Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy amikor a...

Miért van az, hogy amikor a transzneműek ellen érvel valaki, akkor a transznemű nőket szidja, mintha transznemű férfiak nem is léteznének?

Figyelt kérdés

(Transznemű nő=biológiailag férfi

Transznemű férfi=biológiailag nő)


Amikor transzneműekről van szó, mindig azzal jön mindenki, hogy jaj a transznemű nők biztos csak a nőket/kislányokat akarják kukkolni, molesztálni, megerőszakolni. (Mondjuk szerintem ahelyett, hogy a transznemű nőkre mutogatunk, inkább durvábban kéne büntetni az ilyeneket és akkor valószínűleg csökkenne az elkövetők száma.)


De a transznemű férfiakról szinte semmit nem mondanak (legalabbis itt gyakorin például.)

Aki azt mondja, hogy hormonkezelt/átműtőtt transznemű nők is a férfi öltözőbe/mosdóba menjenek, azok a férfias kinézetű, borostás transznemű férfiakat pedig a női öltözőben/mosdóban szeretnék látni (elvégre női testbe születtek) vagy őket viszont engednétek a férfi mosdóba/öltözőbe?



2022. jan. 24. 18:15
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

#10

Ez: Miért van az, hogy amikor a transzneműek ellen érvel valaki, akkor a transznemű nőket szidja, mintha transznemű férfiak nem is léteznének?

És ez:

Aki azt mondja, hogy hormonkezelt/átműtőtt transznemű nők is a férfi öltözőbe/mosdóba menjenek, azok a férfias kinézetű, borostás transznemű férfiakat pedig a női öltözőben/mosdóban szeretnék látni (elvégre női testbe születtek) vagy őket viszont engednétek a férfi mosdóba/öltözőbe?

2022. jan. 24. 19:33
 12/16 anonim ***** válasza:
68%

Hogyan lépnél fel ellene durvábban?

Plusz az nem segít azon se, hogy nem minden biológiai nő akar azzal a tudattal bemenni, hogy vannak bent eredetileg biológiai férfiak is, mert mondjuk nem érzi magát biztonságban, pont az ilyen esetek miatt.


A másik meg, hogy hogyan állapítod meg, hogy csak "transz nőnek mondja" magát? Ez meg ugye azért fontos, hogy melyik típusú börtönbe fog kerülni, nők vagy férfiak közé?


Egy ideális társadalomban, ahol nincs bűnözés és nem kell félni az erőszakolóktól, ott ez könnyen kivitelezhető lenne. De nem ilyen világban élünk és egy csomó szexuális ragadozó van, aki a másságon és az emberek velük érzett empátiáján élősködik és ezt használja ki.

Szerintem egyszerűbb, ha lesz egy külön transz női wc vagy olyan, amit minden transz meg nem-bináris tud használni. És akkor az majd lehet kevesebb predátort vonz.

2022. jan. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

"Hogyan lépnél fel ellene durvábban?"


Hosszabb börtönbüntetés, a mostanit szerintem minimum duplázni kéne.

Ha a börtönben is nemi erőszakot követ el, akkor meg magánzárkába kéne zárni, mert veszélyt jelent a többiekre. Innentől kezdve meg a neme lényegtelen.


"Plusz az nem segít azon se, hogy nem minden biológiai nő akar azzal a tudattal bemenni, hogy vannak bent eredetileg biológiai férfiak is, mert mondjuk nem érzi magát biztonságban, pont az ilyen esetek miatt."


Ezt teljesen megértem, én egyébként androfóbiával (férfiaktól való félelem) küszködök, szóval én lehet pánikrohamot is kapnék ha észrevenném, de szerintem ki lehetne ezt küszöbölni, ha mindenhol (öltözők/mosdók) plafontól padlóig levő fülkék lennének.


"Szerintem egyszerűbb, ha lesz egy külön transz női wc vagy olyan, amit minden transz meg nem-bináris tud használni. És akkor az majd lehet kevesebb predátort vonz."


Ezzel egyet is értek, igazából elsősorban nem is a mosdókra/öltözőkre akartam irányítani a kérdést, csak ezzel kapcsolatban mennek a viták sok helyen.

2022. jan. 24. 19:56
 14/16 anonim ***** válasza:
52%

Ennek valami olyan alapja lehet, hogy a szex mint témakör mindig is a férfiakat érdekelte jobban.


Most pl arányaiban mennyi olyan hírt hallani hogy nő ment be a férfi mosdóba kukkolni? Fordítva meg ugye van nem egy példa.


Na most ebből indul ki ez az egész is, hogy nagyobb esély van arra, hogy egy papíron nőnek bejegyzett férfi kukkolni akarni, mint egy fordított módon bejegyzett nőből férfi.

2022. jan. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
67%

Sajnos nagyon gyakran fordul elő az, hogy a szélsőségesen feminista (valójában férfigyűlölő) nők/mozgalmak beállnak ezek mögé az elméletek mögé, ők tartják életben ezt a diskurzust. Tulajdonképpen az egész "bemehetnek-e a női vécébe bizonyos nők"- kérdés kiindulópontja ez: pénisz = rossz, pénisszel rendelkező ember = potenciális erőszakoló, áldozat = nő (mintha a nők nem erőszakoskodhatnának akár nőkkel, akár férfiakkal, akár kisfiúkkal, és mintha nem tudnának ezt ugyanannyira egyszerűen, sőt, egyszerűbben elintézni, mint a férfiak).

Így aztán elég vicces szituáció áll elő, két okból is.

Egyrészt, az alapvetően homofób, a nők jogaiban kevésbé érdekelt férfiak, akik más esetben egy nő megerőszakolását elintézik egy "biztos csak úgy kitalálta" kezdetű mondattal, akik rossz szemmel néznek bármilyen feminista megmozdulást, most hirtelen a legnagyobb nőjogi harcosokká válnak, és észre sem veszik, hogy azokkal szövetkeznek, akik legszívesebben kasztrálnák őket (ha lenne hozzá eszközük és hatalmuk).

Másrészt, ugyanez igaz a terf-mozgalomra is: elvben azért utasítják el a transz férfiakat, mert biztos csak azért csinálják ezt az egész tranzíciót, hogy a férfiak elfogadják őket, és mint olyan, rossz a férfi elismerésért küzdeni - de közben ők maguk a porban csúsznak ezért ilyenkor.

2022. jan. 25. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Talán azért, mert többségében férfiak azok, akik kikelnek a transznők ellen. Gondolom, félnek, hogy egyszer véletlenül egy ilyen nőre mozdulnak rá. Jó, persze, van, hogy nők is akadnak a tiltakozók közt, az ő indítékaikat nem ismerem pontosan. Amúgy igen, nagyon sok a nőből férfivá váló ember is. Csak valahogy az még elfogadottabb, mert eleve sok a férfias nő, vagy aki férfiasan is öltözhet. De a nőiesebb férfiakat sokan nem fogadják el, akkor sem, ha nem melegek.
2022. jan. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!