Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek ez csak pánikkelté...

Szerintetek ez csak pánikkeltés vagy tények?

Figyelt kérdés

[link]


Itt a cikk melyben az áll, hogy második legveszélyesebb hely az euban Magyarország és (elég érdekes módon) Jakab Ferenc már előre tudja, hogy hamarosan be fog robbanni a halálesetek száma is.

Szerintetek ez csak halandzsa, felesleges pánikkeltés (és egyben egy előre megtervezett akció) vagy valóban nyers tények és már valóban ekkora a baj az országban járványügyileg?



2020. szept. 15. 23:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/87 Pombe ***** válasza:
38%

#69: "Intenzíven fekszenek ezek az ismerőseid? Vannak, akik lélegeztető gépen fekszenek?"


A koronavírus az egészségesekre gyakorlatilag kisebb veszélyt jelent, mint az influenza, és ebbe csapd bele a rengeteg tünetmentes fertőzöttet, és azt is, aki csak egy kis náthaként éli meg a dolgot. Hihetetlenül kicsi az esély arra, hogy te a rengeteg fórumozóból olyan valakit kiszúrsz, akinek ismerőse éppen lélegeztetőgépen van, ha csak nem ő magától dönt úgy, hogy idejön és ezt elmeséli.


2016/17-ben Magyarországon az influenza sokkal több embert megölt (több, mint 6000-et), és sokkal jobban elfertőződött az ország, mégis a kutya se figyelt fel a dologra.

2020. szept. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/87 anonim ***** válasza:
83%

"Valós adatokkal szembenéző diskurzusra képtelenek vagytok"

Eddig te voltál az egyetlen, aki hazudott adatokat illentően, szóval jó lenne, ha visszavennél az arcodból.

A legtöbb hülyeségedet cáfoltam, szóval ugorjunk.

2020. szept. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/87 Pombe ***** válasza:
37%

"A legtöbb hülyeségedet cáfoltam, szóval ugorjunk."


Mit is???


Mit tudsz te cáfolni az adatokon? Meghamisítod?


:DDD

2020. szept. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/87 Pombe ***** válasza:
28%

"Eddig te voltál az egyetlen, aki hazudott adatokat illentően, szóval jó lenne, ha visszavennél az"


Mégis mi a fenét tudok azon hamisítani azon , amit belinkelek???


A legtöbb???


Itt vagyok ezekben a koronás oldalakban (nem csak ebben) már egy hete, de eddig egy koronaimádó volt csak képes valamit kinyögni olyat, amiben legalább számok voltak, de még abban se volt egy hivatkozás se, a többi koronaimádós megjegyzésben meg pláne nem, csak hörgés, meg szidalmazás...


Hol is produkáltál te ennél többet bárhol is?


Erre meg én lennék kíváncsi... :D

2020. szept. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/87 anonim ***** válasza:
69%

Nincs kedvem mindent leírni, a 4. oldalon van a válaszom, jó hosszú és jelenleg 90%-ra van értékelve.

Amiket belinkelsz azzal többnyire nincs gond, ahhoz nem vagy elég értelmes, hogy azokból megfelelő következtetéseket vonj le.


"Mégis mi a fenét tudok azon hamisítani azon , amit belinkelek?"

Csak a kedvedért. Linkelj be egy olyan cikket, ami arról szól, hogy mennyire hazugság a covid terjedése, mivel azonos környezetben az influenza gyorsabban terjed. Na, erről nem fogsz tudni tudományos cikket linkelni, mivel ez nem igaz.

Te vetted, hogy milyen terjedése van VÉDEKEZÉS NÉLKÜL a covid-nak és influenzának. És úgy akartál rámutatni a "hazugságra", hogy a valós VÉDEKEZÉSSEL ELÉRT adataokat mellé tetted.

Ezt hívják félrevezetésnek, hazugságnak, manipulációnak. Ha pedig nem vetted észre, akkor tényleg nem vagy túl okos.

2020. szept. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/87 Pombe ***** válasza:
72%

@75 OK.


Megtaláltam. Mi tagadás, teljesen átcsúsztam felette...


Bocsánattal, és elnézéssel tartozom a figyelmetlenségemért. :(


#75: "jelenleg 90%-ra van értékelve..."


Ez komoly érv. Az is jó magasra van értékelve, ahol egyszerűen szidnak...


Ilyen lesz a többi riposztod is?


#75: "Amiket belinkelsz azzal többnyire nincs gond, ahhoz nem vagy elég értelmes, hogy azokból megfelelő következtetéseket vonj le."


Áhhhh..... egy kicsit ásítottam...az unalmas részeknél, bocs... máris tovább lépek. Te vagy a másik topikból is, aki állandóan a frusztráltságát keresi a másikban?


#75 "Linkelj be egy olyan cikket, ami arról szól, hogy mennyire hazugság a covid terjedése, mivel azonos környezetben az influenza gyorsabban terjed. Na, erről nem fogsz tudni tudományos cikket linkelni, mivel ez nem igaz."


Lehet, hogy te érted, amit írsz, de én nem. Mi ez a mi ez? Mi gyorsabb minél azonosban? Mit állítottam mi ellen? És most te mit tartasz igaznak? Figyuszka, én bízom benned! Meggyőződésem, hogy képes vagy teljesen jól érthető kerek magyar mondatokat is megfogalmazni. Fúúújd ki hosszan a levegőt. Nyugi. Ha utána néztél már, hogy mi a frusztrált szó jelentése, akkor már tudod, hogy mit kell leküzdened. Menni fog! :)


Én azt mondtam, hogy mindenhol terjesztik, hogy a korona gyorsabban terjed, mint az influenza és ezt linkeltem erre:

[link]


Idézve: "Ez a szám az influenza esetében 1-1,9 között alakul, ami azt jelenti, hogy 1 influenzás beteg átlagosan nem egészen 2 másik, betegségre fogékony személyt tud megfertőzni. Ezzel szemben 1 COVID-19 beteg átlagosan majdnem 3-at!"


Vagy: [link]


Vagy sugallják: [link]


Nem tudom, hogy most pontosan mivel vádolsz, de én ezeket mutattam meg ezekkel szemben:


[link]


Az influenza gyorsabban terjed, de gyilkosabb. Megjegyzés: aminek a gyilkolási erejéről a 3%-os (médiában elterjedt) mortalitási arányról állítottak (és ami pl. a fentebb linkelt synlab.hu-ban is szerepel) azóta folyamatosan csökken. Amúgy a WHO is a kezdetekben ezt preferálta.


[link]


Itt keress rá az inkubációs időre, és ott olvasd tovább, ahol az lesz a végkifejlet, hogy az influenza gyorsabban terjedhet, mint a COVID-19.


Vagy a WHO jelentése: [link]


Vagyis az influenza esetében alacsonyabb a lappangási idő, valamint a fertőző személyen meg az általa megfertőzöttnél a jelentkező tünetek között eltelő idő is kisebb, mivel ez az influenzánál 3 nap, míg a koronavírusnál 5-6 nap.


#75: "Te vetted, hogy milyen terjedése van VÉDEKEZÉS NÉLKÜL a covid-nak és influenzának. És úgy akartál rámutatni a "hazugságra", hogy a valós VÉDEKEZÉSSEL ELÉRT adataokat mellé tetted."


Mivel védekeztem? Vagy mivel nem? Má' ne haragudj, de ne turkálj a magánéletemben... Vagy mit akarsz? Ennek fuss neki újra, mert szerintem ezt te se érted. Inkább idézd az általad problémásnak tartott szövegemet, és ha körülírni nem is tudod a fájdalmadat, de legalább rá tudsz mutatni benne a neked nem tetszőre.


Visszatérve erre - #75: "Amiket belinkelsz azzal többnyire nincs gond, ahhoz nem vagy elég értelmes, hogy azokból megfelelő következtetéseket vonj le."


Lehet, hogy az én hibám, de nagyjából ez volt az egyetlen mondatod, amit sikerült első olvasásra megérteni. Amit másodszorra se sikerült, azt átléptem, annak reményében, hogy majd csak idővel fény derül az értelmére.


#75: "akkor tényleg nem vagy túl okos."


Nem. Beismerem. Nem vagyok túl okos. Szerencsére itt vagy te nekünk, akinek a zsenialitása jogosan méretezi olyan nagyra az arcát, hogy mögötte üzemeltetni lehetne egy női napozót. Én mindössze csak írni tudok érthetően, és olvasni.


No, akkor megyek (néhány óra múlva) a 4. oldalra megnézni a nagy leleplezésed. Ugye nem baj, ha már előre mosolygok? :)

2020. szept. 18. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/87 anonim ***** válasza:
39%

Foloslegesen linkelsz be barmit ha ott is felhamisitjak az adatokat. Vagy az orvosokat apolokat kenyszerotik ra hogy hazudjanak! Meg sem mernek szolalni. Lattal te mar orvosokat apolokat nyilatkozni?

Baj van emberek! Akinek van hozza erzeke az latja, hogy valami rossz dolog van a hatterben. En ezt nem tudom megmagyarazni olyannak aki nem erzi mert tulsagosan be van halozva de hidd el itt valami gaztett keszulodik a hatterben.

2020. szept. 18. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/87 anonim ***** válasza:
100%

"Ez komoly érv. Az is jó magasra van értékelve, ahol egyszerűen szidnak."

A cél az volt, hogy megtaláld, nem pedig az, hogy ezzel bizonyítsam, hogym ennyire van igazam. Mellesleg nem véletlenül szidnak, ha hülyeségeket írsz, akkor mit vártál?.


"Te vagy a másik topikból is, aki állandóan a frusztráltságát keresi a másikban?"

Nem tudom milyen másik topikról beszélünk. Veled most találkoztam először. Szerintem ha már láttalak volna, akkor emlékeznék rád. Azért ritkán találkozik az ember ennyi marhaságot összehordó személlyel.


"Lehet, hogy te érted, amit írsz, de én nem. Mi ez a mi ez? Mi gyorsabb minél azonosban? Mit állítottam mi ellen? És most te mit tartasz igaznak? "

Innentől kezdve meg már nincs értelme. Ha a magyar nyelvet nem beszéled alapszinten, akkor inkább hagyjuk is. Írd le, hogy fogalmad sincs a világról, és mindenki elengedi, hogy marhaságokat beszélsz.


"Én azt mondtam, hogy mindenhol terjesztik, hogy a korona gyorsabban terjed, mint az influenza és ezt linkeltem erre:"

Ami igaz, csak nem sikerült felfognod, hogy védekezés nélkül, vagyis azonos körülmények között terjed gyorsabban. A valóságban meg védekeznek ellene.


"Amúgy a WHO is a kezdetekben ezt preferálta."

Az alapján lehet halálozást számolni, amilyen adatok vannak. Ez a kínai adat volt, szóval ebben meg semmi ellentmondás nincs.


"mivel ez az influenzánál 3 nap, míg a koronavírusnál 5-6 nap."

Csak ez irreleváns. A covid bizonyítottan a tünetek megjelenése előtt is képes fertőzni, míg az influenza nem.


"Mivel védekeztem? Vagy mivel nem? Má' ne haragudj, de ne turkálj a magánéletemben... Vagy mit akarsz? Ennek fuss neki újra, mert szerintem ezt te se érted."

Nem kicsit vagy ostoba. :D

A covid ellen védekeznek az emberek, lezárások vannak, jobban odafigyelnek a kézmosásra stb. Az influenza ellen mit is csinálnak? Ja, hogy semmit.


"Lehet, hogy az én hibám, de nagyjából ez volt az egyetlen mondatod, amit sikerült első olvasásra megérteni."

Ez nagyjából azt jelenti, amit magamban is elkönyveltem. Vitára alkalmatlan vagy és szakmailag nulla a hozzáértésed.

Még direkt figyeltem is ,hgoy idegen szavakat ne használjak, ha ennyire nem megy a magyar, akkor ülj vissza az általánosba.


"Én mindössze csak írni tudok érthetően, és olvasni."

Ha tudnál érthetően olvasni, akkor mindent ment volna elsőre. Semmi olyat nem írtam, amit nem lehetne érteni.

2020. szept. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/87 Pombe ***** válasza:
69%

#78: "A cél az volt, hogy megtaláld, nem pedig az, hogy ezzel bizonyítsam, hogym ennyire van igazam. Mellesleg nem véletlenül szidnak, ha hülyeségeket írsz, akkor mit vártál?"


Én is szidlak. Akkor ezzel bizonyítottuk, hogy marhaságokat hordasz össze? És aki engem szidott, azt meg más szidta le. Ja, és én is kaptam már 100%-ot itt a koronás oldalakon. Az több, mint a te 90%-od.


Te amolyan demagógiaiskolában szedted fel az ismereteid nagy hányadát? Szerelmes vagy a COVID-19-be, hogy nem bírsz elviselni róla kritikát?


Vagy újfajta tünetként regisztrálhatjuk azt, ha valakinek az agyára megy a vírus?


Amúgy csak érveket vártam volna. Itt vagyok a koronás oldalakon több, mint egy hete, és tőled látok ilyet (annak tűnőt) csak másodjára (ha a másik topicpól tényleg nem te vagy)


És mit találtam, amit eddig nem, te meg igen? A melled döngetésének zaját idővel egy értelmezhető ellenérv hangja is majd áttöri?


Múlt időben beszéltem arról, hogy a gyorsaságról szóló linkeket már régen publikáltam itt, vagyis semmi újat nem találtam. Max. neked lehettek ezek újak. Még mindig küzdesz a magyarral?


#78: "Azért ritkán találkozik az ember ennyi marhaságot összehordó személlyel."


Nem baj, mert szerencsére itt vagy nekünk te, akinek a zsenialitása jogosan méretezi akkorára az arcát, hogy mögötte simán egy női napozót lehetne működtetni. Biztosan nem ismerős ez? :) - ha nem tőlem, akkor mástól?


#78: "Ha a magyar nyelvet nem beszéled alapszinten, akkor inkább hagyjuk is."


Bocsika! Ez plágium! Ezt én mondtam először rád. Hidd el, elég szánalmas, ha valaki ugyanazzal a riposzttal vág vissza jobb híján, amivel őt illették. Azt azért sejtettem, hogy másodszorra már csak össze tudod szedni magad, mint ezt jeleztem is előre, de hogy ez elsőre nem sikerült, azért ne engem kárhoztass.


#78: "Ami igaz, csak nem sikerült felfognod, hogy védekezés nélkül, vagyis azonos körülmények között terjed gyorsabban. A valóságban meg védekeznek ellene."


Nem! Ezt még most sem értem. Illetve értem, csak nem hiszek a szememnek, hogy valaki ezzel a semmivel se alátámasztható zöldséggel akar magának utat törni egy vitában. Egyelőre az az igaz csak, hogy a média a nagyobb gyorsaságot propagálja, és egyik általam linkelt autentikus tudományos oldal se támasztotta alá ezt az ujjadból szopott mérési eredményt. Ujjadból szopott, amíg csak a levegőbe beszélsz, alátámasztás nélkül.


Te! Figyuszka! Nincs ám külön influenzára, meg koronára tervezett szájmaszk, meg repülőtér lezárás! Ha védekeznek a korona ellen, egyúttal az influenza ellen is védekeznek. Hogy tesztelték a két vírus terjedési sebességét nem azonos körülmények között versus azonos körülmények között? Hol van erről mondjuk egy megfelelő impaktfaktorú szakfolyóiratból, vagy ilyesmiből értekezés? Versus, impaktfaktor - ezek nem magyar szavak, így biztosan érted őket, de úgy tűnik a halandzsázás is jól megy neked. :D


Szépen leírtam neked, hogy azokon az oldalakon mit írnak a terjedési sebességről. Nincs azok között semmiféle olyan mese-mese mátka, mint a tiéd. Amit láttál a médiában a reproduktív számról, az a WHO-ban is szerepel. Ez arról szól, hogy 1 influenzás átlagosan 1,9 személyt tud megfertőzni, míg a COVID-19 beteg olyan 2 és 2,5-öt, de még ezzel együtt is a környezeti specifikumok tükrében gyakorlatilag nem állítható ki egy általánosnak tekinthető eredmény az összehasonlításhoz (pénz az ablakban). Amit én írtam a #76-ban még (ami szintén van a WHO-s cuccban), hogy az influenza esetében alacsonyabb a lappangási idő, valamint a fertőző személyen meg az általa megfertőzöttnél a jelentkező tünetek között eltelő idő is kisebb, mivel ez az influenzánál 3 nap, míg a koronavírusnál 5-6 nap, ami ugye gyorsabb terjedést eredményezhet, na azt az a médiafelület már nem írta. A kis feledékeny... :)


[link]


Ide tekersz: Comparisons to other pandemics and epidemics


És ott lesz egy tábla. Ott nézd ezeket a sorokat: 1957/58 - Ázsiai influenza; 1968/69 Hongkongi influenza.


1-4 millió közé teszik az akkori influenzaáldozatok számát. Bizonyítsd már be nekem, hogy akkor is lassabban terjedt az influenza! Biztos vagyok benne, hogy akkor is védekeztek ellene, de ha nem, és 4 milla volt a halálos áldozatok száma? Lássam már a nagyot-mondásaidon kívül a pontos kalkulációt! :D


#78: "Az alapján lehet halálozást számolni, amilyen adatok vannak. Ez a kínai adat volt, szóval ebben meg semmi ellentmondás nincs."


Hülyeségeket hordasz össze már megint. Te valami vurstliban lőtted magadnak a diplomát? A WHO csak nyers adatokról beszél, és külön kiemeli, hogy ez a 3-4% szimplán a regisztrált értékekkel dolgozva jön ki, vagyis szó szerint ezt írja: halálozási arány = (halálesetek száma / regisztrált fertőzések száma). A nyers, vagy közönséges halálozási arányszám azt jelenti, hogy nem szerepel benne becsült fertőzési szám. De a média erről a legtöbb esetben (ill. nem is nagyon láttam másra példát) nem tesz említést.


De mutattam neked is, hogy ha egy szimpla kisiskolásos százalékszámítás erejéig megerőltetnéd az agyad, akkor látnád, hogy tényleg erről van szó, mert ez jön ki a jelenlegi összes nyilvántartott haláleset és regisztrált fertőzés esetén is. Ellenben az influenza mortalitási arányszáma teljesen másképpen jön ki, mert ott számolnak a regisztrált eseteken túl a sokkal nagyobb becsült esetszámmal is (esetszámnak nevezik tulajképp a megfertőzöttek számát ebben az esetben). Pl. így a 2018/19-es évre az influenza fertőzések száma és a becslés relációja:

[link]


A kínaiak se úgy adták le az eredményeiket, hogy küldtek egy számot, oszt' jónapot. A magyar szakemberek is pontosan tudták, hogy ez a nyers adatokból (most már érted mi az) leszármaztatott mortalitási arányszám, és amikor ezt az alábbi videóban akkortájt bejelentették (Dr. Nagy Marcell), akkor a 3%-os arányszám után figyelmeztettek arra mindenkit, hogy ez nem maga az igazság, mert egészen biztos, hogy a regisztrált fertőzötteken kívül még vannak sokan más ismeretlen fertőzöttek is.


https://www.youtube.com/watch?v=CklGsf4npoE


#78: "A covid ellen védekeznek az emberek, lezárások vannak, jobban odafigyelnek a kézmosásra stb. Az influenza ellen mit is csinálnak? Ja, hogy semmit."


Hogyne!... Mint köztudott, a kézmosás kifejezetten táptalaja az influenzának. Annyira feldobja őket, hogy időlegesen önreplikáló molekulákként viselkednek, már amíg a kézfertőtlenítőt fel nem élik :D Hogy téged idézzelek: "Nem kicsit vagy ostoba". Ja! És még mindig nem érthető, hogy mire akarsz kilyukadni mindezzel, és ez mit erősít meg, vagy mit cáfol.


#78: "Még direkt figyeltem is ,hgoy idegen szavakat ne használjak"


Hidd el nekem, végig azt használtál, csak ennek nem voltál tudatában.


#78: "Ha tudnál érthetően olvasni, akkor mindent ment volna elsőre."


Pedig most is ugyanott vagyunk, mint az elsőnél, hogy most már valamivel többet megértettem az "idegen" dialektusodból, de fog kelleni itt is egy "harmadik hullám".... :D


Te mindezt azért pakoltad össze, hogy ne legyen időm ránézni a 4. oldalon szereplő ellenvetéseidre?


Nem kell szégyellned! Kizárt dolognak tartom, hogy az eddigieknél nevetségesebb legyen. :)

2020. szept. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/87 Pombe ***** válasza:

#75: "Te vetted, hogy milyen terjedése van VÉDEKEZÉS NÉLKÜL a covid-nak és influenzának. És úgy akartál rámutatni a "hazugságra", hogy a valós VÉDEKEZÉSSEL ELÉRT adataokat mellé tetted."


Figyelj, vitapartnerem! Azért (is!) hülyeség ez az egész, mert amikor a korona ellen védekezel, akkor egyúttal az influenza ellen is. És az influenza ellen is védekeznek máskor is, méghozzá sokkal eredményesebben, mint a koronavírussal szemben, nevezetesen vakcinákkal.


Ha nem védekeznének, akkor az 1918-as H1N1 influenzavírussal (spanyolnátha) történt esetekbe is könnyen belefuthatnánk, ahol a becslések szerint, és az egyéb influenzavírusok halálosztó tevékenységét is hozzácsapva, olyan 50-100 millió ember halt meg. Gondolod, hogy ez lenne ma a koronával is, ha nem hordanánk maszkot?


És ez az egész egy üres fecsegés. Ha azt mondom, hogy szinte semmit nem ér igazándiból a védekezés? Akkor azt mivel cáfolod? Pl. nehezen hiszem el, hogy világviszonylatban annyira jellemző lett volna a maszkviselés, hogy az komolyabban tudta volna befolyásolni a statisztikát. Nyilván lokálisan itt ott amott ideig óráig, de ezeken a helyeken is rendre és elég gyorsan felszakadozott a fegyelem, és...


Vitapartnerem. Jobb lenne, ha a száraz igazolható adatoknál maradnánk, mert az általad összeforgácsolt szavak semmi másra nem jók, mint a végeláthatatlan huzavonára. Semmilyen módon nem tudod igazolni, hogy mennyivel lettek volna a világ koronavírus mutatói mások, ha mindenki maszk nélkül rohangál, és ha igen, az a vitánkban jelentkezhetett volna-e szignifikánsan.


Ráadásul ha valami módon ki is ókumlálható meggyőzően, hogy mi lett volna maszk nélkül, akkor se értem, hogy mit akarsz mindezzel.


Rámutattam arra az egyszerű tényre, hogy az influenza mortalitási ráta úgy jön ki, hogy ott egy hatalmas becsült fertőzöttségi számot hozzáadnak. Ezt a koronánál nem teszik, és míg az autentikus oldalak erre figyelmeztetnek, a média erről megfeledkezik. Ez a csalás, és nem más. A média részéről.


A terjedési sebességről meg már beszéltünk. Egyébként is egy húzósabb influenzaszezon egy hetében akár 80.000-en jelentkeznek influenzaszerű tünetekkel. Nagyon nehéz elhinni, hogy ha akkor úgy jártak volna maszkban, mint most, akkor attól az orvosi rendelők elkezdtek volna annyira pangani, hogy te emiatt diadalmasan erre rámutathattál volna.

2020. szept. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!