Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Támogatni kellene Budapesten...

Támogatni kellene Budapesten a felhőkarcolók építését? Nyilván a belvárostól távol.

Figyelt kérdés
Több alkalmas hely lenne rá. Többek között Kelenföld,Észak-Csepel vagy az Árpád híd környéke. Szellősen kéne építeni több magas és szép épületet, minthogy zsúfoltan építjük be betonkockákkal a szabad területet. Kombinált épületek kellenek, amik egyszerre lakó, munka és szórakozóhelyek. Ezáltal a forgalom is csökkenne, hiszen kevesebbet kéne utazni mert mindent megtalálunk egy épületben. Ez kell, egy fenntartható nagyvároshoz.
2022. jún. 28. 22:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%
Igen, jó lenne. Varsóban már a 90-es évek vége óta építik, mára komplett Cyberpunk várossá nőtte ki magát, Európa legamerikaiasabb városa.
2022. jún. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%

Ugyan szeretem a felhőkarcolókat, de a legtöbb helyen bőven elég kb 10 szint.


Fentarthatóság szempontjából is a legjobb a közepes azaz 5-15 szint körüli épületek, mivel kiegyensúlyozottabb tömegközlekedést lehet rá létrehozni, ahelyett hogy gócpontokat kreálnál.

2022. jún. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
A városkép, látvány szempontjából engem nem zavarna, ez is egy része a fejlődésnek. Az nem mindegy, hogy az adott terület mit "bír el", mondjuk a helyi talajszerkezet szempontjából, vagy a környék infrastrukturálisan, közműhálózat tekintetében ki tudja-e szolgálni a magas épületeket.
2022. jún. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem inkább több holokauszt emlékközpontot kellene építeni. Hogy lássa a sok kis újnáci, hogy hova fog vezetni ha a mihazánk megint hatalomra kerül. Hihetetlen, hogy megint ébredezni kezdett a fasizmus.
2022. jún. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%

Köszönik az ötletet a varosfejlesztő mérnökök, maguktól soha nem jutott volna eszükbe...

😂😂😂

2022. jún. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
1. Varsó valami elképesztő. ❤️
2022. jún. 28. 22:56
 7/14 anonim ***** válasza:
95%

A felhőkarcolók esztétikai értékéről én nem nyilatkoznék, egy véleményem szerint alapvetően egy szubjektív téma, van, aki szereti őket, és van, aki nem.


Ami viszont nem szubjektív, az az, hogy a felhőkarcolók bitang drágák és bonyolultak, óriási építési és karbantartási költségeik vannak, amelyek az épület magasságával tulajdonképpen exponenciálisan növekednek. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy felhőkarcolóknak igazából csak ott van értelme, ahol a föld értéke kiugróan magas, így kis területen kell minél nagyobb értékű épületet felhúzni, értsd: a belvárosban. Az általad említett területekre ez egyszerűen nem igaz, ott egyszerűen nem költséghatékony egy felhőkarcoló építése.


Adam Somethingnek (aki amúgy talán a legsikeresebb angol nyelvű magyar youtuber) van egy kiváló videója a témában: [link]

2022. jún. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
59%
Én nagyon nem szeretném.Szerintem ocsmányak és egyszerűen rühellem a felhőkarcolókat.
2022. jún. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Japán Gulyás ***** válasza:
100%

Bocs, de szerintem te pont a felhőkarcoló egyetlen gazdaságilag racionális felhasználását nem érted. Pont ott éri meg - a belvárosokban - ahol magasak a telekárak és 1 teleknégyzetméterre a lehető legtöbb hasznos ingatlannégyzetmétert akarod rakni. Kelenföld, Csepel meg Angyalföld azért nem épp a magas telekárakról híres, oda pont hogy csak olyan vállalati kivagyiságból épülhet felhőkarcoló, mint a MOL-torony.

A fenntarthatóság meg tök abszurd ebben a gondolatmenetben. Mi a fenntartható egy 150-200 méter magas betonfaszban aminek a homlokzatát üveggel burkolják? Nagyjából semmi, csak és kizárólag a legfenntarthatatlanabb építőanyagokat használod.

A lakó felhőkarcoló meg az abszolút legnagyobb baromság. New Yorkban alig tudják kiadni ezeket a luxuslakásokat, mert senki nem akar egy olyan otthont, ahol nem lehetsz anyaszült meztelenül a saját nappalidban - pont ezeknek az ingatlanok a célközönsége értékelné a rejtett magánéletet ami homlokegyenest szembemegy a felhőkarcoló építészet kliséivel. Aztán ott van az a probléma, hogy ha az 50. emeletről le akarsz ugrani a földszinti kis ABC-be tejért az a lift foglaltságától függően simán lehet egy húsz perces út is az utcaszintig, hiszen az alsóbb, céges bérletre kiadott részen tuti meg fog állni a lift minden emeleten.

2022. jún. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Deff ***** válasza:
81%

Miért lenne a fejlődés jele? Főleg ma amikor haladunk a home office irányába ami megkérdőjelezi drága irodák fenntartását. Budapest egyébként is tele van félig üres irodaházakkal.

És tényleg ki akarna ilyenben lakni?

Ott vannak a zugligeti úton azok a csúsztatott zsalus szörnyek, azokat a lakásokat is folyamatosan hirdetik.

2022. jún. 29. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!