és ha vészesen leesik ez a pontszám akkor kötelezheti a kormányt, hogy lépjen fel ez ellen.

6. A közmédia vezetőjét csak abban az esetben lehessen elbocsájtani, ha törvényt szegett, vagy ha a parlament kétharmados többséggel és a felsőház többségi szavazattal megszavazza azt.

7. Jelöljenek ki egy felső határt a közmédiában, hogy egy párt havonta hány órát szerepelhet, ezzel elkerülve azt, hogy valamelyik párt nagyobb médiafelületet kapjon. Ennek a pontos adatait még nem határoztam meg.

8. A közmédia legyen köteles egy hírt minden szemszögből bemutatni, de ha ezt nem hajtja végre, akkor a bizottsági vizsgálatok során úgyis ki kell hogy derüljön.

9. A miniszterelnöknek legyen kötelező minden héten egy adott napon kiállni fél óráig a parlament elé és a képviselők minden kérdésére válaszolni.

9. A miniszterelnöknek legyen kötelező minden hónapban egyszer sajtótájékoztatót tartania, ahova a 15 legolvasottabb magyar hírforrás legyen meghívva és minden újság 2 kérdéssel rendelkezik.


Eddig úgy nagyjából ennyi ami közvetlenül a demokrácia újjáépítéséhez kapcsolódik. Mint gondolsz?

2020. jún. 16. 18:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!