Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek mi az oka az...

Szerintetek mi az oka az orvosok egyre romló megbecsülésének?

Figyelt kérdés

Nem tudom jó helyre írom-e a kérdést.

De azt látom hozzá nem értő emberek egyre inkább titulálják hülyének az egészségügyi dolgozókat.

Tényleb rossz az ellátás? Hülyék az orvosaink? Vagy mi ennek az oka?



2021. máj. 16. 14:05
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

A fő okot abban látom, hogy a régi "pátosz" végre -és ez nagyon jó dolog- elkezdett eltűnni.

Az orvos nem Isten, nem mindenható, nem felsőbbrendű, egy magasan képzett diplomás ember, de ennyi, semmivel nem érdemel több megbecsülést mint mondjuk egy jó közgazdász vagy egy ügyvéd vagy egy jó élelmiszermérnök. most lehet mondani, hogy de az orvos "érted dolgozik" nem, ő a fizetéséért dolgozik, az utcaseprő is akkor "értem dolgozik" mert nem lépek bele a döglött csigába, ha jól végzi a munkáját.

2021. máj. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%

A vírus meg az oltás átmenetileg elszaporította a konteósokat.


Meg hát az emberek imádnak szidni meg lehülyézni mindenkit.

2021. máj. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Szerintem is jó irány hogy nem fél Istennek tartják már az orvosokat, de én még mindig egy olyan speciális szakmának tartom, mit nem tudok egy lapon említeni mással

Lehet csak benne van ez, de én például kihúzom magam ha egy orvos beszél hozzám, vagy nagyobb tiszteletet adok nekik

2021. máj. 16. 14:16
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
A legtöbb normális orvos lelécelt az országból, vagy magánrendelésre váltott, vagy már meghalt. Maradtak azok, akikből az összes életkedvet kifacsarták a kritikán aluli fizetéssel, az emberhiánnyal, a gyalázatos ellátási rendszerrel, az intézményektől ellopott milliárdokkal, és az inkompetens döntésekkel, valamint a politikával. És persze vannak még azok, akik elvből lenézőek mindenkivel, mert ők az istenek.
2021. máj. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27%
A kovid.
2021. máj. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%

#4, te lemaradtál pár hírről, az hiszem. Mármegindult, az évi 300 milliárd forintos béremelésük. (2-3 stadion/év)

Egy zárt szubkultúra, eléggé szociopaták, bízni kellene bennük, de erre nemigazánadnakokot. Nekik jó volt aza Kádár-feudalista, áttekinthetetlen működési mód, és zavarja őket, ha világos teljesítménymutatókkal "terrorizálják" őket. Pesdi azjön. De, ha nyugatra megy ott is ezt találja, már régóta.

Azeü, a sport, meg az

oktatás, amit meég nemigen ért el a rendszerváltás.

2021. máj. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudom elfogadni, hogy törvényszerű lehet ebben az országban, hogy egy maradéktalanul gyógyítható betegség kezelésébe belehalhat egy 36 éves ember és érinthetetlen az orvos, akinek a közreműködésével ez előfordulhatott ebben az országban. Nem tudom elfogadni, hogy az emberi hanyagságért nem vonhatóak felelősségre Magyarországon az orvosok. Próbálok objektív maradni, - az emberi élet nem örök, - de ha egy orvos szakmai hibája miatt kell távoznia valakinek idő előtt az árnyékvilágból, vagy emiatt kell leélnie valakinek a még hátralévő életét maradandó károsodással, akkor igenis legyen felelősségre vonható, büntethető, szakmától eltiltható az érintett orvos.
2021. máj. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
44%

A másik, ami nem tetszik, hogy korunk orvosainak nem kitűzött célja a gyógyítás. Kezelgetik az embert, lehetőleg úgy, hogy minél tovább éljen, de betegen, aztán el vannak. Eszük ágában nincs gyógyítani, mert akkor nem tudják mesterségesen fenntartani azt a tudatot a társadalomban, hogy sokkal fontosabbak másoknál vagy nem tudom, - de érezhető többségükön a felsőrendűbbség tévképzete. Vannak pozitív kivételek, - mint minden egyéb területen, - de sajnos nem ez a jellemző sajnos.

Rövid példa:

Páromnak sms kínai oltás felvételének ajánlatával.

Párom válaszolt, hogy a betegségeiből adódóan más vakcinák felvételének lehetőségében érdekelt, - betegségeit felsorolva.

Ezt követően még egyszer elbeszéltek egymás mellett - nagyjából hasonló tartalommal, de érdemi választ egyszer sem kapott a felvetéseire, kérdéseire.

Az ilyen nem orvos, hanem egy érdek vezérelt barom!

2021. máj. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom ez nem jó irány. Vannak szakemberek, akiknek kijárna egyféle tisztelet.

Az egyik oka az lehet, amit leírtál, hogy a hozzá nem értő ember már jobban tudja, mint az orvos. Ha nem egyezik a beteg diagnózisa az orvoséval vagy az orvos nem azt csinálja, mint amit az internet népe ajánlott, akkor biztos az orvos tévedett.


"..., egy magasan képzett diplomás ember, de ennyi, semmivel nem érdemel több megbecsülést mint mondjuk egy jó közgazdász vagy egy ügyvéd vagy egy jó élelmiszermérnök. most lehet mondani, hogy de az orvos "érted dolgozik" nem, ő a fizetéséért dolgozik, az utcaseprő is akkor "értem dolgozik"..."

Igen, mindenki pénzért dolgozik, de azért azt ne mondjuk, hogy egy orvos nem "érted dolgozik". Okés, van nagyon alja orvos is, aki rá se néz a betegre, de ez a kevesebb, valamilyen szinten minden orvos próbál segíteni a betegen, és van rengeteg lelkiismeretes, remek orvos is.

Ezek az emberek rengeteget dolgoztak, hogy azok legyenek, akik. Nagyon kemény egyetemre jártak, ahol már ott "kínozták őket". Sokan kerülnek már ki az egyetemről is kiégve. Rengeteg szarral találkoznak a mindennapokban, és hatalmas felelősség, nyomás alatt kell dolgozniuk. Nem meglepő, hogy vannak kutatások, ahol a legtöbb öngyilkosságot ehhez a szakmához köthetik.

2021. máj. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!