Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Véleményeznétek a történetem...

Véleményeznétek a történetem prológusát?

Figyelt kérdés

Prológus


Fél évvel ezelőtt...

A telefonom jól ismert csengőhangjára kelek, résnyire nyitom a szemem, majd kezem lassan magam mellé vezetem és elkezdek kutatni a telefonom után. Hamar rá kell jönnöm, hogy a telefonom az íróasztalomon van, töltőre téve. Lassan felhajtóm a takaróm, felülök, majd elindulok a szoba túlsó felébe. A képernyőn, egy számomra ismeretlen szám villog.

– Jó reggelt! – Egy mélyebb hangú, akcentussal beszélő, idős női hang, szól bele a telefonba. Már kezdem azt hinni, hogy rossz számot hívott, mikor újra megszólal. – Jessica Woodley-val beszélek? – Egy pillanatra meglepődők, de válaszolok neki

– Jó reggelt, igen! Kivel beszélek?

– Wanda Perez vagyok! Jessica, értesíteni szeretném, hogy a testvére és az édesanyja kórházban van, egy órája volt autóbalesetük. – Szememből kipattan, az álmosság, de úgy érzem magam, mint akit most dobtak ki a hatodik emeletről.

– Me... melyik kórházban vannak? – Szemem mardossák, az éppen elő törő könnyek.

– A Johns Hopkins kórházban vannak. – Valahogy eljutott a tudattomig ez a kisebb információ is, és sikerül megállapítanom, hogy az a város másik félében van.

– Köszönöm, fél óra múlva ott vagyok! Viszlát!

– Viszontlátásra!

Sokkot kapok, és a telefon ki esik a kezemből, nem tudok gondolkodni. Kis ideig egy helyben állok, majd bevillan, hogy a családom maradék része kórházban van, én meg csak állok. Lábaim mozgásra kényszerítem és lefutok az előszobába, felkapom a táskám és már indulnák is az ajtóhoz, de Dakota utánam jön. – Daki most nem jó, nagyon sietek! Kérlek, menj vissza! – Kérlelem, a másfél éves alaszkai malamutot. Oldalra billentett fejjel néz rám, majd megfordul és vissza megy, a neki kialakított helyre. – Okos vagy! Köszönöm! – Egy utolsó pillantást vetek a lakásra, majd becsukom az ajtót, és a kocsihoz indulok. Meg keresem a slusszkulcsot, és autóba ülök. Egy könnycsepp végig folyik, az arcomon, eddig sikerült visszatartanom. Próbálom nyugtatni magam, hiszen egy száguldó kocsiban ülök. Alig két hónapja van jogsim! A fél órás út helyet, mindössze tizenhét perc alatt érek oda. Kiszállok a kocsiból és rohanni kezdek, a recepcióig meg sem állok.

– Jó napot! A testvérem és az anyukám, másfél órája szenvedett autóba... – nem várja meg, hogy befejezem, közbe szól

– A testvérét, a folyosó végén balra, majd jobbra, egy szobában helyezték el. Az édes anyja még a műtőben van. – Anne jól van, de anya, oda kell mennem, MOST.

– És a műtőt hol találom? – Kérdezem idegesen.

– Várnia kell!

– Figyeljen ide, kedves – rá nézek a felsőjére, majd szemem a névtábláján állapodik meg. – Jenna az anyám a műtőben fekszik, én nem tudok semmit, maga meg fel is tart. Vagy el mondja, merre találom a műtőt vagy meg keresem én, de annak nem lesz jó vége. Szóval merre kell mennem?

– Menjen ugyan úgy, csak ne jobbra, hanem balra forduljon.– Adja be a derekát. Na, ugye, hogy nem is volt olyan nehéz?

– Köszönöm a segítséget. – Meg sem várom, mit mond, csak futok. – A folyosó végén balra és megint balra. – ismétlem hangosan...

Befordulok, majd a hosszú folyosóval találom szembe magam. Egy darabig forgok, de aztán a külsőjéről felismerem, melyik a műtő. Oda sietek, de ez után már nem tehetek semmit, a várakozáson kívül. Leroskadok az egyik székre és várok...

Egy órával később hangos cipőkopogást hallok, egyre csak közeledni. Fel emelem a fejem, és a hang irányába nézek. Nem mozdulok, addig még elém nem ér.

– Szép napot! Jessica Woodley?

– Jó napot doktor úr, én vagyok! Hogy van az édesanyám? – Kérdezem előre félve a választól.

– Az anyját meg kellet operálni. Két bordája tört el, emellett a jobb lába és karja is. A kórházba szállítás után, komplikáció lépett fel ezért kellett a beavatkozás. – Közli velem, olyan nyugodtsággal a hangjában, mintha minden a legnagyobb rendben lenne.

– Milyen komplikáció?

– A kórházba szállításuk után, az édesanyjának belsővérzése lett. De ha, meg bocsát, sietnem kell! – Sarkon fordul és elindul.

– Köszönöm! – Suttogom, elhaló hangon.

Vissza rogyok a székbe. Annyi dolog kavarog a fejemben. Miért mentek el korán reggel? Hová mentek? Mi történt? Most mit fogok csinálni?

Fél óra múlva...

Ajtó nyitódást hallok, de nem nézek fel. Túlságosan elvagyok foglalva, a gondolataimmal. Két cipő orrot pillantok meg, és felnézek.

– Az anyja él, de komában van. – Szólal meg végül a doktor.

– Meddig lehet az ember komában? - Kérdezem.

– Ezt nem tudom meg mondani, van olyan, aki pár napig fekszik komában, vannak, akik hónapokig, de... van olyan is, aki éveket.

Felállok és meg köszönök mindent a doktor úrnak, majd zokogva futok az anyukámhoz. Belépek a szobába. Anyukám teste mozdulatlanul fekszik, odaszaladok, és csak folynak a könnyeim. Tudom én, hogy él, de akkor is komában fekszik.



2020. máj. 30. 00:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát... 24 éves fiú vagyok, de elsírtam magam
2020. máj. 30. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Tetszik nagyon! Ha folytatod, küldesz egy linket?
2020. máj. 30. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Azt elfelejtettem oda írni, hogy ez egy szerelmes tini sztori.

2. válaszoló, így is érdekel?

2020. máj. 30. 01:26
 4/12 anonim ***** válasza:
Férfi létemre igen, néha jó ilyet is olvasni
2020. máj. 30. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Rendben! Most éppen javítás alatt van, mert sok benne a helyesírási hiba és így a történt elég unalmas lesz egy idő után.
2020. máj. 30. 01:41
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az nem tiszta, hogy a testvére miért nem érdekelte? Várt egyszer egy órát, meg aztán még felet, és még csak rá sem nézett a tesóra. Ráadásul azon töri a fejét, hogy miért és hova mentek ilyen korán, amit amúgy megtudhatna 2 perc alatt, ha meglátogatná Annét.


Illetve ezt találom egy kissé butaságnak: "Vagy el mondja, merre találom a műtőt vagy meg keresem én, de annak nem lesz jó vége."

Miért fenyegetőzne ezzel bárki? Miért ne lenne jó vége annak, hogy megtalálja a műtőt? Beront és szabotálja az orvosokat, vagy mi? Értem mit akarsz ezzel átadni, de ez az "annak nem lesz jó vége" rész szerintem egyáltalán nem illik ide és nem is életszerű.

2020. máj. 30. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ez a furcsa. Eleve egy műtő előtt nem lehet várakozni, nincsenek ülőhelyek.

Miért várna ott feleslegesen 1,5 órát, amikor a testvérével is lehetne addig? Az orvos honnan tudja, hogy ő kicsoda?


Plusz nekem a belsővérzéses párbeszéd nem tetszik.

"A kórházba szállítás után, komplikáció lépett fel ezért kellett a beavatkozás. – Közli velem, olyan nyugodtsággal a hangjában, mintha minden a legnagyobb rendben lenne.


– Milyen komplikáció?


– A kórházba szállításuk után, az édesanyjának belsővérzése lett."


Komplikációnak a beavatkozás közben keletkező sérüléseket szokták hívni, de itt a baleset miatt van a belső vérzés. Plusz akkor írd oda, hogy pl a mája vagy a lépe sérült meg, amitől kialakult a vérzés.

Plusz én még egy fejsérülést is beleírnék, hogy jobban passzoljon a kóma.

2020. máj. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
6-7 es válaszolók, köszönöm és javítani fogom. Egyébként nekem, az édesapám szenvedett kamionbalesetet, ennek az esetnek a maradék emlékfoszlányaiból, próbálom létre hozni ezt a sztorit.
2020. máj. 30. 17:55
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia! Egyetértek az előző két hozzászólóval. A stílusod alapján nagyon jól írsz, kellemes olvasni, de a logikai hibák valamennyire rontanak az élményen. A jó hír viszont az, hogy ezeket egy kis kutakodással könnyen lehet orvosolni. :) A kómát például nagyon sok dolog okozhatja, de az általad leírt traumás esetnél a fejsérülés a legvalószínűbb.


A belső vérzéssel ugyanez a helyzet. A kórházba szállítás után nem történik meg "csak úgy", az a balesetben elszenvedett erős ütés hatására azonnal kialakul.


Továbbá az nekem is fura, hogy miért nem nézte meg a testvérét. A való életben szerintem ember nem viselkedik így.


De mindezeket leszámítva, nagyon szimpatikus a történet, és szívesen olvasnék még belőle egy-két részletet.


Nem vagyok én sem egy profi író, de van egy hasonlóan kómás sztorim, szóval ha gondolod írj nyugodtan egy üzenetet, szívesen segítek, ha tudok.

2020. máj. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok javítottam a dolgokat! Kíváncsi vagyok így, hogy tetszik a sztori?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


– Jó napot! A testvérem és az anyukám, másfél órája szenvedett autóba... – nem várja meg, hogy befejezem, közbe szól


– A testvérét, a folyosó végén balra, majd jobbra, egy szobában helyezték el. Az édes anyja még a műtőben van. – Anne jól van, de anya, oda kell mennem, MOST.


– És a műtőt hol találom? – Kérdezem idegesen.


– Várnia kell!


– Figyeljen ide, kedves – rá nézek a felsőjére, majd szemem a névtábláján állapodik meg. – Jenna az anyám a műtőben fekszik, én nem tudok semmit, maga meg fel is tart. Vagy el mondja, merre találom a műtőt vagy meg keresem én! – Hadonászok összevissza – Szóval merre kell mennem?


– Menjen ugyan úgy, csak ne jobbra, hanem balra forduljon.– Adja be a derekát. Na, ugye, hogy nem is volt olyan nehéz?


– Köszönöm a segítséget. – Meg sem várom, mit mond, csak futok. – A folyosó végén balra és megint balra. – ismétlem hangosan


Befordulok, majd a hosszú folyosóval találom szembe magam. Egy darabig forgok, de aztán a külsőjéről felismerem, melyik a műtő. Oda sietek, de ez után már nem tehetek semmit, a várakozáson kívül. Leroskadok hideg és nem igazán tiszta földre, és várok...


Negyed órával később hangos cipőkopogást hallok, egyre csak közeledni. Felemelem a fejem, és a hang irányába nézek. Nem mozdulok, addig még elém nem ér.


– Jó napot doktor úr! Hogy van az édesanyám? – Kérdezem előre félve a választól.


– Szép napot! Az anyját meg kellet operálni. Két bordája tört el, emellett a jobb lába és karja is. Valamint súlyos fejsérülést szerzett. A helyszínen belsővérzés gyanúja merült fel, majd a kórházba szállításuk után kiderült, hogy a máját érte sérülés, ezért kellett a beavatkozás. – Közli velem, olyan nyugodtsággal a hangjában, mintha minden a legnagyobb rendben lenne. – De, ha most megbocsát, mennem kell! – Fordul sarkon, és elindul


– Köszönöm! – Suttogom, elhaló hangon.


Lassan, de nagy léptekkel indulok Anne kórterméhez. Nem tudom mire számítsak, félve a látványtól nyitok be a szobába. Megtámaszkodok az ajtóban, és nagy kő esik le a szívemről, mikkor megpillantom az épségben lévő nővérem. Közelebb lépek az ágyhoz és észre veszem, hogy alszik. Nem szeretném zavarni, pedig rengeteg kérdésem lenne? Miért mentek el korán reggel? Hová mentek? Mi történt? Most mit fogok csinálni? Leülök a szobában lévő kis fotelbe és gondolkodok és várom, hátha felkel testvérem, de ez nem történik meg. Fél óra elteltével, visszamegyek a műtő elé és felveszem leroskadok a padlóra.


Nem sokkal később ajtó nyitódást hallok, de nem nézek fel. Túlságosan elvagyok foglalva, a gondolataimmal. Két cipő orrot pillantok meg, és tekintetem felvezetem az előttem álló személyre.


– Az anyja él, de komában van. – Szólal meg végül a doktor.


– Meddig lehet az ember komában? – Kérdezem.


– Ezt nem tudom meg mondani, van olyan, aki pár napig fekszik komában, vannak, akik hónapokig, de... van olyan is, aki éveket.


Felállok és meg köszönök mindent a doktor úrnak, majd zokogva futok az anyukámhoz. Belépek a szobába. Édesanyám teste mozdulatlanul fekszik odaszaladok, és csak folynak a könnyeim. Tudom én, hogy él, de akkor is komában fekszik.

2020. jún. 1. 23:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!