Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A jobboldaliak miért mondják,...

A jobboldaliak miért mondják, hogy a szexuális orientáció magánügy, ha közben meg nem aszerint viselkednek?

Figyelt kérdés
Melegként gyakran megkapom azt a kérdést, hogy miért nincs még csajod? Mikor házasodok már? Volt, aki konkrétan rákérdezett, hogy b*zi vagy? Társaságban is elég gyakran b*ziznak sokan másokat, illetve mindenki másnak az életével foglalkozik. Na már most ha ez magánügy, akkor miért kell emiatt kellemetlen helyzetbe hozni a másikat és miért kell ezen csámcsogni? Én nem akarok erről beszélni. Közben meg mindenhonnan azt hallom, hogy minek kérkedünk a szexualitásunkkal, miközben meg tökre nem ez van a többségnél.

2023. márc. 27. 14:29
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
#10: Nem lehet mindenkinek megfelelni, de még mindig jobb megpróbálni, mint piszkálni másokat. Szerintem.
2023. márc. 27. 15:09
 12/18 anonim ***** válasza:
88%
Ebben a rohadt országban mi magánügy manapság a politikusok lopásain kívül?
2023. márc. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
79%
#11: Az miért piszkálás, ha megkérdezed a másikat, van-e barátnője? Inkább csak törődés szerintem. Nem kell összeomlani egy ilyen kérdéstől. Viszont ha teljes erőbedobással finomkodunk, akkor a végén egy totál képmutató, megfelelési kényszeres, enervált világban fogunk élni.
2023. márc. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

#13: Az nem piszkálás. De ezek az esetek, amikről beszélek, azok gyakran rosszindulatból születnek. Ez adott helyzetben egyértelmű szokott lenni.

Persze van aki simán csak jószándékból kérdezi meg. Bár annak se tudom minek kell rendszeresen feltenni ezt a kérdést, szerintem ez egy heteroszexuálisnak is kényelmetlen lehet. De oké, ezt még el tudom engedni, viszont könnyebb lenne, ha elmondhatnám, hogy nem lesz sose barátnőm. De tudom azt is, hogy ennek meg más következményei lennének, amiket szintén jobb lenne elkerülni.

2023. márc. 27. 15:23
 15/18 anonim ***** válasza:
68%
#14: De akkor mit szeretnél? Írjuk elő, hogy az emberek azt kérdezzék, hogy "van-e barátod vagy barátnőd"? Vagy ne kérdezzenek semmit, és csöndben éljünk az életünket kommunikáció nélkül? Egyébként nem hiszem, hogy ez a jobboldaliakra lenne kifejezetten jellemző, én rengeteg ellenzékit, baloldalit hallok b*uzizni, még olyat is, aki közben engem ítél el, mert nem támogatom a gyerekeknek a meleg tartalmú műsorok bemutatását. Érted? Ő engem tart rossz embernek, mert szerinte szegény meleg gyerekeket ezzel elnyomom, közben ő meg nem egy embert bullyingolt már a b*zizással. Aki ezt csinálja, az azért csinálja, mert egy primitív bunkó, nem azért mert jobboldali.
2023. márc. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

#15: Elnézést, nem a jobboldaliakat akartam ezzel megbántani, azért írtam így, mert úgy vettem észre, hogy náluk ez gyakoribb. De tisztelet minden kivételnek.

Én leginkább azt szeretném, hogy ne legyen egy ilyen társadalmi elvárás a másik magánéletével kapcsolatban. Önmagában az érdeklődés nem baj, csak hadd ne erőltesse már senki se. A kedvenc kérdésem, hogy és miért nincs barátnőd, vagy mikor lesz már? Most őszintén, erre mit lehet mondani? Egy heteró örül az ilyen kérdéseknek? Szerintem nem kell hozzá túl nagy érzelmi intelligencia, hogy belássa valaki, hogy ez kellemetlen a másik félnek, akkor is, ha az illető nem meleg.

A politikai rész ebben, hogy ne csináljunk úgy, mintha ez egy senkire nem tartozó magánügy lenne, amikor a való életben lépten-nyomon ebbe botlik az ember. Egyszerűbb lenne, ha nem lenne ez egy tabutéma, ezért viszont a politikusok is tehetnének.

2023. márc. 27. 15:51
 17/18 anonim ***** válasza:
96%

Én jobboldali vagyok és nem értek veled egyet 10-es, a másoknak megfelelés nem csak liberális álláspont, a Biblia is rengeteg helyen leírja Jézus tanításaiban hogy aki felmagasztalja magát az megaláztatik, aki megalázza magát az felmagasztaltatik. Szóval ha nekem jobboldaliként ez az életfelfogásom, hogy jobb adni mint kapni, jobb segíteni mint segítve lenni az csicskaság?

Kérdező ahogy irták ez nem oldalfüggő hogy az emberek szeretnek pletykálni, kibeszélni másokat meg beleütni az orrukat olyanba ami nem az ő dolguk. Éntőlem is kérdeztek már sokszor ilyesmit és tudom hogy milyen kellemetlen ha több ember előtt kell magyarázkodni. Ez egy rossz emberi szokás amit el kellene hagyniuk az embereknek oldaltól függetlenül.

2023. márc. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

#8. "Ha a katolikusoknak tilos házasodni, akkor éppúgy, ahogy az azonos neműeknek is megtiltják."


Ezzel jobboldaliként nem értek egyet, a bejegyzett élettársi kapcsolat előttük is nyitva áll, miért van feltétlenül szükség arra, hogy melegként is élhessenek azzal, amit egy férfi-nő párnak találtak ki?

2023. márc. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!