Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért kaphatnak egyesek...

Miért kaphatnak egyesek minimálbérnyi segélyt munka nélkül? 70 ezer föltti segélyt kap, persze, hogy nem akar dolgozni.

Figyelt kérdés
2010. szept. 30. 07:25
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Pl. a mi falunkban, Borsodban. 60 szoc.segélyt havonta, + lakásfenntartásit, +évente 4szer rendkívüli segélyt, + gyermekvédelmi támogatást, + beiskolázási segélyt szeptemberben (az óvodás korúak is)

Mondják is, hogy hülyék lennének elmenni dolgozni, nem kapnának annyit fizetést, mint amennyi segélyt kapnak, ráadásul ezért nem kell semmit csinálniuk, amúgy meg napi 8 órában melózni kellene.

2010. szept. 30. 17:22
 12/29 anonim ***** válasza:

rendszeres szociális segély:


A családi jövedelemhatárhoz igazodó, NEM FIX ÖSSZEG. Legfeljebb 57 815 Ft 60e ft-ot senki nem kap sehol.

2010. okt. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom hogy igazodik a családi jövedelem határhoz...Nekem a 13.700.-Családin kívül már nem volt más jövedelmem, így fogok kapni brutto 28500.- -at...
2010. okt. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

A rendszeres szociális segély maximális összege 2010 január 1-től 60236 Ft, nézd meg a neten.

És meg is adják, mert papíron anyuka egyedül neveli az x gyereket.

2010. okt. 2. 07:54
 15/29 anonim válasza:
70 ezres segély? Hát voltam már munkanélkülin, segély címszó alatt is kaptam már pénzt, (igaz előtte a belemet is kidolgoztam..meg utána is.) de még a munkanélkülim sem volt ennyi? Ez miféle segély? Csak nem ismét egy amolyan "pozitív megkülömböztetés"-es "roma integrációs" "mire pazaroljuk a szorgalmas magyar adófizetők pénzét?" című segély?...Tényleg érdekelne...
2010. okt. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Lehet hogy hivatalosan annyi, de nem adnak csak 28.500.-at. Én is egyedül nevelem a gyerekem és már több mint egy éve nem találok munkát, a munkanélkülim rég lejárt...

Hidd el, van akinek ezt kérni megalázó és kevesebbért is hajlandó lenne elmenni dolgozni, de nincs rá lehetősége...

2010. okt. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, elhiszem. De te is hidd el, hogy vannak ilyenek, akik megkapják a hatvanezret, plusz a lakásfenntartásit, plusz a gyermekvédelmit és még rendkívüli szoc segélyt is, anélkül, hogy életükben egyetlen napot is dolgoztak volna.

És nem a rendelkezésre állásit, (valószínűleg te is azt kapod), hanem a szoc segélyt, amiért nem kell vállalni a közcélú munkát. És kiröhögi azokat, akik minimálbérért járnak dolgozni, mert ő egy szalmaszálat sem tesz keresztbe, mégis többet kap, mint aki halálra dolgozza magát.

2010. okt. 10. 07:12
 18/29 anonim ***** válasza:
A gyerekvédelmi támogatás az nem pénbeni támogatás. Az azt jelenti, hogy a gyerek ingyenesen étkezik, ingyen kapja a tankönyvet és évente kétszer kap készpénz támogatást, ami ha jól emlékszem 6e ft.
2010. okt. 10. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Ha a szoc.segély 60ezréhez hozzáadod a lakásfenntartásit, meg a gyermekvédelmi támogatás és a redkvüli szoc.segély éves összegének egy tizenketedét, már megvan a 70ezer fölöti összeg. És azért az sem kis megtakarítás, hogy a gyerekeknek nem kell megvenni a tankönyveket, és kedvezményesen/ingyenesen étkezhetnek.
2010. okt. 10. 11:38
 20/29 anonim ***** válasza:
A lakásfenntartási támogatás havi 2000.-ft. Ezenkívül az összes ilyen segélyt az önkormányzatnál kell igényelni. Az alapkövetelmény az mindegyikhez, hogy az egy főre eső jövedelem nem haladhatja meg a havi 37.500.-ft-ot. Nem lehetséges tehát igénybevenni ezt mindet.
2010. okt. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!