Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az orosz gáz előtt nem volt élet?

Az orosz gáz előtt nem volt élet?

Figyelt kérdés
Szerintem volt, megoldottak mindent, 500 éve is, most miért olyan nehéz függetlenedni tőlük? Magyarázza már el valaki, bár járatos vagyok a történelemben de ebben a témában nem. Szóval magyarázza már el valaki, hogy mondjuk a 19. században hogy fűtöttünk... Kivágták a fákat és eltüzelték, szerintem ennyire egyszerű... Több fa volt, vagy inkább csak arról van szó, hogy a nép akkor még hozzá juthatott mint közvagyon?

2022. szept. 27. 14:48
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:

"Egy tél alatt Magyarország összes erdejét feltüzelnénk."

Ezt nem hiszem el


"Régen pl nem voltak többemeletes házak, megnézném hogy egy 10 emeletesben hogyan fűtesz egyedileg fával vagy szénnel."


Rómában is voltak emeletes házak, még is felfűtötték a falakat csövekkel.

2022. szept. 27. 15:02
 12/36 anonim ***** válasza:
100%
Volt fa helyette
2022. szept. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%
Inkább azon kellene dolgoznunk, hogy az orosz gáz után is legyen élet. Mert az sem tart örökké.
2022. szept. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:
13-as 1920-ban trianon után 8 millióan laktak Magyarországon, mégis megoldották.
2022. szept. 27. 15:07
 15/36 anonim ***** válasza:
97%
A kérdésed olyan kb., hogy miért nem lakunk most is jurtában. Megoldódnának a fiatalok lakásgondjai. A tégla/panelházak előtt is volt élet.
2022. szept. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:
A jurta is lehet jobb lenne egy hajléktalannak mint az utca.
2022. szept. 27. 15:11
 17/36 A kérdező kommentje:
Én nem értem ezt a felfogást, ha hajléktalan lennél, nem futná téglalakásra, de egy jurtára igen, akkor inkább az utcán laknál csak mert a jurta divatjamúlt? Ha elzárnák a gázt, ott lenne a fa helyette, inkább megfagynál, mert a fa már ciki? Van hogy le kell adni a büszkeségből, meg a sznobságból.
2022. szept. 27. 15:19
 18/36 anonim ***** válasza:
100%

Ki mondta, hogy a fa ciki? Ha nem vetted volna észre, amikor bejelentették a gáz új áràt, egyből kiürültek a fatelepek, mert mindenki elkezdte felvásárolni a tüzifát.

Egyébként meg ha mindenki fával fűtene, a fa ára lenne az egekben, mint ahogy egyből meg is indult felfelé, ezért lett hatósági ár megállapítva rá 10 köbméterig. De most ezt komolyan el kell magyarázni? Józan paraszti ész...

2022. szept. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
91%

18

Trollal vitatkozol!

2022. szept. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:

"fa ára lenne az egekben"


Ilyen esetekben a létszükségleti cikkeknek nem kéne haszonárunak lenni, talán az államnak az erdeinket kéne visszavásarolni a Vodafone helyett.

2022. szept. 27. 15:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!