Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az emberek nem képesek vagy...

Az emberek nem képesek vagy nem akarnak logikusan gondolkodni?

Figyelt kérdés

Egy ideje figyelem már, hogy az emberek többsége minden logikát elhagy, mikor politizálni kezd.

Most nyilván nem az értékrend alapján mondok véleményt, azt elfogadom, ha különböző az enyémtől, de objektívan vizsgálható dolgok esetén is borzalmasan nagy phaszságokkal dobálóznak egyesek.

Kb olyan szint, mintha ezt mondanánk: "Én szeretem az almát, szóval te medve vagy."

Ennyi összefüggés van a mondataikban.

Arra viszont még nem jöttem rá, hogy ezen emberek szimplán buták, képtelenek az érvelésre, vagy csak a politikához érzelmeket kapcsolnak, és ez tompítja a gondolkodásukat.

Mondjuk a sejtésem az, hogy az előbbi, ami elszomorító.

Ti mit tapasztaltok ilyen téren?


2022. márc. 25. 08:17
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Logikus, ha valami nincs engedélyezve akkor az egyenesen következik hogy ellene van. Nem iszol alkoholt? Absztinens vagy. Nem jársz színházba? Színház ellenes vagy.
2022. márc. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
47%

Jobboldali érzelmű emberek többsége nagyon alulinformált....ezt tapasztalom. Idősek, hallgatják a Kossuth rádiót és nézik m1. Tökéletesen bejön a fidesz félreinformálása ezeknél az embereknél. akik interneteznek, bárminek utána tudnak nézni pár másodperc alatt ott ez nem működik.

Beszélgettem minap egy építőipari vállalkozóval aki fideszes, meg tudom érteni, mert ő nagyon jól járt azzal a gazdaságpolitikával amit az elmúlt 5 évben folytattak. Mesélte, hogy korábban volt olyan hónap amikor zsebből fizette az embereket, most meg fejleszt ezerrel. Aki építőiparban dolgozik, aki Ner cégek alkalmazottja, aki 3-4 gyerekes családban él az igenis profitált ebből a rendszerből, megértem őket miért ragaszkodnak hozzá. A szerencsétlen megtévesztett fideszes nyugdíjasok olyan szellemi szinten vannak ahol vannak, ők hinni akarnak és erre rátesz még egy lapáttal amit az egyház művel. Nem vagyok hívő ember, éppen ezért mélységesen felháborít, hogy a közpénzből újítják fel a egyházi létesítményeket, sőt még vásárolnak is, az egyházi fenntartású iskolákban 200000ft dotáció jár egy gyerek után miközben az állami fenntartású intézmény csak 75000ft kap?!!! Ez teljesen abszurd, az biztosan el kell törölni. Ami az egyházi intézményeket illeti, nos ha közfeladatot látnak el akkor kell egy általános tarifa amit ki kell nekik fizetni, legyen oktatás vagy egészségügy, de 1 forinttal sem többet mint az állami intézményeknél. Minden vallással kapcsolatos szolgáltatás amit nyújtanak azt majd a hívek megfinanszírozzák, az államnak itt nincs szerepe.

Minden szerződést nyilvánosságra kell hozni, vissza kell állítani a népszavazás intézményét, helyre kell állítani a fizetések kérdését az állami és önkormányzati intézményekben és vissza kell venni az összes állami vagyont, amit megpróbáltak kiszervezni. Ami a legfontosabb, európai ügyészséghez csatlakozni és POLT PÉTER urat elmozdítani a helyéről és felelősségre vonni az összes korrupt dologért amit elkövetett...börtönben a helye!!! Új alkotmányt kell írni minél hamarabb, új választási törvényt és ezt egy népszavazással legitimálni. MNB összes vagyonát visszavenni az alapítványokat megszüntetni és megpróbálni megszüntetni az agyatlan költekezést. Önkormányzatok hatáskörét visszaállítani, egészségügyben volumenkorlátot eltörölni és minden eszetlen presztizs beruházást abbahagyni. TAO támogatás rendszerét azonnal megszüntetni, a multiknak adott adókedvezményeket megszüntetni és felülvizsgálni és még sorolhatnám. Az egész médiahatóságot kirúgni a fenébe, MTVA teljes felső vezetését kirúgni a fenébe, és még sorolhatnám naphosszat.

2022. márc. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Hazudsz!

"Ha a ballib oldal előadja nektek, hogy Magyarország melegellenes, akkor ti ezt szajkózzátok függetlenül attól, hogy tényleg igaz-e."

Leszarom a bzikat. Vagyis helyesebben teljesen semleges az álláspontom.

Hetero vagyok és ismerősi körömben sem tudok lmbtq-ról.

Engem nem érint.

Bár nem szeretném, ha a gyermekem az óvodában propaganda miatt átoperáltatná a nemét a beleegyezésem nélkül.

Bár ennek sem sok esélyét látom és nem a tiltás miatt.


"Ha a ballib oldal előadja, hogy az oroszok gonoszok, az ukránok ártatlanok, ti elhiszitek."

Az ukránok és oroszok ugyanolyan nacionalisták, csak éppen az egyik erősebb, mint a másik...

Az ukránok szívatták a kisebbségeiket, köztük az oroszokat és a kárpátaljai magyarokat is, amit nem fogok elfelejteni.

.

Sőt jelenleg Magyrországot támadják az ukránok a politikai megnyilvánulásaikban.

2022. márc. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
15%
#14: Ha a multikat elüldözöd, hol fognak dolgozni az emberek? Ez a bajom az ellenzékkel, hogy nem gondolkodtok, csak élből elutasítotok mindent, amit a Fidesz csinál. Ez kicsinyes bosszúvágy és gyűlölet, semmi más.
2022. márc. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
49%

"Ha a multikat elüldözöd, hol fognak dolgozni az emberek?"

Talán normális oktatást kéne biztosítani és nem csak biorobotokat kinevelni.

2022. márc. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
19%
#17: Már most is túl sok a semmirevaló diplomás. Komolyan elhiszed, hogy mindenki meg fog tudni élni az eszéből? És ha a multikat elüldözzük, miből élünk addig, amíg mindenki eljut a diplomáig?
2022. márc. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
93%

16 válasz......

Nekem semmi problémám a multikkal és is multinál dolgozom!!!! Az viszint felháborít, hogy ezek közül kiemelnek néhányat és elképesztő adókedvezményeket kapnak beruházásra. Itt van például a Kométa esete, egy sertésfeldolgozó bővítése miért kell állami pénz? Azért mert felvesz 280 új munkerőt akkor 13 milliárd közpénzt kell adni? Nem működési kedvezményt kapnak, vissza nem térítendő beruházási támogatást. Nekünk is adhatnak 500 milliót soron kivül, felveszek 5 embert belőle. Az a a probléma, hogy bármilyen adókedvezményt úgy lehet adni hogy nem transzparens és nem mindenkire vonatkozik, mert az piactorzító hatású. vagy mindenkinek adnak vagy senkinek sem. Az is fontos, hogy ha kedvezmény, akkor csakis adózási és hosszútávú, vagyis kaphat 10 milliárd kedvezményt a beruházásért cserébe, de akkor azt 20 év alatt írhatja le az adójából. Érted mire gondolok?

Semmit nem utasítok el, érveljél hogy miért van rá szükség, ez a jobboldali embereknél abban nyilvánul meg hoyg soros meg gyurcsány. Érveket kell felsorakoztatni és akkor lehet megállapodás. A TAO rendszernek is van néhány jó eleme,kell az utánpótlást finanszírozni, jó edzőket megfizeti, de az edző fizetése csak eredményesség után emelhető. A profi sportban 1 forint közpénz sem szabad tenni, semmit.

2022. márc. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
91%

#16 ki üldözné el? Az idióta adókkal, össze vissza törvénykezéssel, államosításokkal lehet elüldözni a multikat.

Ezért van az, hogy azok a multik (pl német autógyár) költöznek ide amiknek bérköltségét kifizeti az állam támogatás formájában, és csak a gyárat kell felépíteniük, a munkások ingyen dolgoznak nekik, mert kifizetjük, szóval ennyi erővel közvetlenül is megkaphatnák a munkások a támogatást, és nem dolgoznának, ugyanúgy 0 lenne az ország számára előállított érték...

Jaa persze akkor csúnyább lenne a kommunisták által olyan nagyra értékelt foglalkoztatási statisztika.


Ez a gond, hogy nem gondolkodtok, minden szemfényvesztést, patyomkin dolgot bevesztek, csak hogy kimagyarázzátok hogy minden szép és jó, és hogy fejlődés tyúcsán, soros, lmbtq, stb miatt nincs.


#14 azok nem jobboldali érzelmű emberek, hanem magukat annak cimkéző kádáristák, komcsik, csak úgy mint maga a fidesz, mert ugye nem divat komcsinak lenni, így az ellenkezőjét hirdetik magukról, hogy eltereljék a gyanút a butábbak számára. De kilóg a hatósági áras farhát, államosítások, kisajátítás, stb...

2022. márc. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedvencem az volt, mikor mondtam a buszon:

- Jó k#rva meleg van..

Random nyugger:

- Mert a Gyurcsány idejében jobb volt?!!

2022. aug. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!