Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyar az akinek fáj a Trianon?

Magyar az akinek fáj a Trianon?

Figyelt kérdés
Igaz ez a mondás? Ez lenne a magyarság definíciója?
2021. dec. 5. 18:09
1 2 3 4 5
 21/47 A kérdező kommentje:
#20 Mondtam ilyet? Hogy kevesebbet ér? Minden fájdalom egyenlő. Az ilyen libsik, mint te vagytok pont azok, akik felemelik egyes embereknek a fájdalmát és telezengitek vele a médiát. Azok viszont már lezárultak. De amíg magyar él a szomszédunkban határokon túl, addig nem beszélhetünk arról, hogy ezek csak szomorú történelmi események, amiken túlléptünk. Mert még egyáltalán nem sikerült. Majd ha megkapták az autonómiát, akkor béke lesz és nyugodtan megyek a sírba. Addig nem.
2021. dec. 6. 19:01
 22/47 Alex Fly ***** válasza:
27%

20: akkor meg miért fájna jobban Trianon, mint Muhi, Mohács vagy Világos?

Igen, élnek magyarok a határokon túl - miért kell ezzel az állandó trianonozással céltáblát csinálni belőlük?

Mikor fogjákár fel a magyagyarkodók, hogy akárhol vannak a határok, mindenképpen elválasztják egymástól az embereket? El kellene már felejteni ezt az anakronizmust és élni normálisan egy határok nélküli Európában...

2021. dec. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 A kérdező kommentje:
#22 Miért csinálok céltáblát azzal belőlük, hogy JOGOSAN autonómiáért küzdök? A baszknak, katalánnak miért lehet autonómiája Spanyolországban? A finnek Svédországban és a svédnek Finnországban? Én hiszek a határok nélküli Európában, Koszovót sem tartom se szerbnek, sem albánnak, hanem Európának. De az autonómia ALAP. Mindenhol. Ha már beszélsz ezekről a magasztos eszmékről, jó lenne ha tisztában lennél azzal is, hogy Amcsiban a bevándorló kínainak is kialakítanak negyedeket és autonómiát kapnak. Azért fáj jobban azoknál, mert ez még mai napig tartó fájdalom. Mit nem lehet ezen érteni? Ha autonómiát kapnak majd a magyarok ahol megérdemelten kellene nekik, majd beszélhetünk arról, hogy történelem. De egyébként azt se tudom, hogy jutottunk el idáig, mert nem ez volt a kérdésem. Ha mondjuk értelmeznéd is, amit írtam, akkor rájönnél, hogy nem értek egyet azzal, hogy a kérdésben említett szállóige a magyarság definíciója.
2021. dec. 6. 20:30
 24/47 Alex Fly ***** válasza:
21%
@23: akkor szerezzék meg maguknak az autonómiát. De innen Magyarországról ezt csak akadályozni lehet...
2021. dec. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 A kérdező kommentje:
#24 Miért? Ha kiállok az ujgurok jogáért, akiket Kínában napi szinten írtanak, akkor akadályozom őket? Amcsiban az is egyértelmű, hogy mindenkinek a jogáért, akinek valamiért rossz, kiállnak. Miért ne állhatnék ki a szomszédban ragadt magyarok jogaiért Magyarországon magyarként?
2021. dec. 6. 23:20
 26/47 Alex Fly ***** válasza:
0%
@25: az ujgurok mögött nem áll egy ujgur állam egy szélsőségesen nacionalista kormánnyal. De ugyanez a helyzet a baszkok, katalánok, stb. esetében is. Itt viazont van magyar anyaország, amelynek először a saját polgáraival kellene foglalkoznia, nem pedig idegen országok állampolgáraival. És persze addig mégis mit vár el a magyar kormámy másoktól, amíg ő maga sem teljesíti a vállalt kötelezettségeit? Ha az a célja, hogy a külhoni magyarságot is ez alapján ítéljék meg, akkor jó úton jár - de az ilyen megbízhatatlan aljanépnek nem jár az autonómia, mert visszaélne vele...
2021. dec. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 A kérdező kommentje:
#26 Na, látod. Egy magyargyűlölő sehonnai bitang ember vagy. Mi az, hogy a magyar megbízhatatlan aljanép? Aljanép vagy te. Mondtam, hogy amit Orbán vezérünk csinál, az jó? Én a személyes indíttatásomról beszéltem, amikor azt írtam én küzdeni akarok külhoniak autonómiájukért. Nem értem, miért kell ebbe belekeverni a pártpolitikát. "Idegen ország állampolgáraival foglalkozni", akik mellesleg olyan magyarok, akik akaratukon kívül kerültek más országba. Említetted baszkokat, katalánokat... Oké. Nekik nincs anyaországuk. És mi van a kínaiakkal, a svédekkel, finnekkel, a dél-tiroli osztrákokkal? Nekik van. És támogatta mindegyik kormány az autonómiát. Valamit meg nagyon nem értesz. Ha nem kapnak rendes autonómiát, a magyarokat ezekről a vidékekről kiírtják teljesen és megszűnik létezni Székelyföld, ami annyi zseniális alkatót adott nekünk. Eltűnik a magyar kultúra. Ezt nem lehet hagyni. Mi őslakosok vagyunk ott, azokon a területeken, jogunk van autonómiához. A román zászló miért lehet kitűzve Magyarországon, ha egy román többségű falu van a határ szélén? Romániában miért nem leng kinn a magyar zászló, ahol többségben van a magyar? Nem zavar téged ez a diszkrimináció, ami ér minket? Vagy csak az zavar, ha a cigányok, zsidók, melegek részesülnek hátrányos megkülönböztetésben? Az is biztos zavarja egyes csoportok csőrét, ha értük kiállunk. Akkor viszont miért kéne a magyarok fájdalmát és küzdelmét a jogokért valami sátáni rituálénak beállítani. Akkor is ki kell állni a magyarok jogaiért, ha ez valakinek nem tetszik. Ha ez zavarja a románok meg nem tudom kinek az önérzetét. Mert az meg a kínai állam identitását zavarja, ha valaki az ujgurokért áll ki. De nehogy már az áldozatot hibáztassuk az elnyomóval szemben!
2021. dec. 6. 23:52
 28/47 A kérdező kommentje:
#26 Megvallom őszintén eléggé undorodom attól a libsi gondolkodásmódtól amit te képviselsz. Jól fel is hergeltem magam emiatt.
2021. dec. 6. 23:56
 29/47 Alex Fly ***** válasza:
0%

Hát kérdező: hozod a szokásos turbómagyar tardok színvonalát.

Persze, vérzik a szíved azokért a nemzettestvéreidért, akik mikor Magyarországra jönnek, akkor rögtön mocskos román lesz belőlük...

Képmitatás a felsőfokon.

2021. dec. 7. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 A kérdező kommentje:
#29 Miért lenne belőlük mocskos román? Mindenkinek a jogáért ki kell állni, nem csak a nemzettestvéreimért. Az egyedüli képmutató itt te vagy! Az autonómia alap MINDENHOL, ahol demokrácia van. Ebben a térségben miért lenne másként?
2021. dec. 7. 07:35
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!