Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A bürokrácia szintja itthon...

A bürokrácia szintja itthon pártállástól függetlenül szinte mindenki szerint katasztrofális, miért nem tesz/tett ez ellen egyik párt sem? (többi lent)

Figyelt kérdés

Persze már jóval haladósabb a kormányablakoknak hála intézni az átlagos dolgokat, de így is borzalmas az egész rendszer, kezdve a szóhasználattól a sok felesleges kitöltendő papíron át a felesleges várakozásokra, hogy valaki valamit aláírjon...


Csak egy példa, a cégalapítás. UK-ben ezt online szinte azonnal lehet, ami nagyon is jó a gazdaságnak, itthon nem csak fizetni kell érte, de várni rengeteget és szerintem túl sok papírt is kell kitölteni. De már olyan egyszerű dolgon is elvérzik ez, mint a szóhasználat. Ha valaki nincs otthon ezeknek a papíroknak a kitöltésében (nincs gyakorlata), akkor valami bölcsész szakkal is gondolkodós, hogy mégis mi a f*szra gondolnak, ami valami nevetséges, mert ezeket még 8 általánosos embereknek is egyszerűen érteniük kellene.


Szóval a kérdésem, hogy miért nem tesznek ez ellen semmit? Miért jó ez a rendszer így? Persze ha javulna a dolog, akkor sok kormányablakban dolgozó személy munkájára már nem lenne szükség, de sokkal fontosabb lenne az, hogy könnyen lehessen mindent intézni, mint hogy megszűnik sok ilyen munkahely.



2023. aug. 17. 10:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, azért mert ez nem csak magyar probléma. Pl. az EU is egy rohadt bürokratikus szervezet, ahol még azt is szabályozni akarják, hogy hányat finghatsz óránként.

Az USÁ-ról meg annyit, hogy az amerikai cégek munkakultúráját időnként tapasztaltam. Amikor hatósági ellenőrként beléptem egy amerikai tulajdonú cég területére, munkavédelmi oktatáson kellett részt vennem, ahol többek között felhívták a figyelmemet arra, hogy a lépcsőn lefelé menet fogjam a korlátot, mert különben baleset érhet.

Egy másik alkalommal voltam egy magyar tulajdonú bányában, ahol elmondták, mit kell tennem, ha netán tűz ütne ki, amikor pont lent vagyunk. Na, ott tényleg éreztem, hogy ennek a munkavédelmi oktatásnak van jelentősége.


SAjnos ez világjelenség. Kína és általában az ázsiai országok versenyelőnye az alacsony munkaerőn kívül pont abban rejlik, hogy nincs ez a sok bürokratikus sz...r és a cégek rugalmasabban tudnak igazodni a piac változásához, meg nem kell ilyen hülyeségekre munkaidőt (=pénzt) áldozniuk. Igaz, ott több is a munkabaleset, a dolgozó szinte fogyóeszköznek számít.


Az arany középutat kéne itt is megtalálni.

2023. aug. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
42%
Aki nem érti a pénzügyi-jogi nyelvet, az ne legyen cégtulajdonos, vagy bízzon meg szakértőt. (Ügyvéd, könyvelő stb)
2023. aug. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1 nagyon köszönöm a válaszod!! Az ilyenek miatt járok fel még mindig gyakorira, teljesen egyetértek!!


#2 ne haragudj, akkor rosszul fogalmaztam. Nem arra gondolok, hogy a jogi nyelv érthetetlen, az teljesen nyílvánvaló, hogy nem az átlag ember dolga megérteni. Én arra gondoltam, hogy az átlagos nyelvezete a kitöltendő papíroknak mennyire furcsa egy nem olyan személnyek aki gyakran töltöget ki ilyeneket. Matek meg infó szakokat csináltam, így még talán aláírom, hogy nekem kissé érthetetlen néha, hogy mit is kellene pontosan csinálni, na de ha a bölcsész ismerőseim is van hogy vakarják a fejüket, akkor azért tényleg probléma lehet. Nagyrészt csak diplomás családtagom/barátaim vannak és nincs olyan aki ne futott volna már nehezen értelmezhető dologba. Persze ez statisztikailag irreleváns, de azért elég gyanús:D

2023. aug. 17. 11:19
 4/5 anonim ***** válasza:
"a zavarosban lehet a legjobban halászni"
2023. aug. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Először is leszögezném: kiráz a hideg a hazai bürokráciától. Ugyanakkor mégsem értek veled egyet.


1: ahogy előttem is írták, ez nem magyar sajátosság. Haverom most költözött Spanyolországba, és a német rendszámú autóját honosíttatni akarta. A vége az lett, hogy inkább eladta és vett egyet helyben, mert annyira lehetetlen volt keresztülvernie. Mesélte, hogy ott a nyugdíjasoknak egy kereseti lehetőség, hogy meghatalmazással kitalpalják neked a sok szart, mert nekik van idejük kivárni a sok kreténséget.


Bizonyos multi cégekről is mesélik, hogy ha kérni akarsz egy széket magadnak, kb 5 formanyomtatványt kell kitöltened, és mindegyiket 6 emberrel aláíratni, stb. Pedig azok állítólag profitorientált, hatékonyságmániás szervezetek.


2: igazából tesznek is ellene a kormányok: a kormányablak (magad is említetted), az ügyfélkapu mind ilyen lépések. Nem mondom, hogy ezek jól működő erőforrások, én sem vagyok velük elégedett, de már a létezésük is sokat lendít előre. Lassan, és nem hatékonyan, de haladnak a dolgok előre.


Számomra pl az, hogy egy csomó dolgot beadahtok online, telefonon tudok gyógyszerreceptet kapni, értesítést kapok a lejáró okmányokról, olyan dolgok, amiket 10 éve nem hittem volna, hogy képes a magyar állam megvalósítani, most meg tök természetesek. Ha valamit rosszul adok be az agrártámogatásokra, mindig felhív a falugazdász személyesen; ezek nekem kifejezetten user-friendly megoldások.


Amiben én a legnagyobb hiányosságot látom az inkább a transzparencia és a változásokkal szembeni rigidség. A rutinszerű ügymenetekkel alapvetően olajozottan mennek, de ha valamiben extremitást képviselsz, akkor bolyonghatsz a rendszerben jó sokáig, mert az ügyintézők felemelik a kezüket. Ha meg változtatnak valamilyen szabályozásban, akkor atom káosz tud kialakulni hirtelen. Ehhez elég egy hirtelen terhelés megjelenése mondjuk egy rezsicsökkentés miatt és mári összeszarja magát az MVM úgy, ahogy van.


De mondok egy nagyon tanulágos példát, amin én sokat gondolkodtam. Ugye van az a közhely, hogy a németek milyen precíz szervezők, mi magyarok magunkról azt tartjuk, hogy milyen balfaszok vagyunk. Jött a covid, lehetett menni oltásért. Nálunk ez úgy ment, hogy felhívott a háziorvosom, hogy uram, ön kaphat egy jó kis ruszki oltást ekkor és ekkor, ha elfogadja. Elfogadtam, megkaptam az időpontot.


Megérkeztem az időpontra, ahol fel volt festve, hova álljanak az emberek a sorban, hogy meg legyen a 1.5m. Néhány katona profin koordinálta a tömeget, adatot egyeztettek, lázat mértek, a recepción eligazítottak. Végig ki volt faszán táblázva, merre mehetek, és úgy bonyolították le az egészet, hogy bejövő és kimenő forgalom nem találkozott egymással. Olyan volt az egész, mint egy profi gépezet, ahol mindig mindennek meg volt a helye és ideje. Mindössze 5 perc késéssel sorra is kerültem, és kb 40 perc múlva mindenestől túl voltam az egészen.


Na most ugyanez Németországban: bejelentették, hogy megjött a Pfizer oltás, lehet menni érte. Egy német kollégám szabadságot vett ki aznapra és beállt a sorba. 7 órát állt sorban, szakadó esőben. A vöröskereszt osztogatott vizet az embereknek, meg széket az öregeknek.


A reakciók? A német kollégám másnap minden közösségi platformon kiposztolta, milyen hálás a német kormánynak, amiért lehetővé tette az oltást, és hogy végső soron ilyen gyorsan hozzáfért. Magyarországon a népek végig puffogtak és panaszkodtak, hogy milyen szar, meg miért kell ennyit várni, meg miért ekkora a sor, meg miért vannak katonák, meg tudomisén. Nem a valóság számít, hanem hogy mit gondolunk róla. Mi magyarok mindig egy rakás szarnak látjuk magunkat, ha igaz, ha nem.

2023. aug. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!