Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi baj van az orvosoknak járó...

Mi baj van az orvosoknak járó hálapénzzel?

Figyelt kérdés
Sokan támadják ezt, és büntetni akarják. Ezek normálisak? Miért?

2015. márc. 4. 21:20
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
94%

Mert ennek a fizetésüknek a részének kellene lennie. Emellett nem mindenki tud zsebből kifizetni pluszban hirtelen tízezreket...

Vagy aki csóró haljon meg?

2015. márc. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
63%

Mi a baj? Csak annyi, hogy az orvos a munkájáért megkapja a fizetését. Hogy ez most sok-vagy kevés, nem téma.

A közértesnek, a pénztárosnak ,a buszvezetőnek, az óvónőnek, és sorolhatnám, miért nem adsz hálapénzt?

2015. márc. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
43%
Túúúúúúúúl kevés! Ugyan mi lenne?
2015. márc. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
78%

Mert egy szoftos korrupció. Mert a munkájáért a fizetés kellene, hogy kompenzálja. Mert egyenlőtlenül oszlik meg, és aki nem fogadja el, mert becsületes, az rosszul jár. Mert az egész egy kellemetlen feszkó és akadályozza a normális, őszinte emberi kommunikációt.


Aki támogatja az hozzon már fel pár PRO érvet, please.

2015. márc. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Akinek van orvosként magánpraxisa az milliomos, de akinek nincs, annak a fizetése eléggé alacsony. A hálapénzből több pénzt tud összeszedni, mint a normál fizetéséből.

Nem arról van szó, hogy aki csóró az haljon meg, de aki hálás az orvosnak, mert mondjuk meggyógyult az illető, az nem ér neki akár csak 10.000 forintot? Nem kötelező adni, de miért baj valakinek az, hogy sokan adnak?

Ha valakit nem érdekel a saját egészsége az támadhatja, és ha nem ad pénzt akkor is el lesz látva, de ha ad, akkor az orvos is másképp áll hozzá. Egy kőműves is jobban odafigyel arra, hogy pontosabban húzza a falakat egy olyan embernl aki jól egfizeti őt; aki nem fizeti meg őt jól annál is felhúzza a falat, de csak a minimum elvárásoknak megfelelően.

2015. márc. 4. 21:40
 6/25 A kérdező kommentje:
Akárhányszor kórházban jártam, mindig mindenkinek adtam pénzt. Amikor családtagom feküdt bent, akkor láttam hogy a nővér milyen lelkesen sürög körülötte, holott rengeteg ember jutott egy nővérre, és embertelen az, amit tőlük elvárnak, mindezt szarért hugyért. Neki is adtam pénzt, hogyne adna az ember. Nem kizárólag az orvosokra gondolok akkor, amikor hálapénzről beszélek, hanem a nővérekre is. Egy esti műszakban jut 100 beteg 2 nővérre, vagy még rosszabb.
2015. márc. 4. 21:43
 7/25 anonim ***** válasza:
76%

#5

Orvosi eskü? Etikai kódex?

Nem véletlenül vannak ilyenek.

Azt állítod, hogy ELŐRE kellene fizetni(hozzáállásos dilemma) előbb még azt írtad, hogy utólag miért ne lehetne.


#6

Az eü finanszírozását nem így kell megoldani ez a módszer több kár okoz mint hasznot.

2015. márc. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
56%

Ezzel mind tisztában vagyunk, de tényleg az a legjobb megoldás a krvára alulfizetett közalkalmazottak megsegítésére, hogy pénzt dugdosunk a zsebükbe? Földhivatalos néninek is nyomatod a tíz ropit? BKV sofőrnek is? Talán ők nem végzik el a feladatukat?


A lokális pénzügyi gondok kezelésére kiváló megoldás volt a vizitdíj. A barmok leszavazták. Most 300 helyette lehet fizetni a 30000ket mutyiba.

2015. márc. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
93%
De, sok helyen ma már "elvárt" adni, előre, és már az sem garancia a jó ellátásra. Szerintem ez orvosnak és betegnek egyaránt megalázó. Én amikor csak tehetem, magánrendelésre járok, ugyanis kényelmetlennek érzem az egészet és nem akarok hálapénzt fizetni. Sokkal korrektebb lenne ha a fizetésüket rendeznék, vagy legalább egy alapítvány számlaszámára lehetne (utólag!) fizetni, amit utána fair módon osztanának szét a dolgozók között. De borítékokat nem fogok senki zsebébe dugdosni.
2015. márc. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

8:

Ezt nem gondolod teljesen komolyan, ugye? Vizitdíj? Abból a 300 forintból 60 forint landolt az orvos zsebében. Ne röhögtesd ki magadat kérlek, ilyet ma már nagyon ciki mondani.


Valamint azért gondolom lehet érezni azt a felelősségbeli és nehézségbeli különbséget a földhivatalnoki akárki, a boltos meg az ápolónő/orvos között?

2015. márc. 4. 22:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!