Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyar az akinek fáj a Trianon?

Magyar az akinek fáj a Trianon?

Figyelt kérdés
Igaz ez a mondás? Ez lenne a magyarság definíciója?
2021. dec. 5. 18:09
1 2 3 4 5
 41/47 Alex Fly ***** válasza:
67%
Igazad van, nem kell semmiféle birodalom vagy hatalom. Független városállamokat akarunk! Nehogy már holmi budapesti bürokraták döntsenek az életünk felett!
2021. dec. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
80%
41# Én nem mondtam hogy ne legyen semmilyen hatalom, nem vagyok anarchista. De ha lenne erről egy országos népszavazás ahol az emberek többsége arra szavazna hogy régiók Magyarországát akarja és nem állami Magyarországot akkor azt tiszteletben kéne tartani.
2021. dec. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 Alex Fly ***** válasza:
64%
@42: az európaiak többsége egy közös Európát akar, nem határokkal elválasztott nemzetállamokat. Tehát tartsuk tiszteletben, ha már egyszer mi is csatlakoztunk hozzájuk...
2021. dec. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
43# Ez nagy tévedés, ha most lenne a népszavazás akkor a magyarok, lengyelek, románok meg egy csomó más nép a kilépésre voksolna ahogy Anglia esetében is megtörtént, nem mellesleg az Európai Egyesült Államok támogatói nagyon szűk kisebbségben vannak a lakosság körében, mindenhol Európában. Meg vicces úgy a többségi akaratra hivatkozni hogy pl a Willkommen politikáról sem kérdezték meg sehol az embereket, se más társadalmilag nagyon fontos kérdésekről, csupán hoztak egy önkényes döntést fentről.
2021. dec. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 Alex Fly ***** válasza:
@44: nyugodj meg, ha most lenne a brit népszavazás, eszük ágában sem lenne kilépni... Látszik, hova vezet a nagy önállóság. És ezt látják itt Európában is, úgyhogy esze ágában sincs kilépni egyetlen értelmes, gondolkodó embernek sem. Persze ez nem jelenti azt, hogy ne lennének mindenhol elvakult nacionalisták, akik szerint jobb lenn egymás ellen, mint együtt -de ez csak egy csekély kisebbség. A mai világban a kis, gyenge országok számára nincs más lehetőség, mint az összefogás.
2021. dec. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
45# De kilépnének, ahogy más országok is. És nem kell ehhez elvakult nacionalizmus hogy belásd az EU egy zsákutca, ami teljesen döntésképtelen és a nemzeti szabadságot korlátozza. Vannak alternatívák pl az USA-Brit atlantista orientáció, velük is lehetne pont olyan előnyös gazdasági szerződéseket kötni mint az EU-val és még a szuverenitásodat is meghagyják. Egyáltalán nem igaz hogy csak az EU létezik. És ha az európai országok függetlenek lennének nem azt jelenti hogy azonnal egymás torkának esne mindenki. Nem az EU miatt nincs európai háború mert ez nem katonai szövetség, hanem az USA vezette NATO miatt és a NATO tagság ugyanúgy maradna.
2021. dec. 8. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:

Nekem fáj. Kis gyerek voltam mikor megtudtam, 10 éves lehettem és már akkor teljesen fel voltam háborodva.


Nem is értem azt akit ez az igazságtalanság nem érdekel.


Remélem egyszer újra nagy Magyarország lesz, lehet ez csak 500 év után jön el, de az biztos örömünnep lesz a magyarság számára.

2021. dec. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!