Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A gyógyszerészek bérét is...

A gyógyszerészek bérét is emelik, vagy csak az orvosokét?

Figyelt kérdés
Ez mit jelent? A gyakorlati időt figyelembe vevő, a Magyar Orvosi Kamara (MOK) javaslatán alapuló béremelés 2021. január 1-jén kezdődik és 2023-ig tart, érinti az orvosokat, szakorvosokat, fogorvosokat, szakfogorvosokat, gyógyszerészeket, szakgyógyszerészeket, továbbá a kormányrendeletben meghatározott munkakörben foglalkoztatott egyéb, nem egészségügyi végzettséggel egészségügyi szolgálati jogviszonyban foglalkoztatottakat.

okt. 6. 17:04
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
0%
okt. 6. 18:00
 12/30 anonim ***** válasza:
27%

Nekem is sok mindenért meg kellett küzdenem, de ennek köze nincs ahhoz, amit írtam.

A te helyzetedben - mint negyedikes egyetemi hallgató - tisztában kellenew lenned azzal, hogy a bérek szabadpiaciak, az állam csak a közfoglalkoztatottak bérét határozhatja meg, a minimálbér minimumán kívül.

A gyógyszerészek jelentős többsége viszont NEM közalkalmazott, így a bérük is független a kormánytól.

Ahogy az orvosok bére is független egyébként, ha azok mondjuk egy magánklinika, vagy kutatólabor alkalmazásában állnak és nem közkórházakban teljesítenek szolgálatot.

okt. 6. 18:16
 13/30 A kérdező kommentje:
Ezért sem értem(mármint tudom, hogy magán), rájuk is vonatkozik, ez akkor sem világos teljesen.
okt. 6. 18:27
 14/30 A kérdező kommentje:
Tehát akkor nem kapnak, de sztem ahogy látom ez nem csak nekem nem volt érthető.
okt. 6. 18:50
 15/30 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező! Essen mér le végre, hogy az EGÉSZSÉGÜGYBEN DOLGOZÓKRÓL van szó! Ha egy gyógyszerész egy kórház gyógyszertátában dolgozik, akkor kap emelést, ez ennyire bonyolult, hogy nem érted meg?
okt. 6. 20:13
 16/30 A kérdező kommentje:
De ott van közforgalmi gyógyszertár, akik a járóbetegeket látják el, meg van intézeti (klinikai),akik pedig a fekvőbetegeket inkább, s infúziókat, injekciókat készítenek. Akkor csak az utóbbiakra vonatkozik?
okt. 6. 20:44
 17/30 anonim ***** válasza:
82%
Ne szórakozz velünk, jó? Szerinted mondjuk egy Pingvin patika, az az állam kezében van és a magyar egészségügy része? Nyilván nem! Az egészségügyi dolgozó az egy olyan KÖZalkalmazott, akinek a főnöke és a munkáltatója a magyar állam.
okt. 6. 21:49
 18/30 A kérdező kommentje:
De az egészségügy része, de nem az állam alatt vannak. "Az egészségügyi dolgozó az egy olyan KÖZalkalmazott, akinek a főnöke és a munkáltatója a magyar állam." Hát te sem vagy képben, szerinted, akik 5 évet tanulnak keményen pl a Semmelweisen az nem egészségügyi dolgozó? A gyógyszerészek szerinted nem azok?
okt. 6. 23:07
 19/30 anonim ***** válasza:
79%

18 Ha még mindig nem érted, lássunk csak egy példát. A közalkalmazott fogalmát már letisztázták fentebb. A közalkalmazottak fizetését az állam szabályozza, de vannak olyan közalkalmazottak,akik magán szektorban is tudnak dolgozni(nyilván nem a tűzoltók, rendőrök, kormányhivatalnokok) mint pl. az egészségügyisek, a tanárok, óvodapedagógusok.

Pl. ha egy tanár állami fenntartású intézményben tanít, akkor az államtól kap fizetést a közalkalmazotti bértábla szerint.

Egyértelmű, hogy egy magántanár, vagy magán iskolában oktató tanár annyit keres, amennyit ki tud alkudni magának. Rá nem a közalkalmazotti bértábla vonatkozik, mert ilyen esetekben NEM az állam a munkáltatója.

okt. 7. 06:07
 20/30 anonim ***** válasza:
70%
Így van, és a gyógyszerészek igen nagy hányada nem kórházi patikákban dolgozik, hanem magáncégeknél, mint a Benu meg nem tudom.
okt. 7. 10:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!