Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hol van politikailag nem...

Hol van politikailag nem független oktatás az egyetemeken? Milyen tapasztalat van erről? Létezik független egyáltalán?

Figyelt kérdés

Társadalomtudományi, jogi, történelem, politológia szakokra gondoltam elsősorban, de más is jöhet.

Független alatt szakszerű, elemző, nem átpolitizált (ideológia vagy pártpolitika) jellegre gondoltam.



2020. okt. 1. 01:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
BME, műszaki szakok. Én legalábbis nem láttam ott olyat, hogy fizika órán Orbán felé esne a test, amikor elhajítják.
2020. okt. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
100%
Nem függetlenségre gondolsz, hanem objektivitásra, az pedig nem lehetséges társadalomtudományban.
2020. okt. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Tanárképzőn - 2 egyetemen is tanultam az utóbbi pár évben - jó pár oktató nem független, hanem nagyon erős liberális ideológiát is nyomott előadás közben és azt is várta vissza. De a többség nem.
2020. okt. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1. Első, második egyetértek veletek, igazatok van. Ezen a területen nehéz valóban objektív módon értékelni. Egyrészt a jelenlegi folyamatokat nem látjuk megfelelő távlatból, és a valóságra rárakódik az aktuálpolitika másrészt a történelmet viszont már lehet értékelni, de sokszor valamilyen szemüvegen keresztül (még ha ez nem is erősen torzító, így közel van a realitáshoz), és néha kevés forrással.

2. Tehát én az aktuálpolitikai és ideológiai kizárolagosságra gondoltam, amikor nem törekednek az első pontban megfogalmazottakra, vagy nem említik meg, hogy ez meg az bizonytalan stb. (Amire ha jól értem a 3. Válaszadó is gondolt, köszönöm), ilyen tapasztalatok érdekelnek: melyik egyetemen milyen típusú és mértékű, stb

3. Valóban a természettudományok, ilyen szempontból egyérteműbbek. A társadalomtudományok, a történelem nem fekete fehér hanem szürke, minden össze függ mindennel.

2020. okt. 1. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!