Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A gyógyszerészek bérét is...

A gyógyszerészek bérét is emelik, vagy csak az orvosokét?

Figyelt kérdés
Ez mit jelent? A gyakorlati időt figyelembe vevő, a Magyar Orvosi Kamara (MOK) javaslatán alapuló béremelés 2021. január 1-jén kezdődik és 2023-ig tart, érinti az orvosokat, szakorvosokat, fogorvosokat, szakfogorvosokat, gyógyszerészeket, szakgyógyszerészeket, továbbá a kormányrendeletben meghatározott munkakörben foglalkoztatott egyéb, nem egészségügyi végzettséggel egészségügyi szolgálati jogviszonyban foglalkoztatottakat.

2020. okt. 6. 17:04
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
0%
2020. okt. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
26%

Nekem is sok mindenért meg kellett küzdenem, de ennek köze nincs ahhoz, amit írtam.

A te helyzetedben - mint negyedikes egyetemi hallgató - tisztában kellenew lenned azzal, hogy a bérek szabadpiaciak, az állam csak a közfoglalkoztatottak bérét határozhatja meg, a minimálbér minimumán kívül.

A gyógyszerészek jelentős többsége viszont NEM közalkalmazott, így a bérük is független a kormánytól.


Ahogy az orvosok bére is független egyébként, ha azok mondjuk egy magánklinika, vagy kutatólabor alkalmazásában állnak és nem közkórházakban teljesítenek szolgálatot.

2020. okt. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Ezért sem értem(mármint tudom, hogy magán), rájuk is vonatkozik, ez akkor sem világos teljesen.
2020. okt. 6. 18:27
 14/30 A kérdező kommentje:
Tehát akkor nem kapnak, de sztem ahogy látom ez nem csak nekem nem volt érthető.
2020. okt. 6. 18:50
 15/30 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező! Essen mér le végre, hogy az EGÉSZSÉGÜGYBEN DOLGOZÓKRÓL van szó! Ha egy gyógyszerész egy kórház gyógyszertátában dolgozik, akkor kap emelést, ez ennyire bonyolult, hogy nem érted meg?
2020. okt. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
De ott van közforgalmi gyógyszertár, akik a járóbetegeket látják el, meg van intézeti (klinikai),akik pedig a fekvőbetegeket inkább, s infúziókat, injekciókat készítenek. Akkor csak az utóbbiakra vonatkozik?
2020. okt. 6. 20:44
 17/30 anonim ***** válasza:
82%
Ne szórakozz velünk, jó? Szerinted mondjuk egy Pingvin patika, az az állam kezében van és a magyar egészségügy része? Nyilván nem! Az egészségügyi dolgozó az egy olyan KÖZalkalmazott, akinek a főnöke és a munkáltatója a magyar állam.
2020. okt. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
De az egészségügy része, de nem az állam alatt vannak. "Az egészségügyi dolgozó az egy olyan KÖZalkalmazott, akinek a főnöke és a munkáltatója a magyar állam." Hát te sem vagy képben, szerinted, akik 5 évet tanulnak keményen pl a Semmelweisen az nem egészségügyi dolgozó? A gyógyszerészek szerinted nem azok?
2020. okt. 6. 23:07
 19/30 anonim ***** válasza:
79%

18 Ha még mindig nem érted, lássunk csak egy példát. A közalkalmazott fogalmát már letisztázták fentebb. A közalkalmazottak fizetését az állam szabályozza, de vannak olyan közalkalmazottak,akik magán szektorban is tudnak dolgozni(nyilván nem a tűzoltók, rendőrök, kormányhivatalnokok) mint pl. az egészségügyisek, a tanárok, óvodapedagógusok.

Pl. ha egy tanár állami fenntartású intézményben tanít, akkor az államtól kap fizetést a közalkalmazotti bértábla szerint.

Egyértelmű, hogy egy magántanár, vagy magán iskolában oktató tanár annyit keres, amennyit ki tud alkudni magának. Rá nem a közalkalmazotti bértábla vonatkozik, mert ilyen esetekben NEM az állam a munkáltatója.

2020. okt. 7. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
71%
Így van, és a gyógyszerészek igen nagy hányada nem kórházi patikákban dolgozik, hanem magáncégeknél, mint a Benu meg nem tudom.
2020. okt. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!