Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Orvosoknál a hálapénzt miért...

Orvosoknál a hálapénzt miért büntetik?

Figyelt kérdés
nekem valahogy eddig nagyon kimaradt ez a dolog, valamelyik nap olvastam, hogy elég szigorúan veszik az orvosoknál ha hálapénzt kapnak. ez miért van? miért baj ha az orvosnak adnak "borravalót"?
2023. júl. 19. 21:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert a hálapénz valahol korrupció (tulajdonképpen közpénzkiegészítés) és a kormány nem tűri a konkurenciát!
2023. júl. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Az sokkal prózaibb, mint bárki gondolná: mert nem adóznak belőle😃. A fele az államot illetné. Most csak ennél, a legutóbbi orvosnál találtak 37 milliót. Hazánk nagyjainak a szemében úgy pörög ilyenkor a dollár jel, mint a fidget spinner.
2023. júl. 20. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Én őszintén megvallva sose értettem ezt hálapénz dolgot. Régebben viszonylag sokat feküdtem kórházban és műtöttek is már párszor, de fel sem merült bennem, hogy ezért még fizessek. Mégis ugyanúgy elláttak, mint a "lakótársakat", aki anno ott szorongatták a kis borítékukat, amit lesütött szemmel adtak át. Ám láttam olyat is, hogy az orvos visszautasította a borítékot.

Úgy látom az emberek abban a hitben élnek, hogyha valamiért pluszba fizetnek, akkor azért jár valami, és biztos van is ilyen, de én mindenesetre még nem tapasztaltam bármiféle kivételezést.

2023. júl. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
mert olyan mint feketepénz és csak azt fogja hívni hamarabb, aki kifizeti.
2023. júl. 21. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Rengeteg tb-t levonnak, ezért ingyenes az ellátás, nehogy már még a fele fizetésemet rájuk költsem. Ők is kapnak elég szép fizetést. Persze, te egyszer elmész dokihoz, kicsengetsz egy kis pénzt, utána örülsz, de akinek súlyosabb, vagy összetettebb baja van, és sűrűbben kell mennie, az minden alkalommal hagyjon ott egy vagyont, mert megszokták és elvárják az orvosok? Nem jó ez így, főleg, hogy most hagyok ott 100 ezer ft-ot magánban (pajzsmirigy + hormon vérvétel, nőgyógyász, hüvelyi ultrahang + kenetvétel, ezután még endokrinológus, és ha rossz az eredmény, a gyógyszereket még nem is számoltam), mert államiban csesztek rám, de legalább gorombák voltak, es csak sürgettek, alig néztek rám, nem törődtek a bajommal. Ilyen alulképzett barmoktól nem is kell semmi, aki csak azt a méreg fogamzásgátló tablettát tudja nyomatni, vagy azt szajkózza, szüljek már, de ne nyafogjak, mert tuti nem fáj annyira, ő már csak tudja, főleg a férfi dokik. A hüvelyflóra helyreállításáról egy szó se esett. Nem csoda, hogy gyűlölöm őket. Jajj, szegénykék, p@ncit taperolnak, cicit simiznek egész nap, és még ők a bunkók. Szárazon járjon az ilyenek s@ggében egy benga urológus keze szárazon, nem fáj az annyira. Ha odacsúsztatnék egy borítékot, akkor majd vigyorogni fog és kedvesebb, alaposabb lesz? Jó vicc. Na meg elég későre kap az ember időpontot. Sok sztorit olvasni államiban való szülésről is, az egy külön horrorsztori. Inkább megyek magánba! Mondjuk magánban is alaposan a szájukba kell rágnom, hogy sz@rul vagyok, alaposan vizsgáljanak, ne kapkodják el, és minden vizsgálatot végezzenek el, illetve szóljanak, hogy mi a következő lépés. Rengeteget olvastam a témában, legalább megismertem a női testet, főleg a külföldi oldalak a hasznosak, a magyarok annyira felületesek. Elcsesztem már sok-sok pénzt magánnőgyógyászokra is, ahol az a céljuk, hogy minél többet menjek vissza, de többet nem hagyom magam. Csajok, ha gondotok van, az első a tenyésztés, hogy kiderüljön, pontosan mi a probléma. Illetve hüvelyi ultrahangot is kérjetek határozottan, nálam így vettek észre totál véletlenül cisztát, szerintem évente ez is ajánlott lenne a rákszűrésen kívül. Elsőre sajnos mindig csak tippelnek, és hasraütésszerűen írnak fel kúpot, második alkalommal kúpot + szájon át szedhető bogyót ajánlj nekem és a partneremnek is, és csak harmadik alkalommal hajlandó kenetet venni, addig meg szenvedjek a visszatérő tüneteimmel. Lehúzni azt szeretnek! Eddig otthagytam őket, és kerestem mást, mikor láttam, hogy sz@rnak az egészbe, vagy nem értenek semmihez, de most végigcsináltatok velük minden tesztet, tenyésztést, vérvételt, amit csak lehet. Át akarják terelni az embereket magánba, csak kár, hogy már az is felhígult, és némelyik orvos egy kókler csődtömeg. Ezeknek plusz pénzt vagy ajándékot? Haha! Örülj neki, hogy nem mész át ilyeneken.
jan. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!