Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért érvelnek mindig azzal a...

Miért érvelnek mindig azzal a gyerekellenes/születésellenes emberek ellen hogy "ne akarj nyugdíjat mert azt a mi gyerekeink termelik ki neked"?

Figyelt kérdés
Arra ez a személy nem gondol,hogy az a gyermeket nem akaró ember végigadózta az egész életét,szintén támogatva gyermekes családokat is?Milyen buta érvek ezek?

jan. 15. 14:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert rossz a nyugdíjrendszerünk. A rendszerváltás utáni kormányok nem mertek hozzányúlni, mert abból finanszírozták a költségvetést. Amit befizettél a nyugdíjalapba az szart sem ér amikor nyugdíjba mész. Az akkori befizetésekből fogsz kapni nyugdíjat. A regnáló hatalom el vette a magánnyugdíjakat azzal az ígérettel, hogy készítenek egyéni számlákat. Ha betartották volna a szavukat, akkor talán lett volna esély, hogy a befizetéseid alapján kapjál nyugdíjat. Valahol igazuk van.
jan. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Nyomni kell valami kamu érvet, hogy alátámasszák, hogy a gyerekesek pozitív diszkriminációja jogos.


Pl szebb, drágább házban akarnak lakni, mert nekik gyerekük van.

Drága autót akarnak, mert nekik gyerekük van.


Valójában, aki akar gyereket, az akkor is szaporodna, ha nem adnának támogatásokat.


Látható, hogy mennyire kontraproduktív a családtámogatás, egyre többen mennek nyugatra.


Igazából az oktatást, egészségügyet kellene támogatni, nem pedig a szülők vagyonosodását!


Nyugdíj

65 évet nem éli meg mindenki, olyan se akinek gyereke nem volt, ledolgozott 40 évet.

Nem volt otthon a gyerekkel évekig, nem ment táppénzre a gyerekkel.


Hiába csinálnak gyereket, összeszerelő üzemekből nem fog annyi adó befolyni, ráadásul az olcsóbb munkaerőt hozzák ide, egy részük a későbbiekben még szívesen letelepedne itt.

jan. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Meg ez is olyan érdekes hogy ha egy velem egykorú azzal jön hogy márpedig én ne akarjak nyugdíjat mert azt az ő gyereke termeli ki nekem,arra nem gondol hogy én meg kitermeltem az ő szüleinek mert ő mondjuk egyke,nekem meg van 3 testvérem akik közül egyiknek sincs gyereke...
jan. 15. 15:12
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

#3


A gyerekeik jó eséllyel nyugaton fognak dolgozni, és semmit nem fognak kitermelni.


Ellenben miattuk te még nehezebben jutsz lakáshoz.


Ezt nyugodtan mondd meg nekik!

jan. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi értelme a nyugdíjra alapozni. A mostani 20-30 évesek szerintem mire nyugdíjba mennek feltolják a korhatárt vagy 75-évre.
jan. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Születésellenes emberek ??? Nincs olyan hogy gyerek/szülés ellenesség, olyan van, hogy hadd döntsem már el, hogy szülök/nem szülö(tudok vagy nem tudok). A munkaviszonyom során levonták a járulékokat (kb. 40 év) és abból kérem ami jár. Hogy jön ide, hogy ki szül vagy sem. Az államháztartás pénzei meg pont nem a nyugdíjra/Eü.-re mennek el, hanem ELLOPJÁK ;-) ugyebár...
jan. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!