Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az orosz gáz előtt nem volt élet?

Az orosz gáz előtt nem volt élet?

Figyelt kérdés
Szerintem volt, megoldottak mindent, 500 éve is, most miért olyan nehéz függetlenedni tőlük? Magyarázza már el valaki, bár járatos vagyok a történelemben de ebben a témában nem. Szóval magyarázza már el valaki, hogy mondjuk a 19. században hogy fűtöttünk... Kivágták a fákat és eltüzelték, szerintem ennyire egyszerű... Több fa volt, vagy inkább csak arról van szó, hogy a nép akkor még hozzá juthatott mint közvagyon?

2022. szept. 27. 14:48
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj bele, hogy egy nagyvárosnak milyen lenne a levegője, ha mindenki fával (és nem csak fával, hanem mindenfélével) tüzelne.


Budaörsön, ahol igen sok gazdag lakik, is panaszkodnak, hogy rossz a levegő, mert a kevés szegény mindenféle hulladékkal tüzel. Akkor el lehet képzelni, milyen lenne ez egy százezres, milliós nagyvárosban, ha mindenki tüzelne télen. Brutális szmog lenne, és ebből fakadó megbetegedések.

2022. szept. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
4%
#22: Nem szeméttel kéne tüzelni, hanem fával, szénnel.
2022. szept. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%

23: a fa és széntüzelés is füstöt, szmogot okoz, ha tömegesen csinálják


A szegényeknek meg mondhatod, azok eltüzelnek mindent, amit be tudnak tenni a kályhába, mert azt sem kell megvenniük külön.

2022. szept. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
94%
Ilyen hülye kérdést. A 19. században fával fűtöttek és lovaskocsival jártak. Ilyen egyszerű. Ezt szeretnéd te is? Nem volt se tv, se internet, se okostelefon, se ez se az. Ilyen egyszerű.
2022. szept. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
0%
#24: Nem, ha 5 év börtönt kapnának érte.
2022. szept. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:

A fatüzelés felel a városi levegőt szennyező rákkeltő anyagok közel feléért

[link]

2022. szept. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
0%
#25: Nekem tökéletesen megfelelne, bár internet meg tv azért legyen. De nem kell mindenkinek.
2022. szept. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

Aggasztó jóslat a télre: elfűthetjük az egészségünket - Infostart.hu

[link]

2022. szept. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%

Se nem fenntartható, se nem tiszta: ilyen a magyar fatüzelés - Greendex

[link]

2022. szept. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:
25-ös az hogy a Kovid miatt bevoltunk zárva mint egy sci-fi filmben az nem volt baj? Inkább visszamegyek az időben, ha cserébe nem kell annyit idegeskedni az anyagiak miatt. A nagy városi problémát értem, értem hogy jobb a gáz, de a fagyoskodásnál bármi jobb, az is ha a szemetet égetik el a szegények, inkább mintsem megfagyjanak.
2022. szept. 27. 15:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!