Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi az? Sokba kerül, nem...

Mi az? Sokba kerül, nem termel GDP-t és így szinte lexarja az állam és a társadalom, továbbá ez a hozzáállás minden tisztességes embert felháborít?

Figyelt kérdés

2023. nov. 22. 23:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Igazad van, nem jutott eszembe, pedig gyógypedagógusok a szüleim.
2023. nov. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

11

Jó munkát és kitartást Nekik!

2023. nov. 23. 13:11
 13/16 anonim ***** válasza:

Ohh, ezt szomorúan olvasom.

Azonban egy valami nem értek:"vagy válnak fogyatékossá a koraszülött osztályon az életmentő kezelések során."

Nem kötözködni szeretnék, de szerintem, ez ha elő is fordul, akkor is nagyon csekély százalékban. Ezt mi laikusuk nek állíthatjuk tényként.


Igaz nem vagyok a facen, de azért hozzám is eljutnak azok az esetek amikor egy-egy család ilyen esetben segítséget kér és meglátásom, hogy igenis a 'társadalom' összefog. Nem hiszem, hogy érzékeletlenek lénnénk.

Nem tudhatom melyik egyház hívőire gondolsz, de mindegy is.

Ha segítségre szorul valamelyik családtagod vagy te magad, akkor érdemes felkeresni a helyi családsegítő központot, házi-gyermekorvost.

2023. nov. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Ha életmentő kezelésre szorul, akkor sajnos egyáltalán nem ritka. A gentamycint gyakran használják és sajnos hosszú távon. Siketséget okoz. Van alternatívája, de drága és a magyar kórházak nem rendelik (rendelhetik) be. Ez csak egy példa, amellyel szembesültem. Sajnos nem vagyok laikus. Elég hosszú ideje érint és mostanra értem el odáig, hogy egyre kevesebb érzelem, harag és/vagy hála befolyásolja a gondolkodásomat.

Vannak ilyen összefogások, de messze sokkal több a rászoruló, mint akik segítséget kérnek (nem ritkán átverés egyébként). Szintén tapasztalat, hogy az ismeretlentől idegenkedik mindenki és inkább érzéketlen marad - hozzáteszem, hogy még ez a jobbik eset, mert a megbámulás inkább kontraproduktív. Mindig mosollyal fogadtam, ha megbámulták a fiamat, de ez csak maszk. Nem kezelik a láthatóan fogyatékost normálisként (mindenkinek jobb lenne, ha így tennének az emberek), így inkább sehogy sem, mert nem tudják, hogyan kellene. Ez pedig érzéketlenségnek hat. Ettől még lehet, hogy együttérzésből teszik, mondván, így biztos nem sérül senki. Nem tudom.

Minden egyház teli van olyan hívővel, aki úgy gondolja, hogy a keresztet azért kapja valaki, mert "megérdemli" vagy, mert azt elbírja. Ebből egyik sem igaz. Baptistától kaptam meg ezt a mérhetetlen "együttérzést", mosollyal az arcán, hogy "megérdemlem".

Azt pedig kijelenthetem, hogy hiába keresed fel a családsegítőt, háziorvost, gyermekorvost, védőnőt, önkormányzatot stb. Amiben valóban segítségre lenne szükséged (pl. pihentető alvás egy éppen csak diagnosztizált és még nem kezelt apnoés gyermek mellett, akinek a megoldásra hónapokat kell várnia és nem mersz aludni mellette, így 3 órákat alszol hónapokig és váltjátok egymást a feleségeddel, aztán mész dolgozni - tapasztalat), ahhoz szinte egyáltalán nem értenek, nem tudnak vagy akarnak segítséget nyújtani. Több esetben kontraproduktív, amit mondanak, tesznek, akár a legjobb szándékkal is (védőnő az apnoé kivizsgálásának szakaszában: "Á! Úgy sem fogja elviselni a maszkot!"). Ha összetett eset vagy, ők is idegenkednek és - mondjuk ki - menekülnek előled. Lepasszolnak és ez olyan játék, mint a Barca gólt megelőző 30-40 passza volt Guardiola alatt... Csak itt nincsen gól.

13

Köszönöm a válaszodat és ne érts félre kérlek! Egy pillanatig sem szerettem volna személyeskedni, trollkodni vagy megbántani, lenézni Téged. Rendes tőled, hogy ilyen hosszan és értelmesen fejtetted ki, amit gondolsz vagy talán tapasztaltál.

2023. nov. 24. 09:16
 15/16 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon szétmagyarázható és tág kör, kérdező!

Kezdjük például az Országgyűléssel!

2023. nov. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

15

Kétlem, hogy az állam lexarná az országgyűlést... Kábé csak azt nem.

2023. nov. 26. 07:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!