Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi történik, ha mindenféle...

Mi történik, ha mindenféle regisztráció nélkül egy külföldi konzulátuson szavazok? Részletek lent

Figyelt kérdés

Sziasztok, kicsit bonyolult a helyzet, leírnám.


Gyerekkoromban kiköltöztünk külföldre, DE még mindig van magyar lakcímkártyám is (időközben rájöttem, hogy nem szabályos).

Ma tudtam meg, hogy ahhoz, hogy az itteni konzulátuson szavazzak, regisztrálnom kellett volna valahol, vagy valamit átjelenteni… de sajnos már elmúlt a határidő (ezen felül fogalmam sincs a magyar online ügyintézésről, semmi fiókom nincs).

Kérdésem tehát:


Mi történik, ha én a magyar személyimmel (esetleg magyar + külföldi lakcímkártyával?) felsétálok az itteni konzulátushoz, és szavazok? Ellenőrzi ott valaki, hogy regisztrálva vagyok-e vagy sem?

21 évesen ez az első választásom, és fogalmam sincs, hogy mi ennek a menete (és nincs is kit kérdeznem).



2022. márc. 26. 12:59
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Azóta meglett, kitöltöttem, de sajnos már csak a meglévő kérelmemet tudnám visszavonni…


Borzasztó kár, hogy így megnehezítik a külföldi magyaroknak a választást.

Vajon melyik politikai pártnak kedvez ez…

2022. márc. 26. 13:51
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

#11 Nincs megnehezítve. Hónapok óta mondják, hogy regisztrálni kell és pár perc alatt el tudtad végezni.

Csak te felejtetted el időben megcsinálni.

2022. márc. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!