Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek ez csak pánikkelté...

Szerintetek ez csak pánikkeltés vagy tények?

Figyelt kérdés

[link]


Itt a cikk melyben az áll, hogy második legveszélyesebb hely az euban Magyarország és (elég érdekes módon) Jakab Ferenc már előre tudja, hogy hamarosan be fog robbanni a halálesetek száma is.

Szerintetek ez csak halandzsa, felesleges pánikkeltés (és egyben egy előre megtervezett akció) vagy valóban nyers tények és már valóban ekkora a baj az országban járványügyileg?



2020. szept. 15. 23:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/87 anonim ***** válasza:
76%

Mai világban már az ember nem tudja mit higgyen. Semmire nem lehet adni, a koronavirus statisztikára sem! Mindent hazudoznak a médiában is, valaki biztos nagy hasznot húz ebből is. Már túl sokan lazára vették a maszkhasználatot, ezért megijesztik az embereket a megbetegedések számával vagy épp a halálozással, hogy fogadják el a vakcinát, amibe persze nem tudhatjuk miket tesznek bele..


A napokban megtörtént eset: a tesóm osztálytársának meghalt a mamája, nem volt koronás de a hozzátartozóit megkérdezték, hogy ráírhatják-e a papírra, hogy covidos volt.


A másik történet, hogy volt aki (ez a személy azon a település él, ahol én) bejelentkezett tesztelésre de mivel hosszú sor állt előtte, nem bírta kivárni, hogy bekerüljön aztán hazaballagott. Nagy meglepetésére néhány nap múlva meg is kapta a teszt eredményét.. Ennyit a statisztikáról..

2020. szept. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/87 anonim ***** válasza:
77%
Nem mondom, hogy nincs a vírus, mert valószínű én is átestem már rajta (2 hétig semmi szagot meg ízt nem éreztem, más bajom nem volt) de sokkal nagyobb a körítés, mint maga a vírus az biztos. Előző voltam.
2020. szept. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/87 Pombe ***** válasza:
67%

#31: "Mai világban már az ember nem tudja mit higgyen."


Feltételezem, hogy azért kellő számban tudnák igazolni, hogy én a a tudomány embere vagyok, hiszen éveken keresztül itt kizárólag az evolúció, biológia stb volt a látogatott témaköröm. A konteok, babonák stb egyik legelszántabb üldözője voltam, és leszek is.


Serényen támadtam az áltudományokat, és a tudományt alakító emberekről mindig azt láttam visszaigazolódni, hogy persze nem hibátlanok, de becsületességben és a tisztességben hiányt ők mutattak talán a legkevésbé. A kellő mértékben lektorált tudományos forrásanyagokra hivatkozást az autentikusság legmagasabb mércéjeként kezeltem mindig is.


Most elképedve állok az előtt a helyzet előtt, amit sajnos tudományios források is megerősítenek, mint az olyanok, ahol propagálják a 3%-os értelmezhetetlen halálozási rátát. Össze-vissza dobálódznak a korona terjedési sebességével. Áltudományos maszlagokat lehet olvasni arról, ahol az influenzát mindenképpen kevesebbként akarják láttatni. Lehet, hogy igazuk van, de ez gyakorlatilag semmivel sincs alátámasztva! Nincs ésszerű magyarázat! Sehol. Csak állítás!


És közben a szemem láttára több embert kirúgtak, a cégek megrendültek... Nekem is van idős családtagom, akiért rajongok, de ő is azt mondta, hogy a dolgozni és élni akaró fiataloktól és középkorúaktól, fiatalos öregektől nem vár el ekkora áldozatot, csak azért, hogy ő biztonságban érezhesse magát.


Bevallom, egyszerűen el vagyok képedve, és tényleg nem értek semmit se abból, hogy ez az egész miért történik körülöttem, körülöttünk.


Eddig viccelődtem, de elment tőle a kedvem. :(

2020. szept. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/87 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem türelemmel és odafigyeléssel várjuk meg a végét.
2020. szept. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/87 Pombe ***** válasza:
85%

@34


Működik a dolog! Éppen most kaptam egy privit, amelyben kedélyes hangnemben írta körül a szerző ama szívének oly kedves filmszerű látomását, melynek fertőzötten szerény személyem volt a főszereplője egy lélegeztetőcső végén, amint éppen az utolsókat rúgom (állítólag a film vége el lett nyújtva, kissé émelyítő szentimentalizmussal, de aki szereti a drámát...). :)

2020. szept. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/87 Pombe ***** válasza:
73%

#11: "Ne így legyen..amúgy külföldön sose mondták, hogy nem veszélyes a fiatalokra"


De azt se, hogy igen? Mert az azt jelenti, hogy nem veszélyes. Itt se mondja senki, hogy fiatalra nem veszélyes, mert közöttük is vannak veszélyeztetettek. A korona nem az életkort nézi, hanem azt, hogy a szervezet mennyire van legyengülve, mennyire ellenálló, és hogy ezeket milyen eredendő betegségek okozzák. Természetesen így meghaltak már fiatalabbak is, de a nátha is akár el tud vinni így bárkit, ha a legyengült szervezet miatt az hosszan elhúzódik, majd szövődmények... és így kaphat egy bakteriális légúti fertőzést, amely súlyosbodva akár halálos tüdőgyulladásba is torkollhat.


A tüdőgyulladás már hosszú évek óta a tíz leggyakoribb halálok közt szerepel a fejlett országokban, és szintén nagyon sokszor az influenza szövődményeként is jelentkezik.

2020. szept. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/87 anonim válasza:
65%

Szerintem ez az egész fel van pumpálva de nagyon.

Egy influenza is bőven elvisz ennyi embert fél év alatt , tavaly januárban kb.40 ezren fordultak orvoshoz influenza gyanús tünetekkel. Egy nagy humbukk az egész. Sok helyen olvasni,hogy most folyik a 3. Világháború, tényleg k*rva viccesen hangzik,de szerintem van valóságtartalma. Mindenki be van sz*rva , nehogy megbetegedjen. De áruljátok el azon kívül ,hogy karanténba kerül az ember mi baja lesz? 1 hétig lázas lesz? Volt már 39 fokos lázam 1 hétig 3 évesen és mégis jelen vagyok.

H1N1 vírussal ugyanezt akarták elhinteni csak akkor még az emberiség nem függött ennyire a médiától,internettől. Ez a nagy büdös helyzet , szépen fogalmazva.

Manapság amikor a lakosság 90% online és folyamat érik a hírek bármit el lehet hinteni,nem úgy mint pl.2010 ben. Ha azt mondjátok h*lyeséget beszélek olvassátok vissza a H1N1 el kapcsolatos híreket. Ugyanaz mint a koronavírus pepitálva ,csak akkoriban az emberiség még nem volt ennyire kiszolgáltatva a médiának.

Amit leírok nem egyszerű badarság ,1x már megpróbálták ezt velübk ,csak akkor még az emberek éltek is valójában nem csak a virtuális világban. Manapság bármit elhitethetnek velünk mert annyira befolyásolhatóvá,kiszolgatottá váltunk mint még soha.

2020. szept. 17. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/87 anonim ***** válasza:
28%

Azt hittem nem kell ide többet írnom, de annyi marhaságot sikerült összehordani az önjelölt szakértőknek, hogym uszáj beleszólnom. :D


"Pl. 2014/15-ben 6470 ember halt meg influenzaszövődmények miatt. Elárulom neked, hogy ott is többnyire idős, veszélyeztetett egészségű emberek."

Kezdjük azzal, hogy a magyar adatok kifejezetten pontatlanok, mivel nagyon sz*r az egészségügyünk, így erre alapozni értelmetlenség.

Induljunk egy nagyobb halmazból, ami pontosabb. A CDC adatai alapján az átlagos szezonális influenza halottainak a száma kb. 30 ezer. Már most közel 200 ezer embert tartanak számon, akik covid-ban haltak meg. Vagyis több, mint 6-szorosa.


"Akkor megtudhatnánk tőled, hogy te akkoriban hány szájmaszkot hordtál a szád előtt? Mint felelősségteljes honpolgár, gondolom ezt tetted."

Ja, kicsit sem ostobaság összehasonlítani egy teljes mértékben ismeretlen vírust, ami ellen nem tudunk védekezni az influenzával, ami ellen védőoltás is van már jó ideje.


"az influenza esetében nem hanyagolnak el, így jön ki ott csak a szerényke 0,1-0,5%"

Csak látjuk, hogy még le sem ment egy teljes szezon a covid-ból, még védekeznek is ellene lezárásokkal, hogy lassítsák és ennek ellenére hatszor annyi halott van. Ha az influenzás adatodból indulunk ki, akkor 0.6-3% közötti halálozásról van szó. Reálisan olyan 1.5-2% közötti.


"8,5 hónap alatt a meghatározóan sokkal több 29,6 millió fertőzöttet hozza össze. Öööö - vagy az kevesebb, mint az 1 milliárd?"

Hány lezárás volt az influenza ellen? Oh, egy se? Akkor bozinyára releváns az összehasonlításod.

A reprodukciós ráta azt jelenti, hogy milyen sebességge terjed korlátozások nélkül. Ha vannak korlátozások, akkor csökken a reprodukciós ráta.


"Akkor mi lesz a 3%-os borzasztó halálozási arányszámmal"

Nem az eszedért fizetnek, ugye?

A covid esetében nem csak a halálozási ráta az, ami probléma. A legnagyobb probléma, hogy sokkal, de sokkal magasabb a kórházi kezelésre szorulók száma. Ez jelenleg 20% körüli, de ha belevesszük, hogy nem mindenkiről derül ki, hogy elkapja, akkor is olyan 10-15%-ról van szó.

10-15%-nyi ember lebetegedése elegendő arra, hogy teljesen hazavágja az egészségügyet, így mindenki elkezd meghalni, mivel le van terhelve, illetve ennyi ember kiesése a munkaerő piacról, szintén komoly gazdasági válságot tud okozni.

Emellett, amit eleinte még nem lehetett tudni, de már vannak erről is eredmények. A felgyógyultak nem gyúgyulnak fel teljesen, hanem vannak maradandó károk, ami miatt szintén veszélyesebb, mint az influenza.


"Hát gyerekek! Most akkor ki az okosabb? A WHO, vagy ez?"

Hát, nem te, az biztos. Olyan dolgokat hasonlítasz össze, amiket nem lehet.


"Hogyne! Minden rendben van a gazdasággal!"

A gazdaság eddig sem volt rendben, ha bárkit érdekelt volna, akkor nem szavazták volna meg Orbánt. Annyi pénzt kaptunk az elmúlt 10 évben az EU-tól, hogyha nem ellopják, hanem az országba fektetik, akkor alig éreztük volna meg a visszaesést.


"De ha honunkban 100000 fertőzött is lehet akár, akkor hogyan jön ki a magas 3%-os halálozási arány?"

És ha holnap meghal a 100 ezerből 50 ezer, akkor mit csinálsz? Azért nem adja hozzá értelmes ember, mivel azok még aktív fertőzöttek, más szavakkal lehet, hogy kigyúgyulnak, de lehet, hogy meghalnak.


"ahol jelenleg is csak 14029 fertőzött van, és mindössze csak 236 haláleset történt"

Mivel már számtalanszor leírtam, hogy miért nevetségesek egyes állításaid, itt csak felhívom a figyelmed az ön elletmondásodra.

Eddig arról érveltél, hogy csomó embert fel sem derítettek, de amint érzékeltetni kell ,hogy milyen kevés beteg van egy országban, akkor egyből a hivatalos adathoz nyúlsz hozzá.

Pl. ha elfogadjuk Merkely kijelentésést a 100 ezer emberről, akkor hasonló arányról kellene beszélnünk Horvátországban. Mo.-on ma kb. 10 ezer van, amihez a 100 ezer 10-szeres érték, vagyis ha Horvátországban 14 ezer ember van, akkor 140 ezer nincs felkutatva.


"Mondjuk Merkelyt eddig se a matematikai tudásáért szerettük meg"

Téged se.


"Nem kellett volna már réges-rég a magyar fertőzött turistáknak szétvírusoznia az országunkat? Vagy időzített vírusbombával fertőzték meg őket a Horvátok?"

Az kifejezetten szánalmas, hogy Merkely kérsz számon valamit, amihez nincs köze. Főleg úgy, hogy pont ugyanebben a kommentben még azt a kijelentését is idézed, ahol arról beszél, hogy korábban kellett volna cselekedni, mivel nem szeptemberben indult az egész.


"tényleg nem értek semmit se abból"

Ebben nem volt kétségem. A kommentjeid alapján elég sok mindenhez nem értesz.

2020. szept. 17. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/87 anonim ***** válasza:
57%
Én nem tudom de én úgy látom, hogy ez az egész koronavirusdi játék, arra fog kimenni, hogy az emberek a végén félelmükben bármit meg fognak tenni a hatalmasok szavára. Ezért akarnak beijeszteni, mert a félelem egy jó eszközük lehet. Az orrunknál fogva fognak vezetni minket és ez ellen egyetlen "kis" ember szinte semmit nem tehet. De ha a maszkra gondolunk már az is eleve egy jelkép lehet, hogy kb: "Fogd be szád! Csináld amit mondunk!"
2020. szept. 17. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/87 anonim ***** válasza:
68%

Nekem a vakcinák is elég gyanusak. A mellékhatása súlyosabb, mint maga a vírus, és minden 4 embernél előjönnek ha az orosz vakcinát nézzük. És mégis már most mennyit legyártottak.

A másik dolog róla, hogy 3 évig védettséget ad, ezt írják róla. De hát akkor legalább 3 év tesztelési idő kellene, mert azt hogy tesztelték, hogy 3 év múlva is meglesz a védettsége?

Furcsa dolgok ezek.

2020. szept. 17. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!