Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyarországon az iskolásoknak...

Magyarországon az iskolásoknak nem lehetne valami "úttörőmozgalom" szerűséget visszahozni? - bővebben leírásba

Figyelt kérdés

Nem politikai nevelés lenne, tehát kormánytól függetlenül az iskola/oktatási-rendszert segítené fejleszteni egy efféle "újítás".

Környezeti nevelés lenne az elsődleges célja, illetve a gyerekkori élmények gyarapítása.


Sokat gondolkodtam rajta és többeket megkérdeztem róla, hogy akik voltak úttörők hogyan élték meg, jó volt-e és egyáltalán nem hallottam negatívumot.

Manapság a környezeti-nevelés egyre fontosabb és tudom hogy jelenleg is vannak cserkésztáborok, viszont több lehetőség rejlik a témában nem csak tábori szinten.

Akár havonta egyszer lehetne egy természetbeli kirándulás, ahol a gyerekek tanulnának a növényekről, állatokról, akár biológia, földrajz, fizika, kémia lehetne kiegészítő tanulmányi kirándulásokat szervezni (ezeket pedig államilag kéne támogatni). - Így tömören összefoglalva


Olyasmire gondoltam amibe lehetne egyfajta kitüntetéseket szerezni úgymond játékos módon. Aki pedig jól tanul külön kitüntetésben részesül. - Igen jelenleg is van könyvjutalom meg oklevél, de ezen felül lehetne valami újítás is.


Nektek mi a véleményetek erről?



2021. márc. 12. 23:40
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Szerintem ez mindennapos, legalábbis létező probléma hogy a van tanár tetszés szerint ad jegyet.

Nekem a legroszabb ilyen emlékem hogy németből a Tanárnő feladott egy A4-es oldalnyi memoritert (tehát meg kellett tanulni a teljes szöveget) és minden szó jelentését.

Eltelt egy hét, felelés én kezdtem mert beszélgettem és kiszúrt a tanár. Elmondtam a teljes szövegét, kérdezett 10 szót, a 10-ből csak egy szónak nem jutott eszembe a jelentése:


"Nagyon szép felelet volt, ennél jobban szinte el sem lehetett volna mondani, 4-es."


Mivel ez az 5-ös kellett volna ahhoz hogy év végén a tárgyból 5-ös legyek és így kitűnőtanuló, de nem lett meg onnantól kezdve fel lázadtam.

Onnantól kezdve nem tanultam semmit semmiből, házit óra előtt írtam, felelés/témazáró előtt elolvastam az anyagot és csak annyira erőltettem meg magam hogy bekerüljek egyetemre.


Ez a jegyrendszer ad egy társadalmi besorolást, ami mondhatjuk úgy egész életedre megbélyegez. Ha nem tanulsz akkor egy senki leszel a tanárok szemébe, ha tanulsz hiába mert sokaknak nem a tudás számít (egyetemről is tudnék példákat mondani) ha jegyet kell osztani.


Mindenesetre ezt is kilehetne valahogy küszöbölni. Meg ha beszélget egy diák akkor nem kéne egyből elítélnie a tanárnak hogy "hát ez egy idióta".

2021. márc. 13. 10:31
 12/17 anonim ***** válasza:

#10, #11-nek: (kérdezőnek)


"hát ez egy idióta"


Ez még a jobbik eset!


Szintén ugyanaz a környezet-tanár rám szállt, és bármiért egyest adott. Hozzászóltam a padtársamhoz, lesodortam a ceruzám, hintáztam a széken, ...


Ez majdnem az állásába került.


Szeptembertől januárig sikerült a marhájának TIZENNÉGY! darab egyest beírnia, a muterom pedig jelentette a megfelelő hivatalos úton.


Behívattak az igazgatóiba ahol egy szaktanár-páros lefeleltetett az addigi anyagból, a jegyeim felülbírálata után az átlagom 3,2 lett, és attól fogva új környezettanára volt az osztálynak. XD

2021. márc. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

#12 vagyok:


Persze én is provokáltam folyamatosan, hogy minél jobban "kilógjon a lóláb".

2021. márc. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Kérdező "De egyik sem kapcsolódik közvetlenül az iskolához, ez mind magán kezdeményezések, "

Miért írsz ki kérdést olyanról amihez nem is értesz?

Amiket leírtam azok mind-mind az iskolában, az iskolához kötődve indulnak el - a cserkészeket kivéve. Milliónyi szakkör, klub, tehetséggondozó kör, sportklub, országos szervezésű iskolai közösség van. A tanárok már így is nem győznek róla a diákoknak állandóan mesélni hogy éppen hol és mi az amiben részt vehetnének, ahol programokat találhatnának.

Egy 450 fős iskolában dolgozom. Tudod hányan jelentkeztek tavaly, még a járványt megelőzően egy olyan szakkörbe a felső tagozatról, amiben a környezetvédelemtől a hagyományos kézműves foglalkozásokon át a gasztronómiai újdonságokig mindennel foglalkoztunk volna? Hárman.

2021. márc. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

#13 Rövidítsük le a sztoridat: hülye voltál ahhoz hogy a tudásoddal hívd fel magadra a figyelmet, ezért úgy próbáltál meg szerepelni, hogy felidegesíted a tanárodat. Majd olyan hülye voltál hogy akkor is folytattad ha tudtad hogy te húzod a rövidebbet.

Az ilyen hozzád hasonló ostobák azt hiszik, hogy a tanárt jól felidegsítik akkor azzal majd nekik valamiféle sikerük lesz. Ki kell ábrándítsalak. A tanár kilép a teremből, maximum kiadja magából a felindultságát egy kollégájának a tanáriban, aztán már nem is foglalkozik vele többet, megy a következő órájára.

Csak a hozzád hasonló kis hülyék hiszik azt hogy ezzel történt valami világrengető. A tanárnak minden évben van pár ilyen ostoba, félkegyelmű tanítványa. Te sem voltál több, mint egy sok kis szerencsétlen közül akiről szánakozva beszélnek a tanárai, hogy milyen kár ezért a gyerekért, pedig esze lett volna, csak hát nem bír magával. Talán majd megjön az esze a középiskolában.

És ennyi.

2021. márc. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

#13, #15-nek:


Érdekes, hogy hogyan sikerült teljesen inverz következtetést levonnod?


A tudásom már a szakmunkásban AZONNAL visszaigazolásra került.


Akkor is folytattam, ha tudtam hogy én húzom a rövidebbet?

Tudsz olvasni??


A tanár fegyelmit kapott, a jegyeimet pedig a tudásomnak megfelelően korrigálták.


Precedenst teremtettem, de ehhez némi intelligencia is szükségeltetett.

A saját eszközét sikerült ellene fordítanom, ami egy 11 éves "taknyostól" szerintem nem kis teljesítmény.

2021. márc. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Ismét #13, ismét #15-nek:


Egyébként a tanárok többsége távolságot tartott velem mindig is.

Vagy óvatosságól, vagy mert ha csak minimálisan is, de már kaptak tőlem "pofont".


Amelyik nem értett a szóból, az kapott nagyobb sallert is. Mint például ez a h'lye p'csa is.

2021. márc. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!