Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az emberek nem képesek vagy...

Az emberek nem képesek vagy nem akarnak logikusan gondolkodni?

Figyelt kérdés

Egy ideje figyelem már, hogy az emberek többsége minden logikát elhagy, mikor politizálni kezd.

Most nyilván nem az értékrend alapján mondok véleményt, azt elfogadom, ha különböző az enyémtől, de objektívan vizsgálható dolgok esetén is borzalmasan nagy phaszságokkal dobálóznak egyesek.

Kb olyan szint, mintha ezt mondanánk: "Én szeretem az almát, szóval te medve vagy."

Ennyi összefüggés van a mondataikban.

Arra viszont még nem jöttem rá, hogy ezen emberek szimplán buták, képtelenek az érvelésre, vagy csak a politikához érzelmeket kapcsolnak, és ez tompítja a gondolkodásukat.

Mondjuk a sejtésem az, hogy az előbbi, ami elszomorító.

Ti mit tapasztaltok ilyen téren?


2022. márc. 25. 08:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is igen sokan nem képesek logiksuan gondokodni.

Másodszor az érzelmek nem nagyon befolyásolhatóak logikával.

Harmadszor a politika a többségnek érzelmi dolog, ezért nem jutnak le hozzájuk a logikus érvek.


Ezért értelmetlen bárkivel is politikáról vitatkozni, mert meggyözni nem lehet a másikat, csak stressz meg veszekedés lesz belöle.

2022. márc. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
34%
Gyurcsány miatt.
2022. márc. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
74%
MEg a soros miatt
2022. márc. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ezek az emberek olyanok mint egy felprogramozott robot. A propaganda a program és ők csak ismételgetik a hivatalos narratívát gondolkodás nélkül. Nagy részük nagyon durván buta de ami a legrosszabb, azt hiszik okosak.
2022. márc. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 B2man ***** válasza:
Lásd még, Isaac Asimov: Logika (Robottörténetek)
2022. márc. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

#6 Nem is akartam most ezt a dolgot oldalhoz kötni, mert nem is ez a lényeg.

A manipuláció mértékében van mondjuk különbség, hiszen a Fidesznek kb korlátlan forrása van terjeszteni a narratívájukat.

2022. márc. 25. 09:17
 7/19 anonim ***** válasza:
71%

A hatos szerintem csak egy propagandista.

Az ilyenek szerint, aki fidesz ellenes, az csak gyurcsányista ballipshy lehet.

2022. márc. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
50%
#8-9: Most őszintén. Ha a ballib oldal előadja nektek, hogy Magyarország melegellenes, akkor ti ezt szajkózzátok függetlenül attól, hogy tényleg igaz-e. Ha a ballib oldal előadja, hogy az oroszok gonoszok, az ukránok ártatlanok, ti elhiszitek. Lehetne még sorolni.
2022. márc. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
32%

10! Tudod az ilyesmit nagyon könnyü kideríteni! Pl. A magyar törvények lehetövé teszik hogy meleg párok házasodjanak gyereket fogajanak örökbe?

Ha nem a válasz akkor az bizony melegelenes ország ebben mit nem értesz?

2022. márc. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
58%
#11: Akkor nagyon sok ország melegellenes még a világon, és akkor az egész nyugati világ melegellenes volt pár évtizede, mert akkor még sehol se házasodhattak.
2022. márc. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!