Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Pontosan mit kell érteni a...

Pontosan mit kell érteni a romák eselyegyenlősége, és felzárkóztatása alatt?

Figyelt kérdés
Nem igazán értem miben vannak hátrányban, mikre nincsenek esélyeik, és hova akarják felzárkóztatni őket? A romák vajon akarják ezt, vagy csak elvben igen, de a valósagban nem, vagy hogy van ez a felzárkóztatás, esélyegyenlőség?
2021. febr. 11. 14:56
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Egyébként valaki megmondaná nekem, hogy ebből az integrációs stb dologból hogy lehet pénzt lenyúlni?
2021. febr. 11. 15:23
 12/27 anonim ***** válasza:
74%

12: könnyedén!


Szerveznek mindenféle színes-szagos felzárkóztató tanfolyamokat, coachingot, írnak tanulmányokat, stb. stb. - többszörös áron. Elvileg pályáztatott emberek/szervezetek - de kb. előre tudják, hogy kiknek adják a megbízást. Aztán ezek az emberek - a túlárazott honoráriumból - szépen visszacsurgatnak a kféle roma szervezetek megfelelő embereienk...


Lsd. Farkas Flóriék is lenyúltak 120 milliót.... Ha jól emlékszem...

2021. febr. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
48%

#11 Nem ennyire rossz a helyzet, valóban kell az integrációt segíteni. Csak az eszköz és az elvárás nem mindegy. Korábban segélyeket adtak és nem volt elvárás hogy integrálódjanak, ezért sem kénytelenek nem voltak sem szükségük nem volt rá, így nem is tették.

Most a segélyek helyett iskolai ösztöndíj van, a gyerek kap támogatást ételben, tankönyvben óvodai ellátásban és nem a hanyag szülő kapja a pénzt hogy másra költse. Ahogy nekik éppen úgy menni kell dolgozni mint másnak.

A segítség abban kell, hogy míg én meg tudom fizetni a gyerekemnek és meg is teszem, hogy legyen internete meg eszköze a digitális tanuláshoz - romák között nagyobb számban nem fogják tudni ezt megadni. EZT kell az államnak segíteni, hogy akinek a szülei nem tudják a körülményeket biztosítani az is dolgozhasson, tanulhasson. Akár azzal hogy fizetik az internet díját, mint most, hogy az iskolák adnak kölcsön tabletet vagy számítógépet, akár azzal, hogy ezek a gyerekek nem otthonról kell tanuljanak hanem ők bemehetnek az iskolába és ott van eszköz hozzá.

2021. febr. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

"...vagy hogy van ez a felzárkóztatás, esélyegyenlőség?"


Kérdezd M.Ricsit, hátha többet tud mondani róla!

2021. febr. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
42%
Esélyegyenlõség. Ha én döntenék máshogy nézne ki a dolog nyugi. Mondjuk csak akkor kapna a roma család támogatást ha a férj vagy élettárs legalább 1 éves bejelentett munkaviszonnyal rendelkezik az elmúlt 3 évben. Ez a babaváró hitelre is vonatkozna es a családipótlékra is.
2021. febr. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
35%

Nem érted, nézz körül egy putri faluban.


Esélyegyenlőség szerintem azt jelenti hogy ha van egy cigány meg egy magyar és mind2ten pályáznak egy munkára (ugyanolyan végzetséggel) akkor 110% hogy a magyar fogja megkapni.

De ha lenne 99 cigány meg 1 magyar a munkára, akkor is a magyar kapná meg.

2021. febr. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
36%
#17 Nem véletlenül. Ha a cigány kapja meg 99% az esély arra, hogy elcseszi vagy lopni fog. Kecskére se bízunk káposztaföldet vagy nyúlra répaföldet.
2021. febr. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
45%

A másik meg hogy a magyarság még véletlenül se akarja integrálni a cigányokat.

Egy magyar legnagyobb rémálma az hogy egy cigány jobban él mint ő.

Mert a magyarok a saját országukban előnyből indulnak, ezért ennél nagyobb szégyen nincs.


Cigány kollégákat ki akar? Senki.



Ennek így kell lennie, amíg a cigányok éhszegénységben szenvednek, addig a magyarok szárnyalnak mint a veréb.


Plusz megvan az igazi fehérember életérzés, hogy van egy elnyomott barna kisebbség amit közösen lehet gyűlölnk, köpködni. Addig se egymást utálják.


Vagyis valójában nagyon fontos szerepük van a társadalomban.

2021. febr. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
46%

#17 Nem véletlenül. Ha a cigány kapja meg 99% az esély arra, hogy elcseszi vagy lopni fog. Kecskére se bízunk káposztaföldet vagy nyúlra répaföldet."


Ezt hívják úgy hogy rasszizmus. Ezért nincs esélyegyenlőség.


Bár tudom hogy a kérdező megint csak cigányozni akart egy jót szóval hiába magyarázom...

2021. febr. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
73%

16: valami sci-fi regényt írsz...?


:))))


Amelyik cigánynak normális végzettsége és munkaerkölcse van, annak munkája is van... Pont.

2021. febr. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!