Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért kaphatnak egyesek...

Miért kaphatnak egyesek minimálbérnyi segélyt munka nélkül? 70 ezer föltti segélyt kap, persze, hogy nem akar dolgozni.

Figyelt kérdés
2010. szept. 30. 07:25
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

"A lakásfenntartási támogatás havi 2000.-ft."

Helyi lakásfenntartási támogatás

Jogosultság feltételei:

- 62. életévét betöltötte és egyedülálló vagy kizárólag a házastársával, élettársával, testvérével, vagy fogyatékkal élő gyermekével él közös háztartásban, és a lakást más személy nem használja, vagy legalább két gyermekét saját háztartásában neveli és a lakást más személy nem használja. A család egy főre jutó havi jövedelme a nyugdíjminimum 150-200 %-a között van, 2010. évben 42.750-57.000.-Ft, valamint nem részesül adósságkezelési szolgáltatás jogcímén lakásfenntartási támogatásban.


- A lakás fenntartás elismert költsége a háztartásban élők havi összjövedelmének 25 %-át, egyedül élő esetén a havi jövedelmének 20%-át elérik, vagy meghaladják.

- A lakásfenntartási támogatás 1 m2-re jutó elismert havi költsége elismert havi költsége 2010. évben 450.-Ft/m2.


Támogatás mértéke:

Két gyermekes család

42.750 – 57.000 Ft 2.500.-Ft/hó

további gyermekenként 1.200.-Ft/hó összeggel növekszik, de legfeljebb 6.000.-Ft/hó.

Tehát minimum 2500, maximum 6000 Ft.

"Ezenkívül az összes ilyen segélyt az önkormányzatnál kell igényelni. Az alapkövetelmény az mindegyikhez, hogy az egy főre eső jövedelem nem haladhatja meg a havi 37.500.-ft-ot. Nem lehetséges tehát igénybevenni ezt mindet."

A szociális segély összege a lakhatási támogatásnál (és egyéb segélyeknél) nem számít jövedelemnek. Sőt, még az SzJAban sem az.

A rendkívüli szoc.segélyt nálunk pl évente 3 alkalommal lehet igényelni, az összege maximum 15ezer ft.

2010. okt. 10. 15:27
 22/29 anonim ***** válasza:

Lakásfenntartási támogatáshoz:

"- 62. életévét betöltötte és egyedülálló vagy kizárólag a házastársával, élettársával, testvérével, vagy fogyatékkal élő gyermekével él közös háztartásban, és a lakást más személy nem használja, vagy legalább két gyermekét saját háztartásában neveli és a lakást más személy nem használja. A család egy főre jutó havi jövedelme a nyugdíjminimum 150-200 %-a között van, 2010. évben 42.750-57.000.-Ft, valamint nem részesül adósságkezelési szolgáltatás jogcímén lakásfenntartási támogatásban." : Ez azt jelenti, hogy a jövedelme nem lehet több mint havi 57.000.- forint.

"- A lakásfenntartási támogatás 1 m2-re jutó elismert havi költsége elismert havi költsége 2010. évben 450.-Ft/m2.": Ez azt jelenti, hogy egy pl. 50nm lakás fenntartási költségét az önkormányzat max 22.500.-forintban határozza meg.

"- A lakás fenntartás elismert költsége a háztartásban élők havi összjövedelmének 25 %-át, egyedül élő esetén a havi jövedelmének 20%-át elérik, vagy meghaladják." Ez azt jelenti, hogy a 20% feletti összeget fizetik, de max az elismert költségig, magyarán hiába mutatod be a számlát a 28e fűtésdíjról, ha egyszer ők 22.500.- -ra maximálták a lakhatás költségét.

"Támogatás mértéke:

Két gyermekes család

42.750 – 57.000 Ft 2.500.-Ft/hó

további gyermekenként 1.200.-Ft/hó összeggel növekszik, de legfeljebb 6.000.-Ft/hó.

Tehát minimum 2500, maximum 6000 Ft."-Itt te magad írtad le, hogy mennyi a támogatás: minimum 2500-max 6000ft...

2010. okt. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
19%
Én nem vagyok roma! Tanfolyamra íratott a munkanélküli hivatal, és én így kapok havi 28500 Ft helyett 70ezer Ft segélyt! Sokan ezt nem tudják! Én sem tudtam, amíg el nem mentem beiratkozni! Ez az összeg addig jár, amíg a tanfolyamot megcsinálom!
2010. okt. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
70 ezret nem kaphatsz, mert a törvény szerint a munkaügyi központ álltal támogatott tanfolyam alatt a keresetpótló juttatás az éppen aktuális minimálbérnél több nem lehet...
2010. okt. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
40%
Akkor én és sok pár ember, akivel együtt járok tanfolyamra jól jár a 70ezres segéllyel! Egyébként az én minimálbérem 89500 Ft volt! Csak sajna megszűnt a munkahely!
2010. okt. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

A minimálbér 2010-ben bruttó 73.500.-, ami nettó 60.236.-

Amit te kaptál, az nem minimálbér volt... A tanfolyam elvégzése alatt sorban kaphatóak az ellátások: először a munkanélküli járadék, amit a munkabéred alapján számolnak ki. Utána a munkanélküli segély, ami az utolsó munkaviszonyban töltött napodon érvényes minimálbér alapján kerül kiszámításra.Ha az is lejárt, akkor jön a keresetpótló juttatás, ami az éppen aktuális minimálbér összege.

2010. okt. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Én is 70ezer Ft segélyt kapok, tanfolyamra járok! Lehetséges, hogy az önkormányzat vagy a munkanélküli hivatal hibázott valahol? Ha igen, akkor vissza kell majd fizetnünk? Az egyik barátom - ő is tanfolyamra jár - másik kerületben sokkal kevesebbet kap! Miért van ez? A 4-gyel előtti hozzászólónak üzenem, hogy a 89500 Ft nem minimálbér, hanem bérminimum! Te biztos az Nonprofit által dolgoztál!
2010. okt. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Kaptál már munkanélküli járadékot? Az lehet 70e, sőt több is, hiszen a munkabéred alapján számolták ki. Ha már mindent kihasználtál -járadék, segély -akkor az nem amit kapsz a tanfolyam miatti keresetpótló juttatás nem lehet több, mint a minimálbér.
2010. okt. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Az előttem szólónak:

Én már a segélyt is kimerítettem! Utána kaptam RÁT-ot is! Aztán nem tudtak munkát biztosítani, ezért kérvényeztem egy tanfolyam elvégzését, mivel csak érettségim van, szakmám nincs! Nem értem, hogy most miért kapok 70ezret! Nagyon megijesztenek az írások! 3 hónapja kapom! Jobb, ha holnap megkérdezem az önkormányzatot, nehogy sokat kelljen visszafizetnem!

2010. okt. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!